Plašič zverí

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja som taký mával, keď som chodil behávať do prírody. Bolo to vo veľkosti takého väčšieho mobilu a malo to dosah asi 5m. V ohrození som to vyskúšal len raz, kedy sa ku mne nebezpečne priblížil doberman bez obojku a vyzeral byť riadne nasratý :38eb:

2x som stlačil gombík a už ho nebolo. :2f93:
Grombuch
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.01.2018 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Grombuch »

Najlepsi plasic na zver je tuning typu bosch8.to znamena boschka vrtacka,8 vrtak a z vyfuku spravit sitko.odplasi aj uz zrazenu zver ale prilaka "zelenu zver" a bude to za poplatok.
erikmo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.01.2018 09:56
Bydlisko: Pezinok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikmo »

moze byt plasic akykolvek, ked sa zver rozhodne, ze pojde, tak ani ten ju neodradi. uz je toho tolko, ze si podla mna tie marhy pomaly zvykaju aj nan
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Hlavne, to o čom sa tu píše, nie je plašič, ale pútač. Má pozornosť zveri upútať. Zver, potrebuje identifikovať zvuk a smer odkial prichádza. To ju zastaví a o to ide. Problém tých plastových somarín je, že sú to masové výlisky, ktorých funkčnosť je skôr náhodná.
A potom, umiestnenie na spätné zrkadlá. To je samozrejme úplne mimo. Frekvencie, ktorú tie tie píšťalky mali produkovať a niektoré možno aj produkujú, sú jednak smerové a hlavne vysoko odrazivé a o to ide. Ak sú na zrkadlách, zvuk sa stráca v priestore a pochybná účinnosť sa stáva 100% neúčinná. Musia vyť práve umiestnené niekde v predu pred maskou alebo ideálne pred nejakou hladkou plochou od ktorej sa zvuk odráža. Tým sa jednak znásobuje, jednak sa naruší jeho smerovosť a zver o to ťažšia identifikuje smer, ktorým sa pohybuje. A to ju viac upúta a na dlhšie zastaví. Funkčnosť či nefunkčnosť sa ťažko posudzuje, lebo ludia samozrejme nemajú vzdelanie o akustike a správne umiestnenie má výrazný vplyv na účinnosť. Do akej miery sa na to dá spolahnúť nedokážem posúdiť no základná myšlienka ako taká, nie je zlá.
ordek
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.02.2017 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ordek »

A konečne tomu rozumiem ako to vlastne funguje :d Takže ich to nevyplaší, ale skôr zaujme
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

malo by. Zver nevystraší prichádzajúci ruch ale náhly. A ako tu bolo spomenuté, vyplašená zver je nevyspytateľná. Pred prichádzajúcim ruchom sa relatívne pokojne bez paniky stiahne. Problém zveri je, že áut sa nebojí. Aj preto je zakázané polovať z auta. Autom sa k zveri dá prísť doslova na pár metrov
eriho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.01.2018 09:35
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eriho »

Plašič som mal a aj tak mi laň skončila na kapote, takže podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze :/

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných