AAAauto-predaj auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Moja osobna skusenost pri predaji auta – uz som im predal dve:
Treba sa pripravit, ze vykup vozidla je business, kde kupujuci chce stlacit cenu co najnizsie a predavajuci co najvyssie. Proti comu sa musite obrnit a jednym uchom dnu, druhym von:
1. Uvodny telefonat, ze Vase auto kupia za cenu ako uvadzate v inzerate. To sa nikdy nestane, nebudte preto sklamani.
2. Prehnany zaujem o Vase auto – je to iba marketingovy tah. Mam pocit, ze nech im prinesiete akekolvek auto, stale je to preste to auto, co prave zhanaju (osobna skusenost).
3. Cakacka – cakate a cakate. Maju tam teraz pohovky a TV (BA). Kedze mam doma deti, fantasticky som si tam oddychol a nevadilo mi to. Predpokladam, ze to je tah ako Vas unavit a povedat si, ze ked ste tam hodiny tak predsa ten deal urobite. Tu sa nebojte a budte proaktivny – kludne klopte na dvere oznacene: iba pre zamestnancov, alebo neklopat. Pan tam cakal 5 hodin, ja som prisiel, zaklopal a do 30-60 min sme boli na skusobnej jazde (zalezi ale asi kolko ludi tam je)
4. Neverte terminalu, kde je napisane ze sa mate zaregistrovat a budete zavolani. Ten mozte uplne ignorovat a radsej si osobne vystriehnite zamestnanca
5. Po skusobnej jazde vzdy zazijete sok – ponukana cena je sialene nizka. Zacinate negociovat – Vas prvy nastrel musi byt taky, aby to co chcete za auto bolo niekde v strede. Cestovatelia z africkych krajin maju vyhodu – to iste ako ked kupujete v Egypte vodu  Budte vsak realisti. Aj bazar musi na tom nieco trhnut a nema zaujem Vase auto susit rok na prevadzke. Pocitajte tak s 1000 euro pre nich pri predaj z ceny 10 000 e
6. Ak aj napriek tomu je ponukana cena nizka, kludne chodte domov, budu Vam volat. Budte ale vzdy ochotni troche zvolnit. Politika dajte mi tolko a basta nikdy nefunguje. Zvacsa mate 3 pokusy…
7. Papierovacky, prepis – to urobia za Vas a je to fakt bez problemov. Z celkovej ceny Vam odrataju ca 200 e, ako poplatok za obhliadku (skor mi to pride ako sprepitne pre AAA  )
Takze ked tam idete predavat, prepnite sa do egyptskeho modu dealovania, zabudnite na nemecku mentalitu a ak to viete, niekedy sa dokazete aj na ich preslapoch prijemne pobavit namiesto toho, aby ste boli zbytocne nahnevani.
hramik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.01.2018 09:36
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hramik »

zazil som a poviem, ze mi stacilo. skoda bola len v tom, ze som auto potreboval surne predat, takze som na nom nejak nepotreboval zarabat. vsetko sa hrozne natahovalo a a ako uz viaceri spominali, tak ponukana cena sla stale dole. nakonie, kec bolo po vsetkom - co som si teda len myslel, tak som auto nedokazal v poistovni odhlasit a to som si vsimol az neskor, ze aj v zmluve s aaa som tak povediac nevedomky podpisal vetu, ze budem plati poistku az pokial auto nepredaju..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Santer77 napísal:
cicmanec napísal:Do áčok predá auto len zúfalec, ktorý súrne potrebuje peniaze...
ok tak som zufalec :D ale nehambím sa za to a vyhovuje mi to...3x som tam kž auto kúpil...z toho 2x formou protiúčtu (výkup-predaj)...

Možno pritvrdé,ale v podstate je to tak.Cena za rychlé peniaze bude vždy kopírovať predstavu toho,kto platí.A že do tej hry vstupuje obrovské množstvo ľudí svedčí o dvoch veciach.Majiteľ je buď vo finančnej tiesni alebo naopak,nie je vôbec a uprednostní rýchlosť akou sa auta zbaví a nie je ochotný dvíhať telefony a vybavovať sa

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 74 neregistrovaných