Sportové zimne pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

riesim Conti 860 alebo Nokian 4 ci predsa este nieco ine ? zivotnost ma nezaujima - gumy mi nevydrzia viac ako 3-5.000 km cize skor asi Nokian lebo je maksia len sa obavam ze pri +8 uz budu plavat koli makosti a to je na letne makke este skoro ... na makkych letnych si asi pri minusoch nepojazdim jedine ak zamontujem vyhrievanie :-)

karol
hlupakom sa nevenujem a teda verim ze tam nepatris, iba si nezazil rally

na rally ta vyprasi priemerny jazdec na starej Lada, Trabant ci Skoda 120S a mozes mat neviem ake seriove auto

Upravene Saxo ma 200 koni a 700kg cize x 2 je to akoby 400 koni na 1400kg a na zlozitejsej trati sa bezny clovek nielen zkaka od strachu ale pretazenie je take ze ked nemas trenovany krk tak 3 dni neotocis hlavu a zaludocne problemy po dojazde su normalna vec pre bezneho cloveka. Nedavno od pretazenia odpadol nemenovany skuseny mlady jazdec na silnej kare. Ist s najrychlejsimi to sa zosram aj ja pricom som zvyknuty zrychlovat 0-100 za 2 sek, jazdit cez 300 a totalne prudko brzdit na 0.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Ake auto zrychluje 0-100 za 2 sekundy?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

2s existuje, to mas 1,4 G, limit bude pneu vs cesta, Karci neni to rally, ale pre inspiraciu ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=i3CYGLURsf0
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

Rallycross auta davaju stovku pod 2s, o rally som nepocul.
https://www.youtube.com/watch?v=zIY5pyLmlYU&t=6s

Inac v rally maximalka aut 200km/h je limit v pravidlach alebo to len nahodou vychadza pri tych specialnych prevodovkach vyskladanych na lepsie zrychlenie?

Ohladom pneu sa skus spytat pretekarov, podla mna s Conti nic nepokazis ale oni budu lepsie vediet.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

henten americky nezmysel dal 1/4 mile za pod 4,5 sekundy , coz je nejakych 400 metrov...v priemere teda isiel rychlostou 89 metrov/ sekundu na zrozumitelne cisla 320 km/h :40bd: , ked sa opytame za kolko dosiahol 100 km/h za predpokladu linearneho priebehu nam vyjde 100km/h = 27,8 m/s, cize nieco menej ako tretina sekundy, mne to vyslo 0,31 az som sa niekde nesekol , ano z 0-100 za 0,31 vypoctovo, keby som sa aj vyslovene hrubo mylil vo uvahe bude to v reali 0,5s nech nezerem :40bd: :40bd: :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

karool napísal:Ake auto zrychluje 0-100 za 2 sekundy?
F1, GTR ci Skyline 1.000 konove

Lacne zrychlenie Hayabusa (motorka) za 2.6 alebo po uprave 2.2 lebo je problem odstartovat - inak by to dala pod 1.5 ...

Vacsina ludi straca farbu... Zeny skoro vsetky :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ta myslim ze aj volaky obycajny stary zigul, alebo schade z roku pana, ale ostre ! co davaju trapnych 180 - 150 PS stale dostane v rukach pilota bez pudu sebazachovy nezvyknuteho spolujadzca tam kde som povedal a trvam natom, dostaty, dosraty, dogrcany ! :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

pozri si video od rasťa chválu (ak si ho ešte nevidel) - rieši tam rally aj pneumatiky v podobných podmienkach https://www.youtube.com/watch?v=WBPPx4nlJTE
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

karool napísal:
lakinooo napísal:Saxo 1,6 VTS si uz pocul?
predstav si ze pocul.a co teraz?moj odhad 12o ps.ok,lahke auto....ale aj tak

https://www.youtube.com/watch?v=F09y2DXbbI0
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

kakal by si 500 koni a pozri ako fuka Porsche 911 turbo s malym P106

https://www.youtube.com/watch?v=t93ffrH8vFM
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných