Seat Ibiza - spojka po vymene stale presmykuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

môj názor - ak je niečo "zle" zložené alebo "nepasuje" pobehanie nepomôže a už vôbec nie 1000km.

Myslím, že problém je vo vypínacom mechanizme a nie v spojke samotnej.
Ak to teda znova rozoberieš, pozri akú dráho vykonáva spojkové ložisko, či ho dobre vracia, nezadrhne a ak si menil spojkové ložisko, či je skutočne identické.
juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juricam »

nie, auto nema ziaden chip. je to seriovka.
no v sobotu mam volno, tak idem pomaly na to. dam dole prevodovku a uvidime.
skontrolujem ten zotrvacnik a celu spojku....
este raz vdaka za rady, postrehy
juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juricam »

nie, ked to smyka, vobec nic necitit, nic spalene
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

stále bez výsledku?
juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juricam »

no hej, stale bez vysledku, nevychadza mi to casovo...
juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juricam »

zdravim,
takze, vsetko sme dali s kamosom von a vyzera to byt ok. spojka bola sucha, prezreli sme zotrvacnik, ten je tiez v poriadku, ziadne extremne opotrebenie. pri skladani sme si vsimli, ze je valcek trochu vlhky od brzdovej kvapaliny, no ako som uz spomenul, spojka bola sucha...
kupil som novy valcek, zlozil a spojku odvzdusnil, no robi mi to stale.
este som skontroval lamelu, ako je opotrebena. bolo vidiet, ze ma zaber na vonkajsej aj vnutornej strane, no segmenty na lamele nemali 100% dotyk so zotrvacnikom, lebo niektore boli trosicku osuchane z pravej strany, niektore z lava ine zasa po strede, alebo z vnutra a po stranach nic, takze asi vazne treba na tom viac pochodit, nech to cele sadne...inac uz fakt neviem...........

:angr:
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

myslím si, že bude treba vybrať spojku a bude treba jednotlive komponenty porovanť a premerať - hrúbku lamely, stredový tŕň, prítlačný tanier, vypínacie patky.

Ale to by lepšie poradil mhlavatý konkrétnosti, pretože ak je všetko správne zložené, môže sa stať, že máš proste nepodarok, aj keď tomu moc neverím, ale stať sa môže.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozreli ste prizmou rovinatosť zotrvačníkovej plochy ? Keď ste založili prítlačný,ako ďaleko bola jeho dosadacia plocha od zotrvačníka ešte pre doťahovaním skrutiek.Už z tejto vzdialenosti totiž ide dosť presne odhadnúť aký bude prítlak. Keď bol prítlačný dotiahnutý,do akej pozície sa vtiahli tie vypínacie véčka (kam talčí ložisko) ?
Kolmo na spojkovú hriadeľ ? Do prítlačného dnu ste sa pozreli na stav tanierovej pružiny ? Lamelu na hádzavost (axiálnu) ste overili ?
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

hnr napísal:Mal som takyto problem na 1,4 fabii 2008 s lukom, ktory som vyriešil kupou orginalnej spojkovej sady v škodovke.
,

Dovolil som si odcitovat sam seba. Nebola to prva spojka čo som namontoval.Luk sadol v priebehu 5000 km tak, že zaberal pedal uplne hore. Dal som tam orginalny sachs zo Skodovky a už ma to nebehane cez 40000 km bez zmeny na pedaly.
Za moju karieru ma prekvapila nova spojka 3x a vždy to bol luk. Pokial mam možnost vyhnut sa luku tak ho do auta nedam.
Na Dukate som reklamoval spojkovu sadu a odpisali mi, že chyba bola v namazani kominka na prevodovke. Tymto smerujem k mhlavatemu a jeho rade v nejakej teme namazat spojkove ložisko. Spojkove ložiska s plastovou vložkou sa nemažu podla vyjadrenia Luku.
romaniky
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.12.2017 14:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romaniky »

Mal som podobný problém dal som novú spojku aj zotrvačnik a po testovaciej jazde spojka prešmikovala tri krát som pozeral čo robím zle potom som dal starú a všetko bolo ok vadna bola nová spojka značky sachs mám podľa mňa jedno aká značka stane sa že je vadna

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných