Dovoz auta z polska na nemeckych znackach

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
szaniszlo007
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.04.2008 20:59
Zdieľať na Facebook

Dovoz auta z polska na nemeckych znackach

Príspevok od používateľa szaniszlo007 »

Nasiel som auto v polsku ktore je dovezene z nemecka a ma nemecke spz. Riesil to uz niekto? Auto je vraj odhlasene v nemecku. Ako viem doviezt auto po svojej osi? Viem ho bezproblemov prihlasit na slovensku? Nevadi ze nieje odhlasrne na moje meno?
Dakujem za normalne odpovede.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Riešil som to isté v júni a v pohode:
- v Nemecku sa auto iba odhlasuje z evidencie, neodhlasuje sa na niekoho konkrétneho
- urob si dvojjazyčnú zmluvu s údajmi majiteľa uvedeného v nemeckom techničáku a na OÚ sa tváriš a robíš papierovačky ako keby si ho kúpil od nemeckého majiteľa a doviezol z Nemecka
- Poliak mi urobil (v sobotu, cez telefón) nejakú 14-dňovú poistku na VIN. Ako by to bolo v prípade problému neviem, ja som tých cca 500 km riskol na nemeckých značkách, ktoré mi visia v garáži keďže na OÚ som povedal, že auto bolo dovezené na odťahovke bez značiek.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Kupoval som vo februári a presne to isté ako píše uwa....
rastobmw
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.02.2008 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastobmw »

Čakám kedy zistia naši policajti že sú tie "špz" falošné vyrobené v poľskej reklamke alebo kúpené v stánku na hranici a začne divadlo.A nedajbože dáš bombu na takom aute tak ti to ich ubezpeczenie bude na 2 veci.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Auto, ktoré som kúpil ja, bolo na Slovensku v ponuke 1 ks (slovom JEDEN). Druhý dôvod bol, že v Nemecku boli všetky tisíc a viac kilometrov ďaleko čo mi v danom čase nevyhovovalo, kvôli voľnu v práci som to potreboval otočiť v rámci jedného resp. jeden a pol dňa. A keby aj nie - obchádzať tu mesiac tie slovenské vyhonené a stočené vraky a dohadovať sa s polode.bilmi, ktorí ti do telefónu povedia jedno a keď precestuješ pol republiky tak uvidíš druhé? Nie, ďakujem, radšej dám svoje peniaze Poliakovi. Dovoz nebol o nič komplikovanejší ako priamo z Nemecka.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

tak to si nebol este v polsku kamarat. od nich sa mame co ucit v ohjebavani. pokial ma D tp tak klasicky postup ako z D. vyrobene znacky- u nas nezistia nic, pokial to cislo nie je v patrani!!! jazda bez riadnych znaciek , vela stastia. ak na takych havarujes budes to splacat do smrti. kazdy hlupak ponukaplatne prepr. zn. ale vsetko je to podvod kt. sa neviem preco neriesi.znacky vyrobene vid cela RS atd prilahle slovensko!! odporucam na odtahovka resp prives
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Značky som mal Origo DE dovozove, boli po platnosti takže mi poliak urobil nejaké poistenie na ne (nehovorím že to bolo ok ale bolo v papieroch aj vín) všade sú odrbavaci a treba si uvedomiť že dobre auto ktoré nebolo burane, vylietane alebo má nejakú väčšiu vadu málo kto predava. Moja skúsenosť bola dobrá vedel som čo kupujem a v SR by ma osklbali ako kura. Netreba sa riadiť rečami ľudí čo nekupovali v pl je pravda že poliaci sú špekulanti ale keď pôjdeš pozerať auto skús nájsť na de prevozkach máš aspoň istotu že prešlo po vlastnej osy pár sto km prípadne si pozri v de alebo kdekoľvek auto a oni ho pozrú dovezú mne Slovák chcel dovážať za 1000€ z de a poliak doviezol za 300€ takže aj to je dôvod prečo niektorí odrádzajú je to zrejme fajnový kseft
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

D prepr. zn. sa momentalne vydavaju na-30dni cervene, auto musi mat platnu stk...,, ostatne je podvod. zlte platia len na uzeni D. pl Transport je lacnesi preto lebo poliak vezie 3 auta, vahy neriesi....a slovak asi len jedno, preto mozny rozdiel v cene. je rozdiel ked ides vytszeny horedole ako len pre jeden ks do nemecka. a poliaci su vyrabaci cisti, mam osobne skusenosti, samozrejme u nas tiez podvod na podvod, taka je doba . vsetky auta na Export su nejako vadne! to si stale ludia neuvedimuju.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

export-polaci stacaju aj auta kupene v ch ked ich nakladaju na kamion a naj bolo ked si zobrali z pozicovane lambo murcielago na vikend a sli do polska.den po vrateni prisli na to ze ho stocili o 2000km aby neplatili vela za prejdene km lol nespravili im nic len to ze pozicovna ho uz za dobru cenu nepreda.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Mohol si sa aspoň ozvať keď už si založil tému a chcel radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných