Skoda Octavia 1.8 TSI 132kW r.v 2013

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ocktaviu nepozna - mysli si ze pozna, ale kto ako s nou jazdil nevies.

Nezblaznil som sa. Viac ako dve dekady kupujem a pouzivam vyhradne pouzite auta a to teda mali ine ciselka nez tychto trapnych 140.000, nikdy som nove auto nemal a nikdy som sa nijako vaznejsie nepopalil. Kto a preco preda Superb za taku cenu ako vidis ? No predsa vsetci. Ako vravim, zdaleka to nie je najlacnejsia ponuka auta na trhu v tomto rocniku. Vybava nie je najvyssia, nema automat, nema kozu, nema cojaviemco, ale je to mimoriadne solidny zaklad auta, ma to xenony, take tie bezne blbosti ako vyhrievane sedacky.

Ano, su ludia ktori predavaju dvojrocne superby so zlavou 20.000... ach nie, pockat, ani zdaleka to nie je 20.000. Uvedom si ze napriklad flotilove vozy sa kupuju s obrovskou zlavou - kto najazdi za dva roky hentych 140.000 km ? No z 99.9% firma. Takze to bol firemny voz a ver tomu ze nove to auto nestalo 33.000 s danou ani nahodou.

Mam kamarata v operativnej leasingovke a ti kupuju nove dieslove Ocktavie za take peniaze za ake ty a ja nekupime ani Fabiu 1.0 bez volantu... ano, kupuju ich na vagony a vypravaju sa priamo s automobilkou. Co ked tento superb novy stal 18.000 bez dph ? Je to viac realne nez si dokazes predstavit. A stratit za dva roky radovo 8.000 eur bez dph je vynikajuci vysledok pri tejto triede aut i ked chapem ze pre bezneho obcana sudruha je to nepredstavitelna vec (napoveda : splatky leasingu ta vyjdu na 500eur mesacne pri beznej hlupej Ocktavii na firmu).

Cenovka je uplne primerana tomu ze je to s prepacenim posraty slabsi 1.6 motor ktory proste nie je taky vychyteny ako dvojliter. Nie je taky dravy, nie je taky drahy lebo nie je taky oblubeny (dnes kazdy potrebuje aspon 190kW aby sa odlepil z miesta, pritom na 77kW sa da bez najmensieho problemu dojst o vodicak za 28 sekund), cele.

To ze nejake auto "poznas" nedava neprekonatelny dovod nekupit ziadne ine. Zvlast pri takomto cenovom rozdieli... inak co tam chces servisovat ? Vstrekovace po 130eur kus ? Turbo za 500 ? EGR ventil za 160 ? Dvojhmota neviem kolko stoji, zhruba 300, stale si daleko od ceny Okctavie za 14.000 a ani ta nebude mat dane suciastky nove, tam ked sa zacne ten piestovy cirkus so spotrebou oleja, preplatis cely superb... [PS: cenovky nie z autorizovaneho servisu]

To mas tak...



>> Odporucas mu kupit dovoz z nejasnou historiou,pred octaviou ktoru pozná?y si sa zbláznil.

takze este raz a odpoved : ano, veselo odporucim kupit o dva roky novsi Superb combi dieslovy nez o dva tisice drahsiu Ocktaviu nekombi benzinovu s vyssou spotrebou.

Len ta vyssia spotreba moze napriklad pri 25.000km rocne znamenat usporu az okolo 1.000 eur [podla jazd] ktore... ehm... moze majitel pouzit napriklad na servis toho superba z coho si sa tak velmi dostal do kolien.

Racionalne argumenty ? Rozhodne ano, aj ked si nemyslis ze to tak je.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Racionalny argument premna je kočka v mechu vs niečo čo poznam.
Inak si značne najivny ked si myslis ze dajme tomu niekto kupi toho supa za 18 tis. a preto ho potom preda za 10tis.
Ked vie ze ma hodnotu 15tis.
Inak neverim ani tym cca 18 tisicom. Staci si pozriet kolko maju automobilky zisk z jedneho vyrobeneho auta,pokial viem niesu charitativne zariadenie.
Za mna urcite octa,aj kvoli origo najazdu co sa o supe mozes len domnievat.a to nevravim ze to moze byt burane,skladacka,utopene,zalozene,+1,6tdi k tomu,nevravim ze nestaci ale je to ako 1.2 v octavie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

volakedy ked som bol v opli tot kusok za hranicu, sa chvalili bonusom pre zamestancov, tusim kazde 2 roky maju narok kupit si z fabriky auto za taku cenu, co idu 2 rocne jazdene, tym fakticky ziskali bonus jazdit 2 roky bez prepadu ceny a tak dokola, ovsem uz to je dost davno, ked este radio twist hralo az po tu ich fabriku :d :D, mozno to je aj v schade a fauve kompany, tak obcas sa zadari dobra kupa, lebo im je jedno zakolko, hlavne rychlo lol, alebo zeby to tu nedavali :d :D ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonis »

@mp3turbo prosim ta, nevies mi poradit, kde by som kupil vstreky na vw golf 1.6 tdi cayc za najlepsiu resp. prijatelnu sumu (okrem bazosu)? Dik
xdt
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.11.2009 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xdt »

Podla môjho nazoru, za tie peniaze nech si ho nechá. Mame doma 1.4 tsi a 1.6 mpi . Mpi si nechám 1.4 tsi a nove skoda nikdy viac. A mal som 4 octavie a jednu felfu.
Hladaj hladky benzin. Za tie peniaze sa da zohnat pomaly aj nové

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných