Skoda Octavia II , 1.9 tdi PD BXE - zhasnutie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danno1771
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.01.2018 14:19
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II , 1.9 tdi PD BXE - zhasnutie motora

Príspevok od používateľa danno1771 »

Dobrý deň páni, poprosl by som Vás o radu, ide o motor 1.9tdi PD Bxe v octavii 2 bez dpf, počas 2 mesiacov sa mi trikrát stala taka vec že som išiel a zrazu mi zhasol motor, prvý krát sa mi to stalo ked som šiel do kopca a išiel som preradiť a zrazu ticho motor zhasol, druhý krát to bolo keď som zaradil spiatočku tak to iste a treti krat včera keď som odbočil zaradil dvojku a naraz ticho. Problem je však v tom že naštartovať nejde potom. Ked dam kluč do prvej polohy počujem ako čerpadlo pracuje, ale ked dam do druhej polohy na štartovanie tak točí točí a nič. Je to taký zvuk akoby naprázdno točil ako ked je problem s teplým štartom. Potom ked už naštartujem tak ide v pohode. Skušal som to aj tak že ked naskočilo tak som vypol motor a skusil znova naštartovať a vtedy už chytilo na brnk akoby sa nič nestalo. Po každom raze som dal hned na diagnostiku ale žiadnu chybu neukazalo, Skusil som kuknúť vstrekovače po jazde a ze vraj hodnoty su uplne v poriadku. Takže otázka čo tomu može byť máte nejake napady? Zaujimave je že hocikedy ked mam teplý motor vypnem a naštartujem tak naštartuje hneď a nemá žiadne problémy. Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vraj je koľko ? Múdrejšie je napísať hodnotu.Pre problém z palivom (prísunom) tam chybový zápis nebude.Tlak paliva u PD nie je RJ kontrolovaný vôbec a pritom táto porucha je v tejto oblasti tak na 99,99% . Až pri km nad 300 tis sú reálne aj iné príčiny.
Napriek tomu je problém z palivom diagnostikovateľný.Je nutné na tandem pripojiť tlakomer do 8 bar.Po zapnutí zapalovania musí nabehnúť 0,5 baru.A treba nalogovať 0,13 0,15 0,23 počas štartu v čase,keď už sa predpokladá problematický štart.Stačí logovať štart a cca 20 sec volnobehu po štarte.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Mimo problemu si vymen preventivne aj ojnicne loziska - su problemy s klukami a ojnicami u BXE tiez ak dobre pamatam ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

take vypinanie som riesil na octavii v novembri 77kw bxe 2007 270000km.bol to vstrek.+ to sprevadzalo sem tam aj nahodny nepravidelny volnobeh az nakoniec zdochla a uz nesla vobec natocit.nakoniec to dal majitel spravit polakovi za 400 euro ktory mu tam nahodil vstrek bohvieodkial a povodny mu nedal.nasladne ide octafka o mesiac na predaj svetla modra kombi.cize buducemu majitelovi to neprajem.skoda ze som nesfotil vinko.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Minulý rok som mal ja neplanové výdavky s autom konkrétne Octavia 2. 1.9tdi 77kw BXE, počas parkovania auto zhaslo a koniec nešlo natočiť.... nasledovala výmena palivového čerpadla auto zase malo problém diagnostika bola cistá, keď konečne vyhodila chybu bol to problém na vstreku tak hneď vstreky vonku na kontrolu a hľa jeden mal problém tak následne na repas, vstreky sa nahodili naspäť vymenil som preventívne aj filter a auto išlo na výlet kde nám zase počas jazdy zhaslo, nasledovala kontrola tandemovej pumpy ktorá dopadla s výsledkom že funguje ako má, po hlave v smútku a o 500€ ľahší ale s pretrvávajúcim problémom mi kamarát automechanik s ktorým chodím na kávu navrhol nech s autom k nemu dobehnem pozrie sa mi nato...... napojil diagnostiku od sledoval si hodnoty a problém bol následovný: pri výmene palivového čerpadla sa mechanik ponáhľal a vymenil hadičky čiže čerpadlo tlačilo naftu cez prepad ..... oprava za 10 minút a v cene flašky vína... ale čo som tým chcel povedať mal som podobný problém a mne sa zdalo že čerpadlo po otočení klučika nabehlo ale bolo chybné a treba si nájsť dobrého mechanika :)
targon4
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.11.2019 18:39
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 1.9 tdi PD BXE - zhasnutie motora

Príspevok od používateľa targon4 »

danno1771 napísal:Dobrý deň páni, poprosl by som Vás o radu, ide o motor 1.9tdi PD Bxe v octavii 2 bez dpf, počas 2 mesiacov sa mi trikrát stala taka vec že som išiel a zrazu mi zhasol motor, prvý krát sa mi to stalo ked som šiel do kopca a išiel som preradiť a zrazu ticho motor zhasol, druhý krát to bolo keď som zaradil spiatočku tak to iste a treti krat včera keď som odbočil zaradil dvojku a naraz ticho. Problem je však v tom že naštartovať nejde potom. Ked dam kluč do prvej polohy počujem ako čerpadlo pracuje, ale ked dam do druhej polohy na štartovanie tak točí točí a nič. Je to taký zvuk akoby naprázdno točil ako ked je problem s teplým štartom. Potom ked už naštartujem tak ide v pohode. Skušal som to aj tak že ked naskočilo tak som vypol motor a skusil znova naštartovať a vtedy už chytilo na brnk akoby sa nič nestalo. Po každom raze som dal hned na diagnostiku ale žiadnu chybu neukazalo, Skusil som kuknúť vstrekovače po jazde a ze vraj hodnoty su uplne v poriadku. Takže otázka čo tomu može byť máte nejake napady? Zaujimave je že hocikedy ked mam teplý motor vypnem a naštartujem tak naštartuje hneď a nemá žiadne problémy. Ďakujem
Dano prosím ťa, už si to vyriešil? mám uplne ten istý problém a už 2mesiace neviem prist ani mechanik čo to je...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných