Škoda Superb 2.0 TDI CR 125 KW M6 CFGB - dunenie,rezonancia

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb 2.0 TDI CR 125 KW M6 CFGB - dunenie,rezonancia

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Dobrý večer. Chcel by som sa opýtať, či náhodov niekto tento problem neriešil,alebo nepozná riešenie.
1. Plechová rezonancia v okolí 1300-1400 otáčok a potom prestane. Všímam si to najma pri rozbiehaní kedy pridám plyn,vtedy to počuť najviac.
2. Rezonancia(dunivá až nepríjemná na uši) v kabíne na 5 a 6 kvalte , v rozmedzí 2000-2500 otáčok a potom zas prestane , pod 2000 taktiež nič.
Ďakujem za názory a postrehy. Pekný večer.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

odkial to asi pocut? robilo sa nieco s autom? servis? ci z nicoho nic?
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

ja mam podobny problem,ak je to problem,niekto hovori ze to je normalne u VW.Uz to aj tu riesil ale nic nevyriesil zatial.....to je asi jedina vec co mi na mojom Passate vadi,inak uplna spokojnost
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
davidcopik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.07.2014 23:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidcopik »

Zdravim, k bodu č.1 - kolega na Seat Altea 2.0tdi CFHC mal ten isty problem, kovova rezonancia v spodnych otackach hlavne ked bola zima. Mechanici mu odporucili vymenit dvojhmotny zotrvacník. Po vymene chyba ostala. Nakoniec sme skusali chybu najst my, on sedel v aute a auto drzal v tych otackach, a ja som skusal po motore jednotlive casti pridrzat a skusit či nieco nevibruje - nerezonuje.
Chyba bola nakoniec v pravej casti kolo masky, uvolneny plast nasavania vzduchu co ide k vzduchovemu filtru - pomohla 1 plastova stahovacia paska za 0,05€. A trochu rezonuje aj kryt motora.

Skus si to odsledovať aj ty, za moju amatersku radu nic nedas ;)
[img]https://s17.postimg.org/knxqdob4r/seat_motor.jpg[/img][/img]
Naposledy upravil/-a davidcopik v 25.01.2018 22:41, upravené celkom 1 krát.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

ja napr. nemam kovovu rezonanciu ale dunenie celej kasne,ale uz som sa nasral a najblizsie si to obhliadnem sam cele....kazdy by len zotrvak menil a pol auta k tomu(obrazne) alebo nemenil nic a tvrdi ze je to uplne normalne...
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,normálne to nie je,je iba problém to odhaliť.Hlbokotónové dunenie má poväčšinou niečo spoločné zo sacím traktom,čo sa jednoducho povie,ale ťažko hladá.Jedno z aut ma s týmto problémom tak naštvalo,že sa nedarí lokalizovať dunenie,že som kúpil taký elektronický dielenský mikrofón a pripojil som k tomu v podstate štúdiové slúchadlá (KOSS) a teda človek počuje čo inak nikdy.Teraz ale zase nemá čas to auto,tak neviem,pátranie iba bude,sám som zvedavý.Káblik dovoluje zavreiť kapotu a ísť von na cestu a počúvať v pohodlí vnútry.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

na jednom aute sa u nas triasla zavlacka na konci packy/tiahla regulacie turba. taky pidi fras a narobi hluku :D hrka dodnes ale aspon vieme ze nic vazne....
brunno66
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.04.2009 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brunno66 »

Mne to robilo na Skode Superb kombi 2012 103kW. Pomohla vymena vzduchoveho filtra. Dunenie prestalo, od vtedy pokoj.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

@m... Odkial to počuť? Ťažko posudiť, rezonuje to sazmorejme od motora,ale z ktorej časti to posúdiť neviem.
Auto som mal na diagnostike, hodnoty trysiek boli max 0,7)či plus alebo minus nespomeniiem si)
@golfo Ano dunenie je samozrejme,pri diesloch,ale toto myslím si že normálne neni,keďže všetky kvalty,pri všetkých otáčkach to ide normálne ako má,a na 5 a 6 od 2-2,5 to duní v kabíne strašne,takže čosi s tým bude. Dá sa s tým žiť,snažím sa tým otáčkam vyhýbať,pretože mám pocit ako keby sa trápi motor.
david-Vyskúšam ,kryt motora tiež vyskúšam dať dole a ozvem sa či to pomohlo.
@mhlavaty ,keďže niesom odborník ,neviem či by mi pomohlo počúvať zvuky pod kapotou keďže neviem čo ako znie.Ale je velmi divné ,že to nerobí napríklad na neutrály alebo na 3ke a 4ke,ale iba na 5 a 6.
@easyridersvk skúsim to nájst na nete,ale nemáš nejakú foto kde to nájdem?
@brunno66 Auto som kúpil po prvnom majiteľovi ročník 2010 originaál 170 tisíc. Najazdil som naňom 15 tisíc. Vymenil som mot. olej, palivový filter,olejový filter,vzduchový filter, rozvody aj s vodnou pumpou. A robí to stále.
brunno66
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.04.2009 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brunno66 »

Mne sa to prejavilo po vymene vzduch filtra. Vymenil som ho za inu znacku a prestalo to. Nasiel som to na Skoda fore kde to riesili. Treba pogooglit.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

ja som riesil rezonanciu. nebolo to dunenie ale rezonancia do karoserie. stale to bolo pocut ako keby spod palubovky. prenasalo sa to. a prisiel som na to ze to robila plastova trubka co je zo spodu airboxu. pri demontazi a montazi boxu sa nedopatrenim pootocila a bola opreta o nosnik... skus pozriet
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Plechova rezonancia vyriesenia. Kryt motora som dal dole a funguje. Dik za tip. Prave som siel autom a to dunenie sprevadzaju az vibracie. Neviem no. Zotrvacnik alebo trysky menit len tak ze hadam to pomoze,nestoji to par korun xD
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba si velmi pozorne odsledovať charakter kedy v akých jazdných podmienkach.V akých otáčkách,a v akom zaťažení,ako sa to mení z prevodovým stupňom.Kto si toto dokáže presne určiť má možnosť sa vyhnúť omylom.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Je dobré si odsledovať rôzne zvuky a ich charakter, v čase mimo premávky, podvečer alebo v noci. Asi zbytočná info, ale niekedy je fakt viac počuť a dá sa viac špecifikovať.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Skúsim sa zajtra povoziť a dám vedieť.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní