Trhanie na LPG každých 5sekund

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Re: Trhanie na LPG každých 5sekund

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

skyline124 napísal:Mám Fabiu 1,4MPI 50kw s plynom, menila sa nádrž a nejaký reduktor alebo niečo také, a auto začalo po čase trhať, ide ale počas jazdy (je jedno v akých otáčkach) kaźdých 5sekúnd trhne a znova ide normálne, aj za studena aj za tepla, aj pri 50tke aj pri 150tke. Sviečky boli menené dvakrát.
Nenapadá niekoho čím by to mohlo byť ?
Ďakujem za rady.
Skyline, nicim na reduktore nekrut, zavada nebude v nom. Napis aku znacku splynovaca mas, myslim ze viem cim to ne. Ale doma to asi poriadne neopravis.
monterey555
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.03.2013 23:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monterey555 »

Cuka ti to kazdych 5 sekund, lebo do Rj motora sa zapise chyba a emulator lpg tuto chybu kazdych 5 sekund vymaze. Bude to pravdepodobne lambda, tento motor ma 2. Jedna je za motorom druha za katalyzatorom, zistis presne ked pripojis na diagnostiku. Robilo mi toto iste na tom istom motore- vadna lambda 2. Mam tam namontovany podtlak tartarini v roku 2002 a okrem tohoto som nic neriesil :zg282:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Monterey555 na 99,9 % mas pravdu. 100 % sa to da zistit diagnostikou. Avsak az po odpojeni emulatora, pretoze pokial je zapojeny a vyskoci zavada on ju zmaze :-)
Cize odporucam odpojit kablik, ktory maze zavady (ak je to BRC myslim ze ma bielu farbu, pri inych splynovacoxch by som musel nazriet do schem), pojazdit pokial sa nerozsvieti "check engine", potom precitat, odstranit zavadu a malo by to prestat. Avsak niektore emulatory premazavaju pamat v pravidelnych intervaloch. V takom pripade je jedine riesenie emulator trvalo vyradit.
Jednym slovom chce to pozriet u niekoho, kto tomu trochu rozumie. Tot vsjo...

LPG zdar !
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Ahojte, mne trhá len na plyn a nad 3000ot. ako keby vynechával vstrekovač alebo čo, diagnostika ukázala len zlé čidlo teploty chladiacej kbapaliny... Membrána v regulátore bola menená vlani asi pri 200.000km teraz to má 261.000km. Ešte čo som si všimol keď moc dupnem na pedál popri trhnutí udre niečo akoby do podlahy je to počuť a cítiť najviac v päte pravej nohy... Benzín šlape dobre, daju sa nejako doma preskúšať lpg vstrekovače? Vďaka Vivaro 08" 2,0
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aj zub si sam vrtas ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

marikapu napísal:Ahojte, mne trhá len na plyn a nad 3000ot. ako keby vynechával vstrekovač alebo čo, diagnostika ukázala len zlé čidlo teploty chladiacej kbapaliny... Membrána v regulátore bola menená vlani asi pri 200.000km teraz to má 261.000km. Ešte čo som si všimol keď moc dupnem na pedál popri trhnutí udre niečo akoby do podlahy je to počuť a cítiť najviac v päte pravej nohy... Benzín šlape dobre, daju sa nejako doma preskúšať lpg vstrekovače? Vďaka Vivaro 08" 2,0
Chcelo by to vidiet, a aj napojit na PC.
Aku znacku splynovaca mas ?
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Mám tam Zavoli, našťastie ju má sused ale neukázala nič
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Nie vzdy treba hladat len v pamati zavad. Treba aj vediet citat parametre z grafov a snimacov. Niekde proste zrada musi byt
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Ešte to robí že vždy studený motor vonku do asi 10°C zhasol v 4s, (robilo to tak aj predchádzajúcemu majiteľovi) čiže teraz vždy v zime ale vybabral som s tým... zaparkujem prepnem len benzín a vypnem motor asi 4s. stačí a potom ráno už nezhasne- naštartujem a radšej hneď prepnem plyn lebo zabúdam, čiže to malo v pamäti niečo z toho plynu ešte :342a:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Marikapu, bez pocitaca nedokazem pomoct. Moznych pricin je mnoho.
Od 8.1. pracujeme, zavolajte, dohodneme termin a mozme poriesit ak chcete.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Ozaj bola to zaplavená sviečka s cievkou (na sviečke zväčšilo odtrh na 1mm) kvapká tam voda asi upchatý odtok pod stieračmi musím to rozobrať... Čakal som že 1 vstrekovač LPG nešlape lol

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných