Honda Civic 2,2 i-ctdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Takze si to zhrnieme :zg282:
-Civic 2.2icdti dobry poctivy motor
-Pozor na dpf verzie(ak tak jazdit ako s dieslom,hlavne dialnicne trasy)inak brat 1.8i
-Okolo 200tis check retaze na rozvodoch
-Na slovensku urcite nekupovat z bazaru ak tak skusit na honda klube(mozno motyka vystreli)
-kludne vybehnut i do zahranicia ale nebrat najlacnejsie ponuky ideal Autohaus,popripade seriozny privat a auto s jasnou servisnou historiou,ideal zobrat zo sebou skuseneho automechanika.

Pre prispievatelov tem: nedohadovat sa,neutocit na seba iba podat informacie a skusenosti a akceptovat nazory druhych.Jedine tak zvnika seriozne forum bez nadavok a osocovania sa...
Slovaci drzme spolu bo raz na to doplatime(uz sice doplacame)ako to povedal Svatopluk ked daval tie tri pruty trom Synom...

:2f93:
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

ROBOPASTUSZEK: oceňujem, že si ako jeden z mála neanonymný (teda ak je nickname vôbec tvoje meno), ovšem výrazy ako "sklapni" si láskavo nechaj pre svoje deti, príp. pre niekoho, kto drysta nezmysly bez hlavy a paty.
Ja som iba vyjadril svoj názor, ktorý opieram o moje nemalé skúsenosti a dennodennú prax. To sa o tebe (aj keď ťa nepoznám) povedať zjavne nedá. Uz len tvoja veta "tuto cenu si drzia len kvoli tomu ze skoro vsetci chcu 1.8 ivtec" vzbudzuje minimalne prekvapenie, co si tym chcel povedat. Odbornika toto kontroverzne vyjadrenie rozhodne nepripomina...
Áno, si určite poprihlasovaný v úplne všetkých Honda, resp. 8g forach ake na svete existuju, urcite nevynechas jediny zraz 8g-ciek ake sa v radiuse do 500km od tvojho bydliska konaju, kde si vedla seba vsetci pozaparkujete tie iste ojazdene auta a hodiny horlivo fanaticky o nich diskutujete velavravne vyfukujuc pri tom dym z cigariet.
Nejdem preto s tebou superit v hlbkovej analyze techniky jedineho konkrétneho modelu, jeho jazdných vlastnosti, spolahlivosti, spotrebe ci vhodnosti dodatocnych vychytavok v roznom stadiu opotrebovanosti tohto vozidla. V tom si urcite bez debaty lepsi.
Ale laskavo ber na vedomie, ze ja dennodenne vystriedam viac ako len jednu Hondu Civic 1.8, na akej sa aktualne vyvazas. A zdaleka nejde len o striedanie, ale aj o udrzbu, riesenie dopytov na kupu ci vykup. Mam na to rozne nastroje a samozrejme aj nemalu prax, aby to co uvediem bolo relevantne k danej teme. Necucam si informacie z prsta ako poniektori tu (nasilu) diskutujuci.

Preto ti dam teraz verejnu vyzvu:

ak vies o nejakej serióznej, servisovanej, neposkodenej 5dv. Honda Kivik 2.2L diesel, r.2008- "do 120 000km" s transparentnou históriou, tak ihned do 6000€ kupim!
Ponukni a zarobis!
Ked "uz v r.2014" sa take dali kupit" ako tvrdis, tak tym duplom nebude pre teba ziaden problem v r.2017 mi nieco take ponuknut.
Dakujem.
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 27.11.2017 09:33, upravené celkom 1 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

chalani ja som prosil o realne skusenosti...mna presviedcat o supermegavyhodnych autach z Nemecka urcite nemusite.dakujem aj tak
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Pocu marko a to je aka ta hlbkova analyza...?
Lebo ty mozes hovno zistit ako som sa o auto staral,kedy som menil olej,ci som dodrzal specifikacie kvapalin, ci som ho drtil za studena, ci som spravne radil,ake palivo som pouzival.... Takze rovnako ty nedavas ziadnu zaruku na jazdenku lebo mas len take info ake ti dovoli predosly majitel ziskat. Nic viac. Alebo snad das ruku do ohna ze auto za mesiac neklakne? Asi nedas...tak celkom nerozumiem co chces povedat lebo ty si tiez len priekupnik a tvoje jazdenky su stale len jazdenky. Tak to je je to vzdy risk. A ako pise zadavatel tema je ina nez siahodlne elaboraty o kupe jazdenky v Nemecku, on sa predsa pytal nieco ine.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - ja som skôr Markove príspevky pochopil tak , že zadávatel má celkom nereálne očakávania v pomere rok výroby - kilometre a cena. Takže takmer určite kúpi nejaký odrb a bude plakať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

2,2 ictdi - mam naj 250tis tip top stále, kamoš 300tis tip top stále, další 330tis bez poruchy..isto ale pozri spojku, tie odchadzaju okolo 200tis. Preventivne men aj so zotrvakom, hoc drahsie, na tom motore sa nič nekazí. Civic skor daj bacha na podvozok. Ináč Honda...nie je o čom dumat.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Marko, ČO ?

Nejdú kšefty , tak ako by si to predstavoval , tak sa realizuješ na nete ???

A tému o krátení DPH , nedáš ???
:40bd: :4090:

Naj še pobavíme .... lol

A ostatne je tu téma pridaná pred asi 7 rokmi v ktorej TA obvińujú, marko, že si v svojom bazari PREDÁVAL autíčko, ktoré malo zmotané km.... :-\
Ty si ho nezmotal, ale podĺa vyrokov v tejto téme MUSEL si O TOM VEDIEŤ !

Tu to je :

toto-si-vsetci-musite-precitat-kupa-jaz ... 31-60.html

Čo, marko ????
Naposledy upravil/-a laco1871 v 27.11.2017 18:05, upravené celkom 1 krát.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

LoL :zga28:
Tiez si myslim ked sa pan vyzna by mohol dat typy ako to konkretne funguje a co mu by sme sa mi amateri nicomu neznaly mali vyhnut a nenechat sa ogabat.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

laco1871 napísal:Marko, ČO ?

Nejdú kšefty , tak ako by si to predstavoval , tak sa realizuješ na nete ???

A tému o krátení DPH , nedáš ???
:40bd: :4090:

Naj še pobavíme .... lol

A ostatne je tu téma pridaná pred asi 7 rokmi v ktorej TA obvińujú, marko, že si v svojom bazari PREDÁVAL autíčko, ktoré malo zmotané km.... :-\
Ty si ho nezmotal, ale podĺa vyrokov v tejto téme MUSEL si O TOM VEDIEŤ !

Tu to je :

toto-si-vsetci-musite-precitat-kupa-jaz ... 31-60.html

Čo, marko ????
o com to točíš vole? Nechceš sa nám predstaviť plným menom a priezviskom? Bud chlap a nie zbabelec anonymny vykrikujuci spoza nejakého "laca". Ja dam vsak pomaly ruku do ohna za to, ze si dovozca - zlodej DPH a moje pravidelne upozornenia financne negramotnym obcanom na tuto temu ta zlostia a znervoznuju.
Co sa tyka tej starej temy: nechapem nac sa unuvas ju otvarat? Tak teraz ako aj pred rokmi kazdy sudny clovek pochopi o čo gou a ako nie vlastnou vinou som sa v tej danej situacii ocitol. Ale ked si to vytiahol, tak super. Lebo to je len potvrdenim toho, co som napisal vyssie a sice ze samotni majitelia zmotaju km pred tym, nez ich vozidla nejaky handliar vykupi alebo predava na komis (co bol moj pripad). Stalo by sa to komukolvek. Aj tebe a nemal by si tomu ako zabranit. Co by si vypisoval potom? Nic. Cusal by si ako svaty za dedinou.

Este jednu vec ti poviem: vsetci obcania bez vynimky chcu, aby k nim boli ini seriozni. Naopak to vsak akosi nefunguje. A tak obcania velmi casto uvazuju v style "Stare auto zmotam" bez mihnutia oka, ale u "nového" jazdeneho si uzurpujem na pravosti km akoby slo o otazku zivota a smrti. Taki ste vy pokrytci. Mam mrte skusenosti z praxe aj na tuto temu. A je jedno ci su to bezni ludia alebo MUDr., Ing ci MBA.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Zaujimal by ma Marko tvoj nazor na nemozne km u susedovej x5 3.0d 2008 z 85tis km ktoru mal niekolko rokov v garazi a toto leto ju predaval za 18tis euro lebo v mnichove idu zakazat diesle euro 5...klepal sa aby co najskor sa toho zbavil.(ma novu x5 benzinovu) ta x5 jazdila iba v lete ked ten trkvas stary chodi na nej do Biergarten na pivo a prezentuje pred znamymi. Ma ju uz ju niekolko rokov a kupovana bola u bmw.Auto je v zime zakryte dekou a len si obcas dobija baterku,vonku mu stoji toyota corola 2005 1.6i a stou jazdi 90%...
Tak ako je to mozne ze ten diesel nerobi 40tis km? No pretoze tu v nemecku je niektorych pripadoch ine nastavenie ako na Slovensku!Kupoval som hondu civic pred troma rokmi 2001 s 78tis km original v honde jeden majitel stary dedo( v technicaku)Neakych par rokov dozadu 2 accordy 10rocne tiez original v honde s km do 90 tis.Boli drahsie ale nemali ziadne stocene km i ked boli starsie...
Tu fotku tej x5 pod dekou kludne poslem
Brandz okolo bazarov je asi plna podvodov ale neskatulkuj setko a setkych.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ale ved jasne, ze vynimka potvrdzuje pravidlo.
Ale vacsina Slovakov, co kupuje jazdenku zo zahranicia, tak tam nezije a nepozna suseda s x5kou v garazi.

To su také tie internetové príbehy na štýl: vašu <> som taky nevidel a věřim že ji máte.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

dudikopf napísal:Zaujimal by ma Marko tvoj nazor na nemozne km u susedovej x5 3.0d 2008 z 85tis km ktoru mal niekolko rokov v garazi a toto leto ju predaval za 18tis euro lebo v mnichove idu zakazat diesle euro 5...klepal sa aby co najskor sa toho zbavil.(ma novu x5 benzinovu) ta x5 jazdila iba v lete ked ten trkvas stary chodi na nej do Biergarten na pivo a prezentuje pred znamymi. Ma ju uz ju niekolko rokov a kupovana bola u bmw.Auto je v zime zakryte dekou a len si obcas dobija baterku,vonku mu stoji toyota corola 2005 1.6i a stou jazdi 90%...
Tak ako je to mozne ze ten diesel nerobi 40tis km? No pretoze tu v nemecku je niektorych pripadoch ine nastavenie ako na Slovensku!Kupoval som hondu civic pred troma rokmi 2001 s 78tis km original v honde jeden majitel stary dedo( v technicaku)Neakych par rokov dozadu 2 accordy 10rocne tiez original v honde s km do 90 tis.Boli drahsie ale nemali ziadne stocene km i ked boli starsie...
Tu fotku tej x5 pod dekou kludne poslem
Brandz okolo bazarov je asi plna podvodov ale neskatulkuj setko a setkych.
dudikopf: napisal som snad ja niekde, ze auta "po dochodcoch" s extremne malymi km neexistuju?
Nenapisal.
A tiez som zaroven aj medzi riadkami uviedol, ze isteze existuju. Ale nie za male peniaze-beznu cenu (co si teraz aj prave ty potvrdil "Boli drahsie ale nemali ziadne stocene km..."). Jediny, kto to pochopil bol asi oco13...

Tak uplne zbytocne mi hadzes na zem rukavicu. Na tej zemi totiz pokojne ostane.
A to minimalne z jednoduchého dovodu: takých aut som videl mraky a dokonca som take aj predaval. Cerstvy priklad z nedavnej minulosti:

Na zaciatku roku 2015 som v zahranici kupil Mercedes B200CDI, r.2011 s 2864km original (slovom: dvetisíc osemsto sestdesiat styri kilometrov nezmotaných). Kara stala zabudnuta v hale, 5cm prachu na nej. Musel som na nej vymenit vsetky pneu, pretoze uz boli ako hranol a samozrejme vsetky kvapaliny. Po dokladnom vycisteni tragac akoby vcera zliezol z linky. Vnutri pach nového auta.
Urobil som na nom niekolko sto km, vsetko slapalo ako hodinky, prekvapivo ani uniky kvapalin sa nekonali (dlho odstavene vozy maju k tomu po opätovnom uvedeni do prevadzky prirodzene sklony).
No a teraz bonbonik:
nateseny z dobrého pocitu aku paradnu "jazdenku" mam, som ho zacal nukat za cca 1/2 ceny nového a cakal som, ze sa po nom iba zaprasi. Logicky - ved sa jednalo o technicky nove auto za povodne relativne vysoku nadobudaciu cenu. A vies co sa stalo?
Nic.
Ani trt.
Tak si hovorim, ze problem bude asi, ze auto nie je prihlasene a ludom sa nechce cakat ani tych par krátkych dni, nez auto na zelanie zaevidujem. Tak som si dal namahu aj nemale peniaze (cca 600€ vr. vtedajsej reg. dane) a auták vyfasoval zbrusu novy SK TP aj ECV. A nadalej ticho.
Nezaberali dokonca ani triky so zmenou predavajuceho (t.j. dal som ho na predaj inym partnerskym bazárom) a to som uz zacal mat nervy.
Iba ozízavaci, gebuloukrútiči a neveriaci Tomáši.
Myslim, ze aj odtialto z fora to nejaky obcan chcel pre dcerku a iba ticho ostalo...
Tak som sa nasral a dal do ponuky na najvacsi EU autoserver. Vsetci vieme o aky sa jedna.
A cuduj sa svete, o den ci dva mi vola nejaky starsi Helmut z Hamburgu a ze ma vazny zaujem. Ten chlap nevahal sadnut do lietadla a cez Vieden sa o dalsie 2 ci 3 dni dokotulat do Bratislavy (ako spravny stary skrblivy Nemec si najskôr musel dočkať na najnizsiu cenu letenky :) )
Pamatam sa akoby to bolo dnes: prisiel, potriasol mi pravicou, obkracal si tragac zo vsetkych svetových stran a šupho, už aj sa vypytoval na banku a exportne numera.
Bez mihnutia oka polozil pozadovanu sumu a jedinu zlavu, ktoru som mu dal bolo zaplatenie exportnej KO. Spokojne odfrcal do tych svojich nemeckých luk a hajov.

Ani si neviem predstavit, ze by takato moznost nebola. Dalej by som sa musel rozculovat nad nasimi obcanmi, ktori uz nevedia komu a comu verit a vlastne vdaka tomuto nasmu extra zdeformovanému trhu uz ani nevedia odhadnut, aku hodnotu v skutocnosti auta maju. V SRN to funguje uplne inak a (ako som uz spominal vyssie) za auta s malym najazdom km tam dokazu tamojsi obyvatelia zaplatit pre nasinca az neuveritelne vysoke sumy.

No a este jeden priklad z uplne najprvsej ruky z prvých:
v r.2015 som kupil mamke uplne novu malu Fiatku 500. Odvtedy bola (ako sa patri) na 2 garancnych prehliadkach, vzdy k vyrociu 1. uvedenia do prevadzky. Nepamatam si presne ten najazd, ale na prvej v r.2016 mala cca 3000km a druhej tohto roku nieco cez 6000km. Neviem sice kedy ho budem predavat, ale paradoxne asi najvacsi problem bude presvedcit domace obyvatelstvo o reálnych trebárs 24 000km pri osemrocnom aute...

Takze mily dudikopf: ked uz pracujes v tom Nemecku, tak skus od Helmutov odkukat najmä tu ich preciznost a zmysel pre detaily, ktore zial vacsine nasej Slovače chyba. Len povrchne kuk a hijó hned z tohto dovodu odveci pisat. Pritom by stacilo pomalsie precitat si text, na ktory chcem reagovat a hned by clovek zistil, ze nie je vlastne ani dovod reagovat :)

a este P.S. k tej X5-ke po dochodcovi:
ano, v SRN sa dost vyplasili z dieselových obmedzeni a ceny ropakov tak neobvykle poklesli. Zaroven to zaktivovalo prave takýchto ludi, ktory maju doma málo jazdene dieselove "garágewágeny". Predat sa ich nechystali nebyt tejto histerie podobajúcej sa pomaly na hon na carodejnice. Vela obcanov zneistili a zacinaju panikarit. Ja dam skoro ruku do ohna za to, ze ten spomínaný stréc by tu svoju malo jazdenu dieselovu X5-ku ošľahoval az do svojej smrti a nepredal by ju ani nahodou, nebyt tych pripravovaných restrikcii.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
peter-kofollen
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.08.2014 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter-kofollen »

Myslím, že táto téma odišla úplne niekde inde ako mala. Auto vlastním dva roky. Najazdil som na ňom asi 40,000 km. Auto bolo vyrobené v 2006. Momentálne tam je (že vraj) 132,000 km. Motor je perfektný, nízka spotreba, krásny ťah. Voči motoru nemám absolútne žiadne výhrady a vôbec neľutujem tento vyber. Zatiaľ som menil len olej a filtre. Nevýhodou však je jeho hmotnosť, čím trpí hlavne predná náprava. V mojom prípade horné uloženia tlmičov sú súce na výmenu. Plasty vo vnútri občas zavŕzgajú, auto je nastavené veľmi tvrdo a 17tky tomu nepomáhajú. Ale nie je to nič hrozné. To auto milujem a aj napriek tomu, že mame v rodine Civic 2010 1,8 benzín, vždy sa rad vraciam do svojho traktora.

Avšak ani Honda nie je bez závad. Moj Civic momentálne trápi štrajkujúci zámok na vodičovej strane. To znamená, že centrálne zamykanie nefunguje na vodicovych dverách a kufre (kufor má elektrické tlačidlo spárované s prednými dverami a keďže tie neotvorí, tak neotvorí ani kufor). Otváram zatiaľ manuálne kľúčom, vtedy funguje všetko ok. Zrejme ide o pokazený zámok. Je to však bežná zavádza tohto modelu a stretávalo to aj staršiu generáciu). Oprava v autorizovanom servise vyjde asi na 150€. Ďalšou vadou, ktorá je typická pre tento Civic je nefunkčný motorček na sklápanie spätných zrkadiel. Väčšinou sa stane (môj prípad), že sa pokazí jeden. Na druhom Civicu čo mame v rodine nefunguje bohužiaľ ani jeden. Ale okrem týchto dvoch veci sa mi na aute nič nepokazilo a na auto sa môžem spoľahnúť v každej situácii.

Takze aby som zo zhrnul, za dva roky denného jazdenia (väčšina mesto) som menil olej, filtre a brzdy. Auto je motoricky extrémne spoľahlivé. Rozhodne toto auto odporúčam.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní