Cena za výmenu oleja

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Preco :)? Myslis ze v servise vola majster k tomu kamarata ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

veru tak, ked je dost casu... :)

mozno to aj existuje komercne ?, ale rozmyslam, ze si spravim k tomu ucelu zatku s autoventilom a trosku prifuknem do nadrzky tlaku nabuduce :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

myslel som, ze pri uvolneni pedala je potrebne mat zavrety odvzdusnovak, aby cez neho nenasalo vzduch. Ale pozeram, ze niektore navody stlacaju pedal viackrat s otvorenym, cize sam sa to da zvladnut.
Tak to spravim niekedy.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A niekedy sa dá koniec hadičky strčiť do nádoby s brzdovkou takže pri uvoľnení si vzduch nepotiahne...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Ja som si naposledy menil sám, len som povolil odvzdušňováky a nechal pôsobiť gravitáviu.
Gravitácia funguje výborne ale nie všeobecne,sú systémy ABS ktoré to neumožnia.Ak nie je pomocník,vždy pomôže hadička z odvzušňováka do nádobky z brzdovkou,to dobre píše cicmanec,pozor !!! ...nádobku vždy nad úroveň odvzdušnováka.Vtedy si môžete dovoliť potlačiť kľudne 3-4 plné zdvihy pedála (kludne) ,to nádobku nevyčerpá.A ísť už iba odvzdušňovák uzavrieť.Jediné čo je treba dať velký pozor aby sa neminula brzdovka v nádobke.Noikdy nelejte brzdovku ktorú ste získali pri odvzdušňovaní,vždy len novú.Len tak sa dá dosiahnuť zároveň výmena starej
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

Kolko je normalna cena za dodanie noveho viečka olejoveho filtra (na starom bol stiahnuty zavit) a vymenu oleja s olejovym filtrom ? Motor 1.9 TDI PD BXE.
Mna dnes zlupali o 110€.
Je to normalne ? Viecko vraj stalo 40€ (co mi asi dali maloobchodnu cenu). Nedostal som ani blocek, a dokonca ani p0sr4tu nalepku s infom o vymene oleja.
Ked si to tak spocitam olej max 25€, filter max 10 €, viecko max 40€, == max 75€. Ostava robota 35€. Takze zarobil min 35€.

Zaplatil som, lebo sa pre par EUR nebudem hadat, ale uz ma v tom servise viac neuvidia.

Niektory mechanici si zacinaju pytat viac ako v autorizovane servisy. Akoze je to ich pravo, asi je to tym, ze maju vela zakaznikov a vela roboty...

OK, tak asi je cas si niektore veci zacat robit na aute sam.
VW Passat 1.9 TDI
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

to myslis vazne zobrat 100 eur za vymenu oleja material + praca aj v neautorizovanom servise ze je OK? Tak ako pise hore filter 10, olej 25 s vieckom za 40 to je 75 a za 20-30 minut prace 25 eur, ak bez viecka tak len za pracu je to 65... to snad nemozes mysliet vazne.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

navaho napísal: Ked si to tak spocitam olej max 25€,
To ti ide do motora 3 litre?Priemerna cena oleja 8 €.Aj kamarat si myslel ze ho takto oje.avam kym som mu nevysvetlil ze do jeho vergla davam 9 litrov Castrol x 8 € =72 € + pelovy+vzduchovy+filter nafty+filter oleja a po prepocitani zistil ze som mu to spravil zadarmo.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď si to porovnám s Lakinom tak ja mám auto s plynom a čerstvou stk v cene jeho výmeny oleja lol a môj olej som kúpil 5l za 11.99e lol takže do tej dvacky sa vojdem aj s oboma filtrami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

christiane napísal: To ti ide do motora 3 litre?Priemerna cena oleja 8 €.Aj kamarat si myslel ze ho takto oje.avam kym som mu nevysvetlil ze do jeho vergla davam 9 litrov Castrol x 8 € =72 € + pelovy+vzduchovy+filter nafty+filter oleja a po prepocitani zistil ze som mu to spravil zadarmo.
pozri si napriklad olejcentrum kolko stoji 5l bezneho kvalitneho oleja (shell, valvoline) so specifikaciou 505.01. Mechanik to vie kupit este za nizsiu cenu a aj ten castrol by mozno stlacil pod 25€
VW Passat 1.9 TDI
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Jasne ze sa da kupit aj lacnejsie,ale olej je ta najposlednejsia vec na aute na ktorej setrim.A s tym musi kazdy majitel auta pocitat.Robil som uz aj hlavu v ktorej som musel pruziny na ventile vysekat co boli tak zabetonovane karbonom.A teraz este tie oleje ze na 30 000 km.Po 10 000 km vypustam zo skoro noveho Turana olej a cierny ako noc.Dala by sa nim natriet sopa na cierno.Kupi sa auto nech sedlaci zavidia a potom sa setri na vymene oleja.V jednej firme sa kupoval po 2 € bez dph Esso ale neviem ci nebola aj zlava na mnozstvo.1 vymena v motori 400 L.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

mas pravdu cviro a ano riesim si sam to co je v mojich silach. resp. ak to pocasie dovoli. A co sa ma robit v diskusii na fore? ludia tu zdielaju svoje nazory a skusenosti cize "riesia".

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní