Skoda Octavia - tečie voda s chladiča

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Seftik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.09.2015 18:53
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - tečie voda s chladiča

Príspevok od používateľa Seftik »

Dobry den nevedeli by ste mi pomoct dnes rano som nastaroval auto bol som natankovat a vtom mi zacala blikat kontrolka vody pozrel som sa nadobka bola prazdna a jak som lial tak na lavej strane zo spodu neviem ci konkretne priamo s chladica alebo pod chladicom mi pomaly ta voda vykvapkava za 10 15 min cela nadobka priblizne liter vody chladix vyzera byt cely neviete co by to mohlo byt ?Ci vedu ktomu niejake hadice a by mohla prasknut auto stalo priblizne tri dni boli mrazy ale mal mam G12
Naposledy upravil/-a Seftik v 02.12.2019 15:36, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ťažko ti tu niekto od počítača pomôže diagnostikovať príčinu úniku.
Ak je tá tvoja octávka staršia, nie je vôbec nič nezvyčajné, ak na chladiči vznikne prasklinka alebo trhlina, najčastejšie v dôsledku korózie hliníkového plechu, z ktorého sú lamely chladiča vylisované.
Takéto poškodenie chladiča nie je opraviteľné, treba ho vymeniť za nový, alebo iný bezchybný.
Ale samozrejme môže byť netesnosť aj na pripojovacej hadici alebo v jej pripojeniu ku chladiču, treba to na aute zospodu pozrieť že odkiaľ voda tečie, s tým sa nedá nič iné robiť.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak vytečioe vždy len to čo doleješ tak bude problém v hadici k nádržke alebo samotná nádržka. Ak by bol problém s chladičom alebo hadicou k nemu od motora tak to vytečie aj podla toho,či je netesnosť na spodnej alebo vrchnej hadici. A kedže je to viac možností tak mi to tu nezistíme lebo to nevidíme.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných