Predaj Tourana vo Francúzsku.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Predaj Tourana vo Francúzsku.

Príspevok od používateľa matew88 »

Pekný večer.Vedel by mi niekto prosím vás poradiť. Mám auto ktoré vlastním Touran 2006 1.9 TDI. Chcem ho predať ale žijem vo Francúzsku auto mám tu zo sebou na Slovenskych ŠPZ. Auto v roku 2014 bolo dovezené z Francúzska a prihlásené na svk ŠPZ. Kedze som sa opäť vrátil časom do Francúzska a ostal som tu žiť auto som nehal na ŠPZ svk. Chcem ho predat možno aj tu vo France.Len dočítal som sa že najprv musím urobiť kontrolu originality na svk a až potom môžem predať auto v zahraničí. Nedá sa to prosím vás nejak obísť. Pripada my to nezmyselné kedze na aute už bola robená KO pri dovoze na svk. A majiteľ vozidla sa nezmenil.S pozdravom
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

KO má platnosť tuším 1 mesiac, takže v tomto čase ako keby neexistovala.
Neviem aké sú prihlasovacie maniere vo Francii, predpokladám však že ani tam to nebude len tak že sa ohlásiš a dajú ti značky.
Takže neviem či ti stojí za to absolvovať to odhlásenie tu a prihlásenie znovu vo Francii, keď to tak či tak chceš predať. Či by nebolo jednoduchšie to predať na Slovensku, keď je to tu prihlásené, keď by si si príležitostne urobil cestu tuná.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Odhláška SK auta do cudziny je podmienená KO, takže neobídeš
Predaj tu a tam kúp iné
k3ko
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 03.08.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k3ko »

Odpovedam na trosku staru temu, mozno si to uz vyriesil - ja to riesim teraz (ale v nemecku).

Prehlas to na seba vo francuzsku a potom uz nemusis nic riesit. Tu v nemecku to normalne prehlasis na seba, staci ti poistka - nerobia ani obhliadku, ani nijake kontroly. Smial som sa, ze som mohol kludne hocico prihlasit. Na SVK, ak nemenis majitela, iba krajinu - nepotrebujes KO, len donesies znacky a technicak potom. Overoval som si to aj na Policii.

A potom predas.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných