Virtualna UCU realita alebo podvod

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Virtualna UCU realita alebo podvod

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo si myslíte o tomto inzeráte?? https://auto.bazos.cz/inzerat/84422331/ ... o-auta.php
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na keru rit by ti to bolo prosim ta ? Na STKcku donesies namiesto Felicie len displejicek ze tu mi odmerajte emisie ? To asi ne...

Nevie to absolutne nic zaujimave. To si mozes rovno zobrat EDC15 riadiacu jednotku z Octkavie 1 a tejto generacie aut... a mas to ukrutne lacnejsie [!!!!!!!], ukrutne lepsie [!!!!!!!!!!!!!!!!!] a neporovnatelne realnejsie nez tato ftakovina. Ano, po doplneni par cidiel za par korun vies simulovat vsetky tieto veci ktore vidis tu.

Vsetko je to len nejaka blba voltaz na nejakom blbom kabli pri tejto generacii. To uz kaskadovany Canbus s optickymi zbernicami a multiplexami bude ina rozpravka - nove auta funguju sposobom "riadiaca jednotka vzadu, zapnut smerovky". To uz je ina kavicka nez plus a minus na drate.




"Diagnostika nedokáže nijak rozeznat, že je místo běžného auta připojen tento simulátor auta."

urciteeeeeee...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nevidel by som to ako nemožné,ale je tam astronomický počet otáznikov.V prvom rade - systémov riadenia,menežmentov sú celé stovky a sú velmi odlišné.Simulovať sa dá niečo konkrétne,jeden vybraný menežment povedzme Bosch Mono Motronic alebo iný jednoduchý.Ako učebná pomôcka napr pre výučbu základov diagnostiky prečo by nie.Nie je možné z tých málo informácií si urobiť jasnejší obraz,ale ako simulátor jednoduchého motora kľudne.Simulovať menežment hoci iba EDC 17 si dosť dobre predstaviť neviem.Pretože akákoľvek simulácia,teda jej vývoj predpokladá absolutne vedomosti o veškerej komunikácii a celkovom algoritme činnosti.To je možné tiež,na simuláciách testerov RJ v Nemecku pracoval jeden čas aj syn,ale to sú iné šialenosti možné iba v kooperácii z výrobným závodom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pýtam sa preto lebo v priemysle je na robotických linkách normálne oficialne daná možnosť odsimulovať celý program.
Nebolo to myslené ako švindel na STK , ja dúfam že čoskoro budem na stkčku chodiť len s autom ktoré ešte OBD nemá.Čím som starší tým viac ma priťahujú moje ročníky. lol
Milan v tom množstve manažmentov sú roboti lepší - u jedného výrobcu je po všetky generácie rovnaká architektúra programu ktorá ťa sama vedie a našepkáva ti kam pozerať. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Taký simulátor dnešného moderného špičkového diesla by pre potrebu výučby diagnostikov mal nesmiernu cenu.Pretože každý jeden diagnostik vlastne musí také niečo mať v hlave,ale dostávať to do tej hlavy bez dýchania exhalátov a v tichu,to by rozhodne paráda bola.
Ale v diagnostike je simulácia bežná prax,simuluje sa kadečo,teplota motora,či lambda,simulujú sa tlaky aj podtlaky,simulujú sa povely na rôzne vykonávanie pohybov,len sú jednotlivo vyvolané pre konkrétnu potrebu niečo overiť alebo nastaviť
stačí sa pozrieť iba k poliakom kolko simulátorov pre autodiagnostiku robia http://auto-testers.com/products
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

oco13 napísal: ja dúfam že čoskoro budem na stkčku chodiť len s autom ktoré ešte OBD nemá.
Ale ved to tu uz bolo ked z autom sa virtualne spravila STK a auto doma na spalikoch lebo sa nestihli spravit brzdy :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako na ten Vector sa oplatí pozrieť,ale ako som toto zbadal som skoro zahodil myš,cena za 2 dni školenia 1050e.- + 19% daň
[img]https://s14.postimg.org/4dzu3t6al/image.jpg[/img]
Tak toto nie je pre slovákov
rostiko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2018 11:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rostiko »

neviem, moc by som tomu neveril
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja tomu neverim ani malo,ani moc ani niako.Tomu sa verit neda.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných