Zadržanie Špz a TP, kvôli čelnému sklu + pokuta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

christiane napísal:Ale vodicovi pri zadrzani museli dat papiere na ktore auto moze ist do servisu a STK.pretoze neako sa tam dostat musi.
Papiere (potvrdenie o zadrzani) vydat musia, ale dalsiu jazdu v nom povolit nemusia.

"V potvrdení môže policajt povoliť ďalšiu jazdu s vozidlom najviac na 15 dní, ak takou jazdou nebude ohrozená bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky."
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To mas pravdu,nemusia povolit.Zalezi v com je problem.Ale nie za prasknute sklo.Alebo tu neriesime len sklo :4012:
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Jarka1979

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Ajina napísal:Mne to bolo takto podane ako to opisujem. Ja som pozicala znamemu auto,ktory ho pouzival.
:40bd: :d :D ::: ::: :::
JE TO TVOJE AUTO TAK ZNASAJ AJ NASLEDKY!!!! PLAT ZA VSETKO!!! POKUTY!!! ATD,ATD, ZODPOVEDNY JE MAJITEL AUTA!!! :41c2: :41c2: :41c2:
susila
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.01.2017 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa susila »

takto, pokial sa da to sklo doporiadku a aj vsetko ostatne tak nie je dovod aby nevratili papiere, s pokutou a jej zaplatenim to nema nic spolocne, tu dostal vodic. z tohto pohladu a teda aj z pohladu policajtov by pokutu mal zaplatit vodic ale z ludskeho hladiska by mozno bolo dobre zaplatit aspon polovicu tej pokuty, celu nie pretoze si vodic do toho auta sadol aj ked vedel, ze nie je v 100% stave
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Re: Jarka1979

Príspevok od používateľa draik »

PROCHY603 napísal: JE TO TVOJE AUTO TAK ZNASAJ AJ NASLEDKY!!!! PLAT ZA VSETKO!!! POKUTY!!! ATD,ATD, ZODPOVEDNY JE MAJITEL AUTA!!! :41c2: :41c2: :41c2:
Úplne od veci a navyše chybný komentár.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Vodičský preukaz mu zadržali z dôvodu nezaplatenia pokuty na mieste. Policajti mu vypísali papier kde bude jeho Vod. oprávnenie vydané po zaplatení pokuty. Nezaplatí tak nebude mať vodičák. Osobne som si tiež raz išiel pre vodičák pri pokute 150 eur za rýchlosť. Priniesol som doklad o zaplatení a bez problémov ho vydali.
To že malo tvoje auto puknuté sklo a niekto na ňom jazdil je len a len jeho chyba..nemal ho používať kedže je nespôsobilé na jazdu..alebo ti ho mal vrátiť s tým, že je tam puknuté sklo a nemôže ho používať..to že ho debil používal je jeho chyba..musí znášať následky..môže byť rád vôbec že si mu to auto požičala/síce neviem za akých okolností/ ale sledovať si to mal on..
Pred dávnymi rokmi som mal od rodičov požičané auto a zastavili ma policajti s týžden prepadnutou STK a EK..samozrejme zobrali papiere a 500 sk pokuta...dostal som náhradný doklad na jazdu..a to som mal prísť za rodičmi a tato/mama zaplatťe pokutu, lebo ste na ňom mali prešvihnutú stk?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nejde mi len do hlavy ,že takéto sankcie za jedno sklo. Mám dojem ,že si asi nedal pozor na jazyk. Moja skúsenosť so služobných aut je že vždy keď ma zastavili tak som ich dokázal presvedčiť ,že sklo mi rozbil kameň pred 5 minutami, TP mi ostal a pokuta bola v rovine 10 - 20 eur. A to teda bolo tých km hodne . lol Samozrejme ak si niekto otvorí hubu na policajta tak ten mu to natre,a oprávnene.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco..pokial ti niekto rozbije čelné sklo, si povinný spísať záznam o nehode, kde aj dátum a čas..čiže jedine toto tlačivo by ťa ako tak mohlo zachrániť na argument že sa ti to stalo pred chvílou, alebo včera...potom už len záleží ako sa k tomu postaví policajt..pokial to tlačivo nemáš, tak si myslím že má oprávnenie ťa pokutovať...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin ak mi rozbije sklo oprotiidúce auto , tak dosť ťažko niečo spíšeš, a ja som nechcel aby ma niečo zachraňovalo pred pokutou. Vždy som im s kludom tých 10 - 20 evri dal a výúčtoval som si to po servisoch čo som mal v ten deň. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

no ja som pre 8 rokmi veru jednu tatrovku dobehol..a to som išiel za ňou až na stavenisko.. :d :D ale chápem ak sa to stane niekde na dialnici tak ten človek si môže chystať rovno peniaze..
Kedže čelné sklo stojí okolo 300 eur tak prečo by som to mal platiť ja..
Jedine si zohnať nejaké sklo a dať vymeniť vtedy je to cca polovica..
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Mal som podobný prípad. Išiel som so služobným autom, s prasknutým sklom. Zastavili ma policajti, reku čo to sklo, vravím prasklo. Na to že za to my môže zadržať EČ a TP plus pokuta. Reku koľko je tá pokuta, on 30€, akeď ju zaplatím nezoberie TP +EČ. Takže som zaplatil, a išiel ďalej. Je jasné , že policajt potrebuje vyberať pokuty, a čo najjednoduchšie, aby splnil plán a dostal prémie. So zadržaním papierov a tabuliek, má len oštaru a prácu navyše. So zamestnávatelom som sa dohodol, že mi pokutu preplatil, lebo som mu oštaru s vybavovaním STk a dokladov. Osobne by som sa na vodičovú pokutu vykašlal, je to jeho problé, as tým, že ju nezaplatil Ti len zbytočne skomplikoval život. Vymaň si sklo choˇdna STK vybav si doklady a tabuľky, a viac takému debilovy nepožičiaval auto, čo nedokáže robiť kompromisi. Predstav si čo by spravil, keby Ti auto trebarz rozbil ????
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

na niktorých prasklinách je vidno, že sú staršieho dáta, napriek tomu, ak by ma zastavili policajti kvoli prasknutému čelnému sklu, tak by som im v ten moment žiadal o pomoc pri nahánaní vozidla, ktoré je niekde pred nami a od ktorého odskocil kamienok a prasklo sklo....verím, že v ten moment ťa nechajú ísť, pomáhať ti nebudú a na buzerovanie a pokutovanie im neostanú gule, lebo nemôžu ti dať pokutu-namiesto pomoci...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

herin napísal:no ja som pre 8 rokmi veru jednu tatrovku dobehol..a to som išiel za ňou až na stavenisko.. :d :D ale chápem ak sa to stane niekde na dialnici tak ten človek si môže chystať rovno peniaze..
Kedže čelné sklo stojí okolo 300 eur tak prečo by som to mal platiť ja..
Jedine si zohnať nejaké sklo a dať vymeniť vtedy je to cca polovica..
za mnou keby si prisel tak ti poviem Nie som si vedomi zeby od mojho auta odletel kamen a ten rozbil vase sklo. Bodka. Problematika celneho skla je poriadna kravina.... Za mnou tak prisiel sopliak na Octavii ze som mu suchol naraznik. Zavolal policajtov,ja som nakupoval,oni cakali a skoncilo to rovnako. Dokaz ak tvrdis ze som skodca. Ja nemusim,ty musis. Mas zaznam? OK... Nemas? Sorry
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak zase pockaj, to bolo na posudenie policajtov, keby bolo zrejme ze si mohol suchnut a nechcete sa dohodnut, tak ti mohli zabavit auto na 30 dni na expertizu lol, akoze je to mozno komicke, ale ked sa mne take stalo, ja som bol poskodeny, tak chlapik sa tolko krutil az toto ked policajt povedal, tak ze ja potrebujem to auto v pondelok idem do francie, takze dobre dajte mi to podpisat :40bd: , hned bol vylieceny :3035:, tusim len dvacku mu dali zaplatit okrem toho :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Jarka1979

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

draik napísal:
PROCHY603 napísal: JE TO TVOJE AUTO TAK ZNASAJ AJ NASLEDKY!!!! PLAT ZA VSETKO!!! POKUTY!!! ATD,ATD, ZODPOVEDNY JE MAJITEL AUTA!!! :41c2: :41c2: :41c2:
Úplne od veci a navyše chybný komentár.
:40bd: :d :D ::: ::: ::: :::

CO JE OD VECI??,AKY CHYBNY KOMENTAR??? :d :D :40bd: :d :D

UZ nehul tolko travy!!!! nevies logicky uvazovat a rozmyslat!!! :2f93: :28b7: :3035:

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných