Audi A8 d2 - gufera na ventiloch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

vlado-dnes najst cloveka ktory vie rozlozit a zas poskladat motor aby fungoval je najst zazrak?Jezis ved to robime ako na beziacom pase.Uplne rozoberanie az do poslednej skrutky,ak chces vediet ako vyzera rozlozeny motor,dokonca v krabiciach cistucko odlozene skrutky,nahradne diely,ktore cakaju na poskladanie tak ti poslem par fotiek aby si necakal na zazrak.
10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

Takto k značke audi mám vzťah už :) hlavne kvôli quattro pohonu... viem zimy už niesú čo bývali ale jednoducho cítim sa istejšie keď viem že mi zaberajú všetky 4. Minule som šoféroval kamošovu 330d e46 a normálne mi vravel aby som spomalil lebo pršalo a vraj tomu zvykne občas uletieť aj za dažďa zadok. A to má 135kw :D. Neviem keby kúpim mercedesa asi by som sa toho bál tiež. Viem sú aj 4 matic ale proste quattro mi sedí :). A automatu nemal som problém ale to bude možno preto že je to starý 4 kvalt nie 5 stupňová o tých som tiež počul že zvykli hnevať. Moje požiadavky sú asi takéto silný motor s dobrým zvukom a dobré audio v aute. Takže môj ideál s8 d3 s bang&olufsen bez keramických bŕzd ideál nejaká čierna a svetlý interiér. Uvidím čo bude o nejaký ten rok v ponuke :).
10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

Pri výmene dávam castrol magnatec 10w40 a dolievam keď treba to isté :) hustejší by som nedával to nepomôže podľa mňa. A konkrétne nevravím o vás že to neviete ale že v mojom okolí je málo ľudí čo to vie bohužiaľ. Videl som už kadečo zfušované z našich servisov a bola to katastrofa.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Keby Ta stale ,,matala,, ta V10 tak na ceskom offroadfore chlapik predava peknu vyservisovanu :2f93:
http://www.offroadforum.cz/viewtopic.ph ... 1#p1663196
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

10vlado11 napísal:Pri výmene dávam castrol magnatec 10w40 a dolievam keď treba to isté :) hustejší by som nedával to nepomôže podľa mňa. A konkrétne nevravím o vás že to neviete ale že v mojom okolí je málo ľudí čo to vie bohužiaľ. Videl som už kadečo zfušované z našich servisov a bola to katastrofa.

Kedy prišlo k prechodu na tento typ oleja ?
10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

Už predošlý majiteľ dával 10w40 ale tuším mobil lial ja som dal castrol po druhýkrát. Tá S8 je pekná len musím ešte počkať chvíľu kým sa mi trocha stabilizuje situácia okolo práce a potom budem premýšľať čo kúpiť. Dnes som najazdil cca 300km a začala mi vŕtať hlavou myšlienka že by som možno šiel do S8 toho typu čo mám ja. Ale s manuálom a nejaký cukrík z nemecka dotiahnuť čo som pozeral tak nejak začali rásť na cene.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto sa pýtam na olej,že tieto spotreby oleja sú ako cez kopirák.Príde nápad niekoho,mechanika čo majiteľa,zmení sa olej na 10 W a pár desať tisíc km začnú problémy.V piestnych krúžkoch (olejových) sa zatlčú medzerky cez ktoré preteká stiahnutý olej dovnútra piesta.To isté urobí z polostieracím krúžkom ktorý má vytvorený hranku na sťahovanie oleja,tú ten sajrajt zaplní a krúžok už olej nestiahne,čerpá si ho veselo popri krúžkoch hore nad piest a spaluje.Všetky motory posledných rokov ktoré som riešil majú toto spoločné.Dostal sa do nich tento olej.
Úprimne povedané,ak by som kupoval novší stroj a bolo v ňom 10W-čko,idem preč bez pozdravu.
10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

A teda mám najskôr skúsiť zmeniť typ oleja ? Napadlo ma aj to ale ísť do redšieho mi prišlo ako čistá samovražda som sa bál že nebude 1l/1000km ale 1l/500km :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamo jak keby si mrtvemu daval transfuziu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

10vlado11 napísal:A teda mám najskôr skúsiť zmeniť typ oleja ? Napadlo ma aj to ale ísť do redšieho mi prišlo ako čistá samovražda som sa bál že nebude 1l/1000km ale 1l/500km :D
Samovražda by to bola,už teraz niet cesty späť,jedine ak by sa motor robil a vyčistil,inak ozaj samovražda,.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných