Rodinne auto do 4500

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte raz takto hodnoť ľudí a bude to aj z dvoma kartami naraz !!!
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal:Aj sedačky sa zmestia,aj kočík plus kopec miesta navyše je to čo aj tak na celej čiare vyhrá - obyčajná kombi Octávka...
Do kameňa vytesať. Nemám, nemal som no viem si predstaviť dôvody pre ktoré by som si ju kúpil, no bez ohľadu na averziu voči masovkám, toto je pravda pravdúca. Mal som všeličo a Oktávky len služobné no to škodovácke Simply clever je fakt vec. Drobnosti, ktoré po presadnutí zo škodovky inam rozčulujú, lebo chýbajú. A že ich je
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

ivo mazda je s cenami nahradnych dielov veru inde

comu sice nerozumiem, ze preco, ale je to tak, kamarat ma mazdu a niektore diely ma problem zohnat a ked sa mu podari tak su to take peniaze, ze dovi :41c2:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak je to v podstate to iste, co som napisal. Ako sa vo vareni hovori, ked nevies co s tym, posyp to syrom, tak to pri autach predstavuje skodovka, ci fabka ci okta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nezdá sa mi,že sa to podobá na to predošlé....
pre ludi bez fantazie a vlastneho nazoru je tu vzdy skoda oktavia

beriem názor pre aj proti,už som to v minulosti písal.Nechajte iný názor na pokoji.Ak si myslíte že nie je správny,podložte svoje výhrady a vysvetlite dotyčnému v čom sa myli a že je lepšie iné,a lepšie pre toto a toto
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bildo napísal:ivo mazda je s cenami nahradnych dielov veru inde

comu sice nerozumiem, ze preco, ale je to tak, kamarat ma mazdu a niektore diely ma problem zohnat a ked sa mu podari tak su to take peniaze, ze dovi :41c2:
V čom je inde? Porovnám Octaviu II vs Mazdu 5
brzdy - rovnake ceny
tlmiče - rovnake ceny
naboj / ložisko - u Mazdy vychádza náboj drahšie asi o 20€
spojka - u Mazdy drahšia o 50€
predné rameno - u Mazdy drahšie o 20€ (dá sa vymeniť aj samotný čap za 10€)

Mazda 5 1.8i má reťazový rozvod - diely 110€ + vodná pumpa 25-30€+ práca u Octy II 1.6i je sada vrátane pumpy 70€. U tej Mazdy ho ale možno nebude treba meniť

Ja na tom bežnom spotrebáku skoro nevidím rozdiel v cenách, že na niečom zaplatím viac o 50-100€ čo budem riešiť raz za dobu vlastníctva auta ...
Jasné že sa vyskytnú veci ako napríklad výfuk, kde bude u Mazdy asi problém druhovýroba, ale všetko sa dá kúpiť, len treba hladať.

Alebo si porovnával ceny cez autorizák, ale to nie je chyba auta, ale majitela. Ja si tiež môžem kúpiť lambda sondu cez Subaru za 330€ a tak isto si ju viem kúpiť v bežných autodieloch za 120€

Pre mna si môže kúpiť aj Octaviu II, pri vkladaní decka a sedačky sa bude viac krčiť, no a ked bude smola tak tu Octaviu II nenájde tam kde ju zaparkoval, to myslím u Mazdy 5 nehrozí
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj keby boli diely do bodky cenovo identické,servis nestojí iba na cene dielov.Kým autá nemajú problém,sú zhruba porovnatelné,ale iba ak si servis každý vykoná vlastnoručne.Ak nie,začína to byť o niečom úplne inom u Mazdy a úplne inom u tej dvojkovej Octy.Kým je Octa školský príklad servisne prítulného auta,tj mim. servisného času,maximum dostupných vedomostí o technike auta,servisných informácií a manuálov,dostupnosť servisu (Octu nik neodmietne) všeobecne ale aj konečná hodnota čas x cena hodiny dá neporovnatelné výsledky.
Ak je reťazový rozvod v čomkoľvek výhodnejší,si vlastnoručne odstrelím náradie,ale to už je mimo misu.
Krčím sa aj k topánkám,a preto si mamusky nekúpim
Auto ukradnú iba nemysliacemu,môžu mu ho tam rozobrať,zdemolovať,vykradnúť,podpáliť,ale nikdy nie ukradnúť,ak sám nechce.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zasa nerobme zo servisných prác BUBUBU, brzdy to isté, tlmiče to isté, nejaké rameno čap to isté, výmena oleja to isté, zavariť výfuk ide rovnako keby bolo treba, spojku by si snád nerobil tri dni...

Ano reťazový rozvod už môže byť problém, ale ten istý problém je u mnoho iných áut, lebo nie len Mazda ho má reťazový a ako som písal môžno ho nebude treba meniť. Ani klasický remenový rozvod niekto nemení, lebo príde skôr na výmenu auta

Milan ja to vidím tak že ty aj kopec iných mechanikov hladajú problém popredu aj ked nevedia či tam bude. Roboty máš dosť tak prečo by si hlavu zaťažoval nad niečím čo si ani nevidel, že ...
Radšej budeš dookola písať o možných problémoch.
Ked som tu minule do tejto témy napísal príspevok ako sa na každom koncerne serie klima kompresor, ako sa serú zámky v dverách tak to niekto zmazal (za čo by si zaslúžil dobre poza ucho)

Ked som ja sám bol darebný si pomeniť silentbloky na ramenách + zadné tlmiče, oslovil som tu miestneho "mechanika odborníka čo sa špecializuje na podvozky + geometriu" čo len dookola trepal ako tam bude možno problém lebo "to nie je Octavia" (ako keby som teba počul) a ako mám počítať že to bude u neho kludne tri dni a tom som povyrábal prípravky na nalisovanie. Presne hodinu som počúval blbé reči a auto nebol ochotný ani dať na zdvihák. Hlavne že všetko vedel

PS: ja som v práci zvyknutý na všetko, pre nás takmer neexistuje že sa niečo nedá, keby som vedúcemu pravidelne vravel popredu ako bude niečo asi problém tak si môžem zbaliť veci
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja viem čo hovoríš,ale jednu vec si (asi) nepostrehol.Je to maličkosť,ale závažná - aut je príliš,dvory servisov sú plné.No a mám písať ako sa začnú správať ? Vlastne nezačnú,už sa správajú.
Mazda ? nemám diagnostiku.Mazda ? na tú značku nie sme zariadený.Automat ? Automaty nerobíme.Staršie auto ? čokoľvek povedia len nech ide kade ľahšie.Pretože majiteľ bude cenu okamžite zrovnávať voči cene auta.Neboj...rok dva a sme tam kde západ.Nechcem tu robiť paniku,ale zaujímavých faktúr (zahraničných) mám poodkladaných,na ss ti môžem poslať sken,ale do kolien pôjdeš na koľko tisíc môže prísť taký obyčajný servis kde sa nič závažné nerobilo.To nie je strašenie,to je niečo čo bude a splní sa presne tak isto,ako že v meste budeme stále viac stáť než jazdiť.Na to nemusíš byť prorok.operovať tým že je SVK chudobné sa už tiež nedá,stačí pozrieť vozový park a je jasné že to prestáva platiť.Ja práveže vidím aj ten trend,že si ľudia začínajú uvedomovať kam to všetko smeruje, a začínajú si opatrovať velmi dôsledne svoje spoľahlivé tátoše ktoré sa im osvedčili a majú ich nejaký ten rôčik.Paradoxne ľudia ktorý nemajú vôbec hlboko do vrecka.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

ja tu dam skusenost s Xsarou Picasso 1.6. Mal som 70kw verziu, este stary 8ventil, ale uz to bol facelift. za 147000km som vymenil len dva krat chladic vody, a lial som len olej a benzin, pri 93000 som ho prerobil na LPG. Nieje to ziadne zihadlo /ani raz som nemenil brzdove dosticky za cely cas/, ale odkrutilo si aj cestu do chorvatska a prezili sme.

1.6ky mali masivnejsie predne ramena s vymenitelnymi silenblokmi
motor jednoduchy.
auto je velmi vdacne a tiez som na nom odchoval dve deti, a z vnutra je velmi priestranne a pohodlne /narozdiel od VAG/, priatelske k rodine s malymi detmi /uz len taky detail vysunul som dopredu strednu sedacku vzadu ked deti spali aby si o nu opreli hlavu a nelietala im hore dole. prakticky rozkladaci kufrik na 15kg nakup potesil tiez a hojne sme ho vyuzivali.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 29 neregistrovaných