Odkial bezpecne kupit jazdene auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas19841984
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26.01.2018 16:10
Zdieľať na Facebook

Odkial bezpecne kupit jazdene auto

Príspevok od používateľa lukas19841984 »

Caute mal by som asi zasadnu otazku pri kupe jazdeneho auta. Odkial je to asi najbezpecnejsie co sa tyka kupy je to sukromna inzercia alebo skor jazdene z autorizovaneho servisu kde ho zobrali zrejme za protihodnotu noveho. Laka ma na najviac to ne neviem ci garantuju skor nieco ako napriklad klasicky bazar. nejde mi ani tak o stav auta ale skor veci tykajuce sa nesplateneho lizingu kradeze exekucie a podobne. Je mi jasne ze zrejme ho predavaju o nieco drahsie ako sukromny predajca.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Skor by som položil otázku :"V akej cenovej relácii chceš kupiť jazdene auto ?"

Pokiaľ od 5-8 000 € ,tak je šanca sa popáliť 98%

Pokiaľ maš budget cca 15-20 000 tak je to daleko bezpečnejšie ppovedal by som ,že šanca sa popáliť bude len 10,max 20 %

A pokiaľ si ochotný investovať do jazdenky 30 000 € a viac, tak tam je spokojnosť zaručená 98% .

Cez sukromne inzeraty,je šanca kupiť dobré auto tak 3-5% ale za predpokladu, že ide o voz za navýšenú cenu, pamätaj ,že na Slovensku je XXX všelijakých podvodníkov, čo sa nikdy normálnou prácou neživili, a ani nebudú.. atíto maju čas sedieť pri počitači a vychytávať výhodné ponuky.. a pokiaľ Ty na to klikneš, tak už to bude neaktualne...

Pozri si inzeráty na tomto portali, zistíš,že hlavne drahšie jazdenky sú "na dovoz" a tam je zaruka kvality veľká..
Zapamätaj si : Ak zarobí predajca tej jazdenky, budeš aj ty spokojný ako kupec, ak nemá šancu predajca zarobiť, tak musí Ťa o*e_bať...A potom zarobí....

Takže išel by som cez predajne siete,ktoré vykupujú jazdenky na protiúčet, tam je zaruka spokojnosti vysoká.
prip. spomínané BBB-auto, ale v centrálach v Prahe , alebo v BA, tam je najväčší výber a tým pádom aj prijateľné ceny.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

relativne bezpecne pre laika je kupit jedine auto od znameho, ktoreho poznas natolko, ze vies kedy kupil, jaky je clovek a preco ho predava

dalsie relativne bezpecne lacne auto, je kupit tuknute zanovne, je to psychologia, tu nikto nebude maskovat nic, proste je to rozbite a nechce sa opravit, treba sa ale uz vyznat, vediet odhadnut skodu a poznat moznosti jak z toho vykorculovat financne dobre

potom byva bezpecne kupit predvadzacku, sice natom hukal kazdy trotl jak na firemnom, ale predsale tie auta cosik vydrzia, ked to kupis v zaruke, uplne velky pruser nebude ked volaco a kedze je mlade, ani nejako zanedbanou udrzbou nestihne utrpet

potom uz dochadzaju radovo vacsie loterie...kto sa vyzna, moze kupit dobre aj v bazare, ale najskor bude hladat sukromneho majitela, uz len kvoli stratenemu casu lol

on ten rozpocet vlastne neni dolezity, kupis sopu za 20 aj cukrik za liter, obidve som videl :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Tiež som riešil kúpu auta pred rokom a nakoniec som pred súkromným predajcom uprednostnil kúpu auta od oficialneho predajcu...auto vykupili za protihodnotu, predavajuci bral nové auto a toto moje malo 4 roky a 62000 km plus na aute bola ešte ďalšie 3 roky záruka od výrobcu....Nové auto do mesta som riešiť nechcel najväčší prepad ceny malo auto už za sebou....Kia sportage a stala ma 13500 eur cena noveho bola 23800 eur...vyhol som sa pofidernym predajcom,auto malo plnú servisnú históriu plus kamarát tam robí prijimajuceho servisného technika takže o aute som vedel všetko. ..Ešte aj stierače kupoval predošlý majiteľ u nich...popozeraj poriadne aby si nekúpil "skladacku"
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Podla Lacovej teorie by som po kúpe ani nemal prísť domov :40bd: :40bd: Realita: Lanos 600eur - rok bez poruchy ,zrušený synátorom , AX - 270eur 60t km bez poruchy - zrušené synátorom. Punto 400eur 50t km bez poruchy zrušené synátorom.
Lancia Y 400eur - 200t km - výmena motora za 80eur :40bd: :40bd: :40bd: odvtedy bez nákladov.(zistilo sa , že aj pôvodný motor je ok , len nie je ok mechanik) Felicia 500eur 350t km len výmeny oleja - umrela na hrdzu. :d :D :d :D
Auto má mať 4 kolesá , volant a šaltpaku , všetko ostatné sú zbytočnosti. To čo sa momentálne predvádza na našich cestách je parodia na autá, a hlúpi ludia za to ešte vycálujú svoj ročný plat. :40bd: :40bd:
Ešte pre cobo77 : pred pár rokmi sme mali Fiestu , ktorú som kupoval s upozornením že je skladaná z troch aut - jazdila 8 rokov a vypýtala si jednu výmenu ventilu kúrenia. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lukas19841984
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26.01.2018 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19841984 »

Tak planujem kupit fiat grande punto r.v 2012 a cena je 5800 ...viem je je to mozno trosku viac no uvadzaju najazd 45000 km tusim co by bolo celkom fajn ak by to bolo skutocne . A ide mi hlavne o to ci to tieto predajne dostatocne preveruju teda ci to vlstne vykupia a su tym padom majitelmi a nie len sprostredkovatelmi predaja. Je mi jasne ze vzdy a vsade sa mozu vyskytnut nejake vady na aute a dolezitejsie je aby bolo auto ciste po pravnej stranke
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lukaš - len pre upozornenie - vieš ako ti bude smutno ak dva týždne po kúpe ťa zotre z cesty nejaký starý vrak??? Poisťovňa tvoju lútosť neocení. Uvedom si že sú na svete iné veci ktoré stoja za to , a nie kopa železa. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lukas19841984
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26.01.2018 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19841984 »

Oco13- neviem ako si teraz myslel to zotretie starym vrakom :-)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie nie som zlomyselný aby som do niekoho praskol "len tak" , aj ked daleko k tomu niekedy nemám. :40bd: Skôr som to myslel takto : pozri kolko je v mojom predošlom príspevku poznámok "zrušené synátorom" a vždy to bol stret s nejakým drahým autom , ktorého majitel ma chcel vláčiť po súdoch , aby som mu ako majitel auta doplatil škodu. Za prvé nikdy nemám z čoho a za druhé ja som nič nespôsobil lol preto mám PZP , ale takéto strety kde trpia len plechy sú vždy bolestivejšie pre majitela drahšieho vozidla.
Punto som mal a ani keby bolo 2x Grande tak viac ako 500 ojro nie je hodné. lol Nie nie je to preklep za fiatku max päťsto eur slovenských - inak prerobíš. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lukas19841984
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26.01.2018 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas19841984 »

Oki ved v pohode o toto mi nejde ....ked ja nic nevyvediet tak neriesim nehodu...ved na to je PZP ....a mam momentalne fiat punto 2 a je to spolahlive auto len uz je trochu starsie a aj hrdzu chyta ale na tie roky to je normal preto hovorim. A ake je podla teba schopne ? :-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko moze jedine feldu v plyne, alebo ax v kachlach :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

za prvé - mňa nepočúvaj ja som tu za spiatočníka a nepriatela pokroku .Som taký lakomý že celý život jazdím na plyn aby som ušetril.
Za druhé - nechal by som si to čo mám , z tej sumy čo máš na nové auto by som dal niečo na servis a dlhé roky by som bol spokojný.
Lebo to čo máš, už poznáš a vieš presne čo treba porobiť. Ale ak kúpiš nové tak ťa čaká vela prekvapení ktoré ti predošlý majitel zatajil. A to VŽDY , lebo inak by to auto nepredával lol
Pre Baja : môžem plyn lol je celkom jedno akou značkou je obalený , a môžem hladké diesle z 90tych rokov - lebo sú velmi vhodné na traktorčeky. :40bd: :40bd: Vieš ty o kolko predlži život danému autu prerábka na malotraktor??? O velmi vela rokov. :40bd: :40bd:
A pre VŠETKÝCH : najlahšie zarobené peniaze sú tie ktoré ušetríte. Ja sa toho držím celý život a mám viac km ako bársktorý autobusár.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Oco, potreba kvalitnejšieho auta narasta zo vzdialenosťou, ktorú je potreba s autom prekonať !

Žiaden normalny človek by nechcel sa prepraviť na vzdialenosť 1500 km v jednom kuse,vo Felicii lebo by nastali celkom určite 2 možnosti:
-počas jazdy by to auto skolabovalo
- nevydržal by to vodič

ja si viem predstaviť prepravovať sa po dedine aj na traktore...

Lenže dnes človek potrebuje spoľahlivosť a určitý komfort, a ten Tebou ponukané autá neponukaju ani zďaleka
a ďalšia vec ,
všetko ma svoju cenu..

Ja by som tiež rád všetko UKRADOL a neplatil nič nikomu
ale takto sa to jednoducho NEDÁ..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci ak by ludia mali rozum tak by prišli na to že 1500km sa nejazdí autom , ale ide sa vlakom alebo lietadlom. Viem budeš mať milion protiargumentov a ja ti na každý nájdem odpoveď ale nie o tom je táto debata. Za dcérou do švajcu chodím na Felde lebo som lakomý , ona ide po Vieden tam auto naloží na vlak a vyloží ho niekde vo švajci. Nešoféruje ale pospí si sa ja trmácam po sprostých dialniciach, alebo dokonca po okreskách ,ale ušetrím 50 eur. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: O tom to celé je.
P.S.: Mal som požičaného Passata a bolo to rovnako o howne ako s Feldou - zaspával som rovnako, a navyše chytil pokutu za rýchlosť , čo by sa mi na Felde nestalo. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
secian
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 10.02.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa secian »

najbezpečnejšie je kupovať ojazedené auto od nejakého známeho, super je to od dobrého známeho, o ktorom vieš, že by ťa neoklamal, respektíve keby sa niečo stalo tak sa to s ním dá nejako normálne vyriešiť. pokiaľ takú možnosť nemáš tak riziko je podľa mňa rovnaké či kupuješ od súkromníka alebo z bázaru, stačí si pozrieť recenzie na najväčšie autobazára na slovensku, sú tam ľudia, ktorí kúpu auta od nich budú ľutovať ešte veľmi dlho a sú tam takí, ktorí žiadny problém nemali, ťažko povedať. ale ja si osobne nemyslím, že čím drahšie kupuješ tým väčšiu istotu máš

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pat03596 a 20 neregistrovaných