Dovoz motocykla = ako to je ?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

muno2533
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.09.2009 20:45
Zdieľať na Facebook

Dovoz motocykla z Talianska

Príspevok od používateľa muno2533 »

Prosim Vás poradili by ste mi ako mam postupovat? Som totalny amater v tomto, este som si nikdy nedoniesol motorku zo zahranicia. Urcite tu je osoba ktora s tymto ma dlhorocne skusenosti. Dakujem za akukolvek radu vsetko mi pomoze :d :D
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Snad to nebude Tvoj pripad,ale ja som s dovezenym motocyklom popalil. Prihlasenie ma stalo cca 900 Euro a 8 mesiacov nervov.Po tejto skusenosti by som uz nikdy nekupoval nic co nema SK SPZ.
muno2533
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.09.2009 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muno2533 »

Fuu to preco taka pálka? A tiez si z Talianska doniesol motorku? Ja by som chcel bud Gilleru Nexus 300 alebo GP800 sú za celkom dobré ceny. :d :D
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Kupil som ju dovezenu z Talianska,ale problem bol pri prepise na slovenske znacky. Poplatky : dvakrat zacate konanie = 212 Eur
dvakrat C znacky =66 Eur
dvakrat KO =150 Eur
dvakrat STK =108Eur
trikrat preklady TP =75 Eur
potvrdenie od vyrobcu z IT=55Eur
potvrdenie od predajcu =25Eur
administrativna STK =30Eur
SK znacky =50Eur
Uplatky =100Eur
Cca 800km =60Eur

Cas straveny vybavovanim nezmyselnych papierovaciek na nezaplatenie,ale vies ako to chodi ked niekto robi pre ludi.
muno2533
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.09.2009 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muno2533 »

Uz len zle sa to číta, nezávidím ti...
Pocuj ono to je stale takto drahe alebo to bolo len v tvojom pripade. Aspon co som sa docital a ludia co mi rozpravali tak mne to vychadza od 300 max do 450€vracov..
muno2533
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.09.2009 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muno2533 »

A preco vsetko dva krat? To stale treba??
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Tiež som nad dovozom z CR uvažoval, ALE:
Aby sa to oplatilo, tá mašina musí byť ku*evsky lacná v porovnaní s SR. A ako dobre vieme kur*vsky lacné mašiny sú (a iste aj naďalej budú) kure*sky problémové.
Ak chceš len poldecákového skútra tak to ozaj nemusíš "snoriť" za hranicami a riešiť obvodné úrady odbor dopravy :3020:
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Dvakrat som platil preto,lebo konanie na urade trva urcity pocet dni,ak nestihnes prihlasit do stanovenej lehoty,automaticky to vsetko prepada. Nemusi to byt tvoj pripad,len som chcel aby si vedel takisto ako aj ostatny,ze v tomto state sa moze kludne stat aj takato situacia. Povodne prihlasenie malo stat 195 Eur. Tak ako pise Hondar,aby sa ti oplatilo dotiahnut motorku,musela by byt vyrazne lacnejsie oproti motorkam na Slovensku a ked uz taku najdes,tak je pochybny jej povod alebo prinajmensom technicky stav. Ja osobne by som sa uz do niecoho takeho nepustal aj keby ta cena bola polovicna. Ci uz by to bola motorka,alebo auto. Nase urady ti vedia narobit neprijemnosti aj s vozidlom s domacimi SPZ,nieto este s dovozom.
petpin
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.07.2009 07:06
Zdieľať na Facebook

dovoz z čiech a nemeckým TP. doklad o nadobudnutí

Príspevok od používateľa petpin »

Ahojte. potrebujem trošku obnoviť temu dovozu. Poradte mi niekto. Chcem doviesť motorku z čiech. Pôvod motorky je nemecko a nieje v ČR prihlasena. Ma stale nemecký TP. Aký doklad o nadobudnutí mam ja predloziť ak ju doveziem na Slovensko a chcem prihlasiť??? Kupno predajnu zmluvu medzi mnou a čechom čo ju doviezol do čiech? V nemecku je predpokladám odhlásená na neho. Dakujem všetkým za radu

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných