Demontáž LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tamasxjozsa
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.01.2018 08:08
Zdieľať na Facebook

Demontáž LPG

Príspevok od používateľa tamasxjozsa »

Dobrý deň, ako je to s demontážou LPG z auta? Zaujíma ma to hlavne z legislatívneho hľadiska. Aké potvrdenia potrebujem aby som mohol LPG odstrániť z TP? Ďakujem.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

načo ho chceš odstranovať z TP?

robíš si zbytočnú prácu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Za taketo temy možu tie H.O.V.A.D.A čo mali velke oči a silou mocou išli do montaže LPG, hoci na to nemali...

LPG je fantastická vec, len treba trochu tomu rozumieť, a nastavovať system cez software,

na nete sa daju najst negatívne skusenosti :

https://www.topspeed.sk/auto-na-lpg-poz ... roti/10406

su v diskusii pod člankom zverejnení.. KAM netreba dávať montovať LPG, lebo to dopadne zle na 99%.

Viď príspevok od "Alenka" :d :D
tamasxjozsa
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.01.2018 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tamasxjozsa »

Ja som si to auto kúpil už s LPG, to LPG nefunguje a nechcem ho tam mať lebo aj tak jazdím na benzín. Myslel som si že mi tu niekto poradí ale asi som na zlom mieste.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

LPG Ti vymontuje,každý schopnejší mechanik..
a samozrejme, si ho načierno naspäť namontuje, do nejakého svojho vehykla.. :4090:

Len treba dávať pozor na správné odpojenie káblov, matice dokáže poodkrúcať naozaj hocikto... lol

Čo sa týka legislatívnej stránky, to Ti neviem povedať ako to chodí... :..:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

laco1871 napísal:Za taketo temy možu tie H.O.V.A.D.A čo mali velke oči a silou mocou išli do montaže LPG, hoci na to nemali...

Laco prosím teba, máš ešte aj iné starosti ako vypisovať takéto ptákoviny na tomto fóre ?
Pán sa pýtal na to, čo je z legislatívneho hľadiska potrebné, keď chce demontovať LPG z auta.
Tak čo tu vypisuješ všelijaké sprostosti.

tamasxjozsa : aj keď by diely plynového zariadenia z aute vedel pravdepodobne demontovať všelijaký automechanik, pokiaľ to chceš mať odstránené aj z TP, potrebuješ potvrdenie od odbornej firmy, ktorá je na to oprávnená, to sú v podstate všetky ktoré sa zaoberajú montážou LPG. S tým protokolom o demontáži pôjdeš na odbor dopravy okresného úradu, oni zápisom do TP formálne urobia vozidlo znova jednopalivové a potom na polícii ti vydajú nové OTP. Neviem však či OD nebude vyžadovať aj absolvovanie STK po demontáži plynu, skôr áno.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

to:wilz ,

kto by si dal dobrovoĺne vymontovať z auta zariadenie, ktoré mu šetrí 40% nákladov na prevadzku ?

Asi nikto so zdravým rozumom, leda ak by to zariadenie nefungovalo,
a PREČO nefunguje, u koho nefunguje, to je opísané v diskusných príspevkoch pod článkom uverejneným na ww.topspeed.sk
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keby chcel opraviť to zariadenie, tak sa pýta na to, ako ho má opraviť.
Pýtal sa na iné, nie každý musí byť z LPG nadšený, to nemá so zdravým rozumom nič spoločné, tak neurážaj nikoho a prosím zbytočne nezaprasuj každú tému na tomto fóre svojími od veci príspevkami.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nie každý parkuje pod holým nebom aby mohol mať na aute LPG.Stačí že bývaš v bytovom dome a máš parking v suteréne pod domom . Aj to býva dakedy dosť závažný dôvod na to aby človek to LPG zavrhol.
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

Ahoj. lpg si treba nechat vymontovať v nejakej dielni kde lpg aj montuju v tvojokm okoli.
Mne dielna vymontovala a vydala certifikat o odbornej demontaži lpg 100e,
s týmto papierom bolo treba isť k policajtom aby vydali nový technický tam bol nejaký kolok tuším 6e treba sa spýtať, ešte som potreboval čiastočnu technicku kontrolu kde skontrolovali že lpg je fakt demontované, tiež nejaký poplatok uz si nepamatam a este som tusim bol aj u policajtov na krajskom ci ake je to oddelenie tam mi vydali velký technický, takto to nejako bolo pred 3-4 rokmi, treba sa spýtat u policajtov co presne treba a kde, mohli sa nejake veci odvtedy zmenit
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no chlapci ked poj de benzin pomalicky a isto hore mozno aj 2e ja to bude zlaty plyn aj jazdenie v zaciatkoch ked stal plyn cc30 centov som chodil s octaviou 1,8 aj na wc na plyn nedam dopustit :d :D
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

tamasxjozsa: Nepíšete o aké auto a aký plyn sa jedná...vyradiť plyn ak už v aute je, je trochu škoda, predpokladám ale že ste bol na nejakej kontrole v schopnom LPG servise.... ak nie určite tam choďte a možno sa tá nefunkčnosť ovplyvňuje nejakou maličkosťou.... nepíšete odkiaľ ste ..to by prípadne tiež pomohlo kam Vás poslať do LPG servisu...viem neni to načo sa pýtate v téme...ale zažil som už známych ktorý lpg dopredu odsúdili len zato lebo sa ho báli a pritom keď im bolo vysvetlené tak sa s nich stali bežní užívatelia LPG....
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Demontáž LPG

Príspevok od používateľa seven549 »

tamasxjozsa napísal:Dobrý deň, ako je to s demontážou LPG z auta? Zaujíma ma to hlavne z legislatívneho hľadiska. Aké potvrdenia potrebujem aby som mohol LPG odstrániť z TP? Ďakujem.
nic ti netreba ak to tam nebude nikto sa o to zaujimat nebude.znamy ma tak auto kde je zapisane tazne aj lpg a obe veci su z auta prec.vyhod nadrz system nechaj tam mozno v buducnosti to predas a novy majitel si to da dokopy bez zapisu.tak ci tak auta maju komponenty take co nesedia s protokolom no su schvalene cize je to na poriadku.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

treba sa opytat co vyzaduju. u nas vyzadovali doklad od poverenej dielne o demontazi zariadenia.

Na EK s tym bude problem hned ako zisti ze LPG nefunguje.

Seven549, ty si nejaky rozpravkar? Niesi pribuzny H. CH. Andersevena? :4012:
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

ked sa plyn nevyjme z TP, problemy budu na EK, technik EK musi zmerat emisie aj na lpg lebo prestavbu ma v systeme a ten ho nepusti.
prestavbu treba dat vymontovat v nejakom lpg servise a potom postupovat ako napisal wilz v prispevku 29 január 2018 13:49

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných