Toyota Corolla Verso 1.6 vvt-i

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

visior
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.06.2015 19:43
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla Verso 1.6 vvt-i

Príspevok od používateľa visior »

Dobrý deň. Chcel by som poprosiť bývalých alebo súčasných majiteľov tohoto vozidla, aby v krátkosti zhrnuli plusy a mínusy vozidla. Ďakujem vopred za všetky komentáre... :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Príjemné autíčko má málo mínusov.Ak sa to vôbec mínusom dá nazvať tak je to rozvod reťazou,ktorý je náročnejší na servismama,a pazvuky z prevodovky ktoré sa objavia kdesi čosi okolo 300 tis km niekomu skôr,zrejme závislé od režimu.Ale auto ktoré nesklame.Nevhodné na domontáž plynu.Nesmie byť jazdené na inom než predpísanom oleji,hrozí spotreba oleja.
bujna.juraj
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujna.juraj »

Vvti boli dost zraloky oleja..vlastna skusenost..odporucam valvematic..
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Beham na corolle verso 1.6 vvti prevadzkovanej na lpg. Auto ma za sebou statisice kilometrov. Na lpg poslednych 130 tis km. Olej menim kazdych 10 tis km.

Olej nezerie. Spotreba 8 litrov plynu - 6.5 l benzinu.i

Priestorovo super auto. Spolahlive.

Repas prevodovky som uz robil.

Jazdim na stvrtej toyote. Su to spolahlive auta.
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

Sam vlastnim corollu verso 1,6 2003 bola tu o nej aj tema. Verso ako auto celkom kratke obratne vnutri variabilne a priestranne, co by som vytkol na tuto prvu generaciu 2002-2004 je narocnejsie zohnat karosarske diely svetla narazniky, nevravim ze nemozne ale ked si porovnas naraznik predny alebo mriezku na alegre tak na tuto generaciu je dielov omnoho menej ako od 2005 a su aj drahsie. Takisto problem so zranim oleja bol toyotou porieseny od 2005 preto by som volil tu novsiu generaciu, inak okrem mojho problemj s motorom ktory nastal na to auto nejako nemozem povedat zle, mne prevodovka zatial bez problemov cca 310000 a pomerne tuhe a odolne napravy, aj na nase rozbite cesty a moj styl jazdenia .
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Jedno z najlepsich aut.
Do 2005 zacnu okolo 60.000km zrat olej ale vyrobca MENIL ochotne a zadarmo MOTORY AJ DAVNO PO ZARUKE !!!!!!
Cize vacsina ludi si do nechala vymenit.
Nepises rocnik co je skoda ale ci spada do problemovych ti povedia v Toyote rovnako ci uz bol motor vymeneny.
Pri 200-300t km odchadza lozisko hlavny hriadel prevodovky a da sa to riesit vymenou. Ludia nevedia ze olej v prevodovke treba menit a najnovsie uz aj Toyota tvrdi ze sa oleje nemenia (skoro som vylepil prijimaciemu ked toto povedal). Je to biznis a aby si sa auta zbavil na 300.000km a kupil nove.
V normalnych rukach to auto da milion km akurat v polcase vymenis par dielov podvozku (ramena tlmice loziska atd. mozno cast vyfuku).
Oproti "premiovkam & group" nesmrtelne auto a menis iba oleje filtre sviecky = servis zadarmo. Kludne aj LPG ak valis aspon 40.000km rocne leb daj primazavanie ventilov a v horucave ked ides na max. (rychlo alebo vozik) prepni na BENZIN.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Budem riešiť problém ich prevodovky (zvuky za jazdy) lebo gazda od toho odvodzuje čo s Versom ´dalej a (zrejme) vzhľadom na spokojnosť by uprednostnil ak auto zostalo.Až bude Verso riešené,dám tému ako oprava prebehla.Asi to zaujímať aj iných majiteľov,už aj preto lebo dostupnosť celých použitých je prakticky nulová.A kupovať z nespoľahliveho zdroja,to radšej nič.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

milan, mám doma dva rozobraté prevodovky z tohto versa. ak niečo bude treba, volaj.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi to bude nepoužiteľné,toto je motor 1.8 s kódom 1ZZ-FE r.2008
Podla opisu je predpoklad na vadu ložiska
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milanko som silno zvedavy, ci aj japonec dava turecke z medu :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

bajo, prevodovka vo verse je iná, ako v ostatných corollách. na tejto sa šetrilo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní