Volvo T6 - automat. prevodovka GM repas

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Volvo T6 - automat. prevodovka GM repas

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Ahojte, kto sa zaujima o volvo, tak vie, ze Volvo v rokoch okolo 2002 pouzivalo do motora T6 automat od GM, konkretne 4T65EV a tato prevodovka mala spolu s vykonom 200kW znacny problem a kratku zivotnost.

K veci, aj mna tento problem postihol, Volvo XC90 2.9 T6, 270k km a automat padza do nudzaku. Drahy repas v radoch tisickach eur nie som ochotny riesit, nakolko to je skoro hodnota auta, ale v zahranici casto uspesne riesia celkom lacny repas - diely do prevodovky z ebay 300-350 € a robota - toto je ten problem!

Hladam niekoho, kto sa toho ujme a urobi mi repas za rozumne peniaze. Diely objedname, pristavim auto, nebudem tlacit na cas, takze ak to bude niekto robit po veceroch, nevadi mi to. Najlepsie Nitra a okolie. Vie niekto pomoct?

P.S. tu je viac info http://forums.swedespeed.com/showthread ... on-rebuild
Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladis »

Kamosovi par rokov odisla presne na takom Volve automaticka prevodovka. Opravovali mu to niekde v okrese Senec. Cena bola tusim 2000 EUR. Auto potom predal a novemu majitelovi sa za cca dva 3 roky zasa pokazila. Mozem zistit viac.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Casti do tej prevodovky za 350e asi tažko. Len repas menica vyjde zhruba tolko. Kde su potom sada lamiel, medzilamelove kruzky, tlakove panvice, sada tesneni, elektrohydraulika, olejova pumpa atd...
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Ta prevodovka je proste poddimenzovana a nezvlada to. Existuje tzv. performance kit, ktory je odolnejsi, ale cena je uz draha na ceny tych aut :/

lakinooo, nechces mi to spravit teda? s rovnakym vysledkom, ak nevyjde, moja smola?

lubomt, repas hydromenicu som nikde nepisal, ide mi len o casti prevodovky a diely su tu - https://www.ebay.com/itm/4T65E-Volvo-20 ... XA&vxp=mtr
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

hľadaj na volvo klube tam to niekto robil na s80 ale za ca.1000€.

inak nedať tam ten silnejší KIT je hlúposť.

možno by som kupil radšej prevodovku za 600€ a auto predal dalej...

ak ta chytia aj zadné NIVO je to v p...
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

skúsil si osloviť chalanov vo Volvodieloch? Laciservis v Martine?
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

skôr by som skúsil kwika z volvoklubu.

Nitran ani Laci sa stým nebudú chcieť babrať majú roboty dosť, a účtovať mu 15-25€/h (alebo neviem koľko ako servis) sa zas jemu neoplatí.

osobne iná prevodovka a auto predať.
radšej V8
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Ak by to SK fachmani na Volvá kapacitne nedávali, zostáva Ti ešte možnosť kúsok za hranicami.

Švedsketanky.cz v Lichnově u Frenštátu pod Radhoštěm. 775148152
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lubomt napísal:Casti do tej prevodovky za 350e asi tažko. Len repas menica vyjde zhruba tolko. Kde su potom sada lamiel, medzilamelove kruzky, tlakove panvice, sada tesneni, elektrohydraulika, olejova pumpa atd...
Potvrdíš alebo vyvrátiš.Automat som roky rokúce už nerozobral,ešte sem tam klasiku urobím.Ak by ale niekto priniesol krabicu s pár vecami že mám vybrať agregát a vymeniť ich,sa ho opýtam či ma má za blázna.Tá prevodovka zrejme neprešla ani základnou diagnostikou.Neviem aká je u Volva,ale viem aká je u grupy.Je tak obsiahla a rieši také množstvo hodnôt že je múdrejšie si všetko vytlačiť a večer si pozrieť a dešifrovať stovky hodnôt namiesto celovečernej reklamy. Ja nevidím ani zmienku o ničom takom že sa tak stalo.Len Lubo vie či a koľko je takých mechanických závad,ktoré uniknú diagnostike až tak,že sa v žiadnom meranom parametri nedajú zachytiť.Každučký úkon tak voliča,ako prevodovky je v niečom vidieť,v tlaku,voltáži,zopnutí,v statusoch stavov,proste niekde je.
Ešte aj pri diagnostike motora si napr pozriem rozdiel otáčok motora a vstupu automatu,čo je vlastne preklz,pozriem 870 riadkov hodnôt prože sa tam objaví aj prenos z prevodovky.Celý tento postup je otočený na hlavu.Ja to vidím tak,že..nech si ten čo bude prevodovku robiť rozhodne,čo treba a čo nie,ovšem potom,keď to už má jasné.Môže to byť dramaticky iná oprava než takéto šuflikantstvo z otvoreným koncom.Nad otvoreným automatom zistiť že celý "repas" balíček sa kúpil ale treba ďaleko ďaleko iné a inak riešiť,to akože ako dopadne ? Auto na zdviháku z vybratým agregátom a ..a ďalej ??
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Ja tu mam takisto pripad, ze kolegov kamarat ignoroval diagnostiku, ktora píse vadny tlakovy selenoid, lebo v Prahe mu povedali, ze nie je vadny selenoid a ze to je menič. Tak ma poziadal, ze selenoid je ok a nech do tej Prahy poslem hydromenič... ok, zakaznik nas pan, poslal som, jeho problem
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Na internete je viac skusenosti, kedy sa ten "repas" z dielov z ebay podaril. nevravim, mozem byt prave ten smoliar, ktoremu to nepomoze, ale je to pre mna jednoduchsia cesta ako kupit za 500 € druhu jazdenu prevodovku bez zaruky. radsej pokus o repas za podobne peniaze.

ide jednoducho o otazku rentability. ak by som sa ozval luboviMT, tak predpokladam, ze kazdy repas automatu je cca 1500+ €, pricom jazdenka auto je okolo 3-400 € a teda dat za opravu jednej suciastky polovicu auta je na zvazenie.

preto sa pytam, ci nenajdem majstra, ktory to skusi na moju zodpovednost. ak sa vsetko vymeni, auto nepojde, tak kupim tu za 500 a s autom sa asi rozlucim.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

:2f93:
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

:300f:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ja tomu nerozumiem. Druha prevodovka za 600€ bude v akom stave? Zarucene aspon 10 000km najazdi? Ak hej, tak by som vymenil a dojazdil to až na onen svet.

Ale nerozumiem o akom predavani za 3-4tisic sa tu hovori. Bez urážky, ja by som dosluhujúce volvo s 300 000km, nedavno menenou prevodovkou, ktora je vraj nevydarená a nikto nevie kolko vydrzi a kolko dalsich veci sa pokazi teda nekúpil.

Milujem tie inzeraty, kde sa píše: nedavno menená prevodovka/motor. Do auta som veľa investoval, na cene nezjednavam. Spekulanti, zjednavaci nevolať :d :D. Však si ho nechaj keď je to taký skvost, tak načo to predávaš.
-väčšinou sa to, ale asi ani nepovie novému majiteľovi, že sa vôbec čosi také robilo.
-toto nie je smerovane na zadavatela.
velsatisba
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 06.11.2010 18:46
Zdieľať na Facebook

volvo gm skrina

Príspevok od používateľa velsatisba »

Tak mal som to potešenie robit tieto skrine aj na američanoch. Ale toto Volvo je za trest. Len vybrať to von a demntovať prevodovku je masaker a to nehvorím o oprave. Vlastné diely? HM aj do reštiky si donesiete vlastne suroviny že spravte mi obed. Take slovneské.Opravujem prevodovky vyše dvadsať rokov ale toto po mne ešte chvalabohu nikto nechcel. A starú jazdenku na blind by som už vôbec neskúšal, vzhľadom k prácnosti výmeny. Inak držím majitelovi palce.Musi mať tú káru rád. :3906: :2f93:

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných