vcds 15 cz

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

copyrator
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.09.2008 23:09
Zdieľať na Facebook

vcds 15 cz

Príspevok od používateľa copyrator »

Nazdar chlapi. Na jeseň 2016 som kúpil diagnostiku vcds 15 cz od nejakého michalovčana za pár desiatok eur. Všetko šlapalo zhruba 1 rok. Teraz mi to zrazu píše, že ide o neregistrovanú verziu a niektoré funkcie sú neprístupné. Pri teste kábla píše všetko OK. Skúšal som to viackrát preinštalovať aj na dalšom notebooku, ale je to rovnaké. Mám to hodiť do koša alebo si myslíte, že sa s tým dá ešte niečo robiť. Ďakujem za dobré rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som si týchto predajcov prešiel,sú ústretový kým si v roli kupujúceho,ak nie,práskne ti telefonom doslova...potom neotravuj ! Svojich mnohých klientov som presvedčil aby si zadovážili vlastné VCDS že je to rozumná investícia,prešli sme tak všetkými tými verziami 10,7 a 11 a 12 atd toho bolo až po 15.7 až po xy klaknutom systéme som sa nas...l a kúpil od Rosstech-u 17-ku niečo a konečne to ide ako má.Konečne si môžem bez obáv nalogovať štart,čo dovtedy padol systém,v príslušenstve je VIS 6,5 a nie 4,8,sú dostupné úplne všetky rutiny ktoré hentie číny nepoznajú.
Takže...je to na rozhodnutí.Ak spočítam, peniaze vyhodené na VCDS- ky ktorých káble plesnivejú v šuplíku,som mohol ten originál kúpiť hneď.Ale človek sa učí celý život a hovorí si - to mi bude stačiť.Nebude,kúpiš druhú,potom tretiu.Tým istým som prešiel z osciloskopom.Idem do kolien ak začnem počítať cenu za "vývoj"
Mohol som hneď na samom začiatku kúpiť Texvik a bol by som v pluse.
Predpokladám ti cviro pomôže,má kopec ochoty pomáhať,ale uvažuj aj o tej variante sa na čínu vyprdnúť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi nebudeš ďaleko od pravdy.Ja som si žiaľ za to poučenie zaplatil svoju daň.Ale rozumiem aj snahe mať za pár grajciarov použiteľné "čosi" a vo väčšine prípadov sa cieľ aj splní.Na tie požiadavky ktoré na to kladie človek mimo profesie to vie rádove viac než dokážu využiť.Človek ale dobrú diagnostiku ocení až vtedy,keď jej pomocou zachraňuje šialené čiastky za zlé riešenia.
Ak príde postrach vo forme nekončiaceho problému napr okolo DPF alebo vírivých klapiek tak veru je galaktický rozdiel,kam svoju káru dotlačil,a s čím sa bude diagnostikovať,resp robiť nastavenia,prispôsobovačky,kódovačky atď.Rozdiel je až taký,že sa vec na jasnú výmenu ukáže ako nedorozumenie medzi súčiastkou a RJ.Už ma neraz napadlo že posledné roky som nevidel riešiť diagnostiku súčasnej generácie motorov,a to tiež podporuje podozrenie,že kdesi čosi mešká,a čína to nespraví.Ak diagnostika ktorá "vie všetko" sa bude nachádzať jedine v rúkách autorizovaných,tak je našlapnuté na problém.Oni napriek vlastníctvu výbornej techniky sú odkázaný na ľudský faktor,nutnosť obluhu obsadiť najlepšími.Niekde to zvládajú,niekde vonkoncom.Ale ak neznačkový budú iba šuflikanti jazdiaci na číne,bude veselo.Samozrejme nájdu sa fenomenálne talenty,ale čo to je na to množstvo aut.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Výrobcovia asi nie sú úplne v obraze.Už dnes funguje zabezpečenie na 90% spoľahlivo.Niet lepšie zabezpečenie ako obsluka čo nevie čo a ako.Španielska dedina ako vyšitá,úplne zbytočne sa pechoria.Najlepší aj tak prelomia každý blok,a sprostým je to jedno,tí sú už teraz zablokovaný
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných