BMW X6 - vymena oleja v automatickej prevodovke

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slavo12345
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.06.2011 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavo12345 »

dufam ze mas aspon 300000 km lebo inac je to skoda eu.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

s tym prijimacim technikom si trafil klinec po hlavicke :40bd: Mna naposledy taky technik v toyote tu na vychode presviedcal ,ze na landcruiseroch sa olej v automate nemeni a ked som mu oponovaval,ze v mercedesoch a audi som pravidelne menil tak mi povedal,ze toto je Toyota :40bd: ze im tu bezne jazdia landcruiseri s 400 000km a bez vymeny oleja v automate a ze automaty funguju v pohode lol a ze ani toyota to neodporuca ten olej menit lol ale samozrejme ,ze som sa nedal odbit . a hned nato som si spomenul,ze na tych novsich bmw alebo hlavne audi crepoch sa automaticke prevodovky sypu-kazia uz aj pri 100 000km a japonec bez vymeny s skurvenym servisom vydzi cez 400 000km :40bd: :40bd: no zabava
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tu ide hlava kolem, tak kupim si x6 a idem si menit olej v AP doma na jame. Pozeras asi vela video na nete, lebo aj mne frajer povedal, ze v x5 sa olej v AP da vymenit aj na parkovisku, ze je to na youtube. Tak tu normalnemu zostane rozum stat... alebo mas zacinajuci servis... jedno je iste, ked polozis takuto otazku, tak utekaj do normalneho servisu, kde to aspon niekolkokrat robili a neznicis jazdenku za 30-40tis.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Lorak,. ale iba taký servis, kde aspoň traja zákazníci povedia,že MECHANICI sú OK, nie ako spomínaný príjmací technik - pôvodné povolanie kuchár čašník /úslužný kxkotko/ale dutý ako bambus, lebo majiteľ je jeho svokor.
Jasné, že na medveďovi alebo bavorovi za 20litrov nebudem meniť olej v automate doma na jame, aj keď zvyšné úkony ako je meniť olej v motore, platničky, kotúče, výfuk, alebo odtrhnutý nárazník a podobné pitominy robím doma na spomínanej jame, ale na automat treba sersám a skúsenosť :4012:
Určite si neošetruješ zlomenú ruku doma sadrou, alebo reznú ranu na stehne nešiješ krajčírskou niťou a ihlou :40bd:
norino1
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 24.02.2008 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa norino1 »

lubos zimovcak napísal:Trepat sa kvôli tomu do Jihlavy... :-)
Bmw vedia vymeniť olej V prevodovke najlepšie.
Alebo skoč do Zvolena, sú tam v areáli Renaultu veľmi šikovní chalani, robili voľakedy v bmw a majú všetko potrebné.

Po výmene oleja tuším treba resetnut rj prevodovky, aj Tí pozrú, čo kde chýba.
Nerobte strasiakov z of.servisu :-)


Bohužial, u nás nedôverujem nikomu a referencie tu nemá nikto tak dobré, aby som mu zveril moje auto. Ak to bude potrebné, tak pôjdem aj do DE. A v BMW olej nemenia, tam len dolejú to čo vytečie, čiže cca polovica.
norino1
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 24.02.2008 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa norino1 »

A dôvod? Väčšina majiteľov čo som čítal bmw a audi fora, volia práve výmenu tým strojom vrátane preplachu a nie klasickú výmenu.
bikemann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.01.2009 02:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikemann »

trucker694 napísal: Jasné, že na medveďovi alebo bavorovi za 20litrov nebudem meniť olej v automate doma na jame, aj keď zvyšné úkony ako je meniť olej v motore, platničky, kotúče, výfuk, alebo odtrhnutý nárazník a podobné pitominy robím doma na spomínanej jame, ale na automat treba sersám a skúsenosť :4012:
Určite si neošetruješ zlomenú ruku doma sadrou, alebo reznú ranu na stehne nešiješ krajčírskou niťou a ihlou :40bd:
Pozel by som si ako doma v garazi by si vymenil len zadne brzdove platnicky na novej 5er :4090:
F10 535i
bikemann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.01.2009 02:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikemann »

lakinooo napísal:Ideálne je meniť každých 50 - 60 tis.


V prevodovkach ZF sa meni olej medzi 80.000-120.000km podla stylu jazdenia. Kazda jedna vymena ma takyto interval.
Ale iba v pripade ze sa meni olej original v ZF servise.

Pokial sa meni olej typicky slovensky t.j. ako tento majitel X6 doma na kolene, kde ostanu 4 litre stareho oleja v prevodovke a zriedi to novym tak potom ano vmenny interval je 50-60tis

Zozum sa mi zastavuje nad slovenskym zmyslanim.... Kupit drahe bmw aby som machroval pred susedom ake mam auto, ale na servis uz neostane, respektive neotane ani na havarijnu poistku.... AMEN
F10 535i
bikemann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.01.2009 02:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikemann »

lakinooo napísal:Ak sa vymeni polovica je to postacujuce. Kedze je to normalny postup vymeny.

Ak ti to nestaci daj ho vymenit dva krat po sebe. Ja by som napr. nedal menit olej tlakom cez hadicku.
Polovica je postacujuca?
Zavolaj si do ZF servisu a opytaj sa na postup vymeny oleja v automat. prevodovke a zistis ze to co si napisal nie je normalny postup vymeny. Prevodovka sa ma kompletne preplachnut, pokial sa to nespravi ako ma vymenny interval sa skracuje aj na polovicu.
Vymena oleja v 8 stupnovom automate vychadza cca 600 euro (1 liter stoji 59EUR) ak spravi niekto tvoj postup, musel by menit olej nie za 120tis km ale za 60tis km, to znm. ze kolko usetril?? Skor prerobil.
A ked zbehnes do origo ZF servise v Jihlave spravia to za 380EURO, co je menej ako len cena oleja na SVK.
F10 535i
bikemann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.01.2009 02:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikemann »

Nemyslim si ze pri inych prevodovkach bude postup iny. Vzdy je to potrebne preplachnut, pretoze inak sa nedostane vsetok bordel von a tym padom sa skracuje zivotnost/vymena oleja ;-)
F10 535i
bikemann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.01.2009 02:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikemann »

lakinooo napísal:Ideálne je meniť každých 50 - 60 tis.
SPOTREBA 5,92 eur, aky mas motor prosim ta? Dakujem.
F10 535i
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Klikni na ten obrázok spotreby...
otim77
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.04.2009 19:30
Zdieľať na Facebook

?

Príspevok od používateľa otim77 »

Aj ja chcem meniť v X6 prevodovy olej, treba použiť rôzne cistice, alebo sa im radsej vyhnúť ?
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

Ak si si neprecital tuto temu, tak zopakujem:
V ziadnom pripade nijake cistice, ani nic podobneho nepouzivat!
Sprav si maly vylet do ZF Pakra - Jihlava, tam sa ti o to spravne postaraju za dobru cenu.
Interval vymeny podla ZF je po prvych 100000km a potom kazdych 60000km.
Asi tak 95% aut ma tento interval presvihnuty, pretoze "idu" podla odporucania BMW, tzn. nemenit (dozivotna napln).

Po 300000km je zbytocne uvazovat nad vymenou oleja, pretoze prevodovka s takym najazdom uz umrela a je zrela minimalne na repas.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných