Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

ivko1 napísal:
guide19 napísal:Zs cim si vlastne stojis? Ze v osobakoch su jelita ktore nemaju prehlad a istotu bezpecneho predbiehania a aj tak to risknu.... ved hadam to viiide?
Stojím si za tým že v osobákoch sú také isté jalitá čo vytvárajú nebezpečné situácie a je úplne jedno či to je ten prvý čo sa vlečie, alebo ten čo toho pomalého obieha a nemá na to aby to urobil bezpečne.

U mňa aspoň väčšina vodičov kamiónov rozumie pojmu plynulosť cestnej premávky = vždy po obmedzovač, za to v osobákoch to je piate cez deviate, jeden 70 druhý 100
nikdy nevies z akeho dovodu sa tak vlecie a ak je povolena rychlost 90 nezanmena ze nou musi ist ak sa citi ze bezpecnejsie to bude 80-tkou.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Hovädo za volantom. Ten čo predbiehal určite, a idiot za volantom predchádzaného. Je tam ešte možnosť, že mercedes bol prazdny, a daf naložený, iveco vodič nerozhodný, ale v actrose určite nemal dokončenu PŠD povinnú školskú dochádzku a IQ max vo výške svojho veku tz max 62. :40bd:
Nie ten smajlík nie je k videu ale k IQ.
RIADIM SA HESLOM : KVÔLI UŠETRENEJ MINÚTE SI NEPOKAZÍM ROKY DO KONCA ŽIVOTA, aneb za volantom kamiona traktorista-maliar-pekar. :4012:
Momentalne berieme aj takeho co nevie pisat a citat, ale ma VP. Bohužial taká doba, a bude ešte horšie.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Acon napísal:Medzi poliakmi je presne toľko blbov čo medzi inými
Mnoho poliakov by moholo učiť v cz a sk kamióňakov, ale keď obr chuj tak zvyčajne poliak a bulhar v kombinácii s piwjem.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

guide19 napísal:
ivko1 napísal:
guide19 napísal:Zs cim si vlastne stojis? Ze v osobakoch su jelita ktore nemaju prehlad a istotu bezpecneho predbiehania a aj tak to risknu.... ved hadam to viiide?
Stojím si za tým že v osobákoch sú také isté jalitá čo vytvárajú nebezpečné situácie a je úplne jedno či to je ten prvý čo sa vlečie, alebo ten čo toho pomalého obieha a nemá na to aby to urobil bezpečne.

U mňa aspoň väčšina vodičov kamiónov rozumie pojmu plynulosť cestnej premávky = vždy po obmedzovač, za to v osobákoch to je piate cez deviate, jeden 70 druhý 100
nikdy nevies z akeho dovodu sa tak vlecie a ak je povolena rychlost 90 nezanmena ze nou musi ist ak sa citi ze bezpecnejsie to bude 80-tkou.
Ja hovorím o klasických hovädách čo im nedochádza v hlave čo spôsobujú svojím konaním, prirovnal by som to asi k tomu že vojdi do Kauflandu ako je vstup a začni tam v strede debatiť s kamošom aby ťa každý obchádzal, alebo ešte lepšie chod debatiť do zeleniny pri váhu aby nebola prístupná a potom ked ti niekto nadá tak sa musíš uraziť že či sa nemôžeš 2 minuty porozprávať

Ked ti to preložím zasa na vodičov tak ja vravím presne o tých ktorý aj keby boli na D1 a je krásne sucho že by si mohol páliť 180km/h (keby bolo povolené), tak oni pôjdu z príncípu 90km/h a ked náhodou budú obiehať tak budú obiehať 100km/h a ked to budú 3 kamiony po sebe tak ich bude obiehať 5 minúť a ani trochu ho nebude srať že ten vláčik 10 áut čo ide za ním chce ísť normálnych 130km/h

A či chceš alebo nie takýchto jedincov je na ceste habadej a vdaka tomu jedincovi vznikajú tie nebezpečné situácie
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ivko1,máš pravdu a iba smutne konštatujem,že bohužial,takto to vyzerá v reálnom živote. Alebo povedz hlupákovi, aby sa opýtal doma ako sa robia hlúpe deti. :4012:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ivko takých "spomalovačov" v Dánsku stretneš veľmi veľa. Nič nevie "potešiť" človeka tak, ako keď po 150km mám už len 7km domov a stretnem vodiča, ktorý na 50-ke jazdí 38, ojedinele to vytiahne na 42Km/h, ale ani o meter viac a za mestom maximálne 60 a obehnúť sa nedá. V takom prípade idem za ním, nič sa nedá robiť a určite nebudem ohrozovať niekoho v protismere. Ako Trucker napísal, kvôli minúte si nepokazím celý život.

Preto nemám pochopenie pre tých, čo ohrozujú každého okolo seba, len aby chudáci nemuseli trpieť pred sebou pomalého. Keď je protismer plný, treba sa s tým zmieriť a počkať na vhodnú príležitosť, ktorá však prísť nemusí.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ono tích spomalovačov treba deliť na neúmyselných a úmyselných.
Tá druhá skupina "úmyselní" sú oveľa nebezpečnejší ako tí neúmyselní. Neúmyselní, niekedy patrím ku nim aj ja, z dôvodu kombinácia komunikácia mi na kamióne nedovoľuje využívať MPR s dôvodu šírky úzke jazdné pruhy, profil reliéf cesty stúpanie, zákruty, a v neposlednej rade hmotnosť súpravy, alebo množstvo nákladu ktoré nedokážem rozbehnúť na MPR. 40tonovú súpravu na trase Šahy Demandice Šárovce Kalná n/Hr Vráble V.Lapaš Nitra na určitých úsekoch nedokážem dať nad 60 km/hod ani keď ho budem aj ja tlačiť.
Potom sú to vodiči , ktorí chcú ostatních profesne vzdelávať a akože oni dktujú MPR. TZV profesor na dôchodku.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja som tiez kamionista ale tam by som nepredbiehal. je to tadial dost klukata cesta. Predbieham vacsinou na dialnici a to aj na Slovensku aj napriek tomu ze je zakaz nemam chut sa za niekym vliect. Ale nepredbieham toho co ide o 2km/h pomalsie. Kuknem sa do spataka ci tam nie su Policajti a poblizku osobaky a idem. Lepsie sa mi jazdi ked predomnou nejde kamion mam lepsi rozhlad. :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja síce len občas presuvam funglovky a predbieham aj keď idem o 2-3km rýchlejšie. No len z kopca pred tým mu bliknem a keď je normálny, väčšinou je, tak zpomali aby som ho rýchlejšie predbehol a on z kopca bez problémov zrýchli. Alebo si počkám na kopec kedy výraznejšie zpomalí. Hlavne nepredbiehajme ak to mám 20-50km do cieľa, lebo to už nemá zmysel vôbec. A jasne, lepšie sa ide ak mam pred sebou prázdno.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Alebo aj tak sa a ked vidim ze nejaky iny kamion mna predbieha na dvojprudovej dialnici tak vypnem tempomat alebo dam nohu dole z plynu nech ma rychlo predbehne a nebrdi zbytocne osobaky :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Presne tak. Normálny človek umožní predbehnúť
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zákaz jazdy TIR , v Polsku den sviatku, nehoda, hovädo za volantom. ŠESŤ MŔTVYCH N E V I N N Ý CH!!!!!! Bez komentara.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 1ZsNFBcIWh
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nehodu zavinil nezodpovedný vodič dodávky. V tiahlej zákrute z Vrábeľ do Levíc obiehal kolónu vozidiel, neskoro sa zaradil pred kolónu, a oprotiidúci vodič kamiónu s maďarským EVČ aby predišiel čelnemu nárazu, prudko zabrzdil.
Vodič dodavky na maďarskom kamione odrazil ľavé spätné zrkadlo a z miesta nehody utiekol. Za kamiónom však vodič octavie s EVČ BL neskoro zareagoval na brzdiaci kamión a v dôsledku rýchlej jazdy a nedodražaním bezpečnej vzdialenosti od vozidla idúceho pred nim v jeho smere jazdy nabúral do pred nim iduceho kamiónu,a následne ďalší vodič felície ešte octaviu zatlačil ďalej pod kamión. Na následky zranení pri dopravnej nehode v nemocnici zomrel spolujazdec z octavie, ďalší traja utrpeli rôzne zranenia.
https://www.aktuality.sk/clanok/702961/ ... slovenska/
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ja to vidím na chybu maďarského kamionistu. :4012: Ak mám auto v protismere vždy pridávam - pri čelnom náraze je aspoň aká taká istota , že to bude rýchle a bezbolestné. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných