Odhlásenie auta v Nemecku

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..do 3 dni...? :41c2:
vblaho
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.03.2011 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vblaho »

Zdravim, chcel by som sa spytat skusenejsich co vozia auta z nemecka... Nedavno som si doviezol auto z nemecka. Ked sme to s majitelom odhlasovali vybavoval som si aj prevozne cisla 5 dnove - zlte.. lenze problem je ten ze mi dali technicky preukaz (ten maly) iba docasny- a niesu v nom vyplnene technicke udaje vozidla.. je tam len moje meno a datum kedy koncia znacky - je to v preklade osvecenie o docasnej registracii. Velky TP mam spravny.. na Kontrole originality mi povedali ze s tym docasnym mi to neprihlasia. Mate niekto skusenot ? ako sa dostanem po original maly nemecky TP ? vdaka za rady
ivaral
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.04.2015 16:11
Zdieľať na Facebook

Kto odhlasuje auto v Nemecku?

Príspevok od používateľa ivaral »

Chcem si doviezť auto z Nemecka a majiteľ vyhliadnutého auta sa obáva komplikovanosti procesu pri predaji do zahraničia.
Ako to tam prebieha?
Predávajúcemu stačí, keď s ním podpíšem zmluvu a vyplatim ho? Tým to pre neho končí? Alebo čo ešte musí predávajúci urobiť?
Možno poradí @scorpi4 alebo @martin.?
Ďakujem za odpovede ;-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dokonca aj na Slovensku je jediná komplikácia pri vývoze potreba KO tak čoho sa obáva v D? Odhlásiť na vývoz a čau, ostatné je tvoja starosť...
ivaral
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.04.2015 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivaral »

On je tam cudzinec (dokonca z iného kontinentu) a takmer nerozumie po nemecky. Tak sa akosi zľakol predaja do zahraničia.
Ďakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Pekne...Dolfy sa musi vrtet v hrobe jak ringispil :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
fedor.sel
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Hamburg

Príspevok od používateľa fedor.sel »

Caute, doviezol som auto z okolia Hamburgu, ale myslim, ze to je ta ista spolkova.

Pointa v tom, ze som si neuvedomil, ci som zmrdom nezaplatil vela za vybavenie vyvoziek.
Dali mi 5 dnove a skasoval ma 150 esis.
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copy »

dali ti 5-dňové, teda žlté? Tak to buď rád, že už si s autom na Slovensku, a že si neplatil pokutu po ceste cez A alebo CZ.
petpin
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.07.2009 07:06
Zdieľať na Facebook

doklady o predaji a kupe nemecko

Príspevok od používateľa petpin »

Ahojte. potrebujem trošku obnoviť temu dovozu. Poradte mi niekto. Chcem doviesť motorku z čiech. Pôvod motorky je nemecko a nieje v ČR prihlasena. Ma stale nemecký TP. Aký doklad o nadobudnutí mam ja predloziť ak ju doveziem na Slovensko a chcem prihlasiť??? Kupno predajnu zmluvu medzi mnou a čechom čo ju doviezol do čiech? V nemecku je predpokladám odhlásená na neho. Dakujem všetkým za radu
neoxo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.09.2018 00:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa neoxo »

Ahojte,
prosim vas, je v nemecku rozdiel medzi normalnym odhlasenim + odovzdanim znaciek a odhlasenie na export to cudziny?
Volal som teraz nemeckemu 'privat' predavajucemu a povedal mi, ze auto je uz odhlasene a znacky nema.
Neviem ci treba ist este na dopravny urad a odhlasit ho na vyvoz do cudziny alebo nie.
Dakujem za kazdu radu
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Pokial si pamatam z vlastnej skusenosti, tak rozdiel v tom urcite je. Ale detaily si uz nepamatam. Je to uz davnejsie, co som to riesil. Mozno sa ti ozve niekto, kto ma cerstvejsiu skusenost :).

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných