Rodinne auto do 4500

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladko23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2018 10:30
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Rodinne auto do 4500

Príspevok od používateľa vladko23 »

Ahojte,

chcel by som kupit nejake jazdene combi do 4500 eur. Teraz mam Opel Corsa 1.7D, ktore ma minimalne naklady na servis, no bude nas o jedneho viac a tak by sa hodilo nieco vacsie, hlavne aby sa zmestil kocik do kufra. Preferujem benzin, kedze za rok som najazdil do 10t km - 1x tyzdenne po obchodoch, 2x do mesiaca za rodicmi a nejake vylety po slovensku. Do prace chodim peso/bicykel.

Od vozidla ocakavam spolahlivost a taktiez co najnizsie naklady na servis, takze asi bude zbytocne kupovat nejake premiovejsie vozidla. Rozmyslal som nad Toyotou Corollou Verso alebo Avensis, Mazdou 6, Renaultom Megane III, Fordom Focus, Volvo V50.

Momentalne rozmyslam, ze sa vykaslem na "lepsie" auta a kupim Skodu Fabiu Combi 1.6 alebo 1.4 16V, kedze by servis nemal byt drahy a aj predajne ceny su nizsie ako vyssie spominane modely, cize by mi aj nieco ostalo. Aj tak to auto bude vacsinou stat na parkovisku.

Myslite, ze je dobry napad kupovat jazdenu Fabiu, alebo sa stale oplati ist do napr. spolahlivejsej Toyoty za vyssiu cenu? Pripadne dajte nejaky navrh, co by podla vas bolo lepsie v mojom pripade.

Dakujem pekne za vsetky rady.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Toyota Verso je rodinné auto a Fabia aj keď kombi určite nie. A hlavne tá jednotková Fabka je dosť malá, možno keď niekto meria 165cm tak jemu môže byť Fábia akurát.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Zalezi aky kocik.. azmesti sa takmerdo kazdeho auta len potom uz nic ine.... veberaj auto ktore budes moct lacno servisovat, ktore ti bude mat kto srrvisovat urciete by som siel do najrozsirenejsich modeloch je to vyhodanoztstva vela spotrebitelov lacnejsie diely
vladko23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2018 10:30
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladko23 »

FERO - ano, uvedomujem si, ze Fabia je mensia ako vyssie spomenute modely. Toyota verso je sice vacsia, vhodnejsia pre rodinu, no ten servis bude drahsi a aj kupna cena vyssia.

keyness - tak predpokladam, ze fabia patri medzi bezne auta s lacnym servisom.

Radim sa preto, aby som nezabudol na nejaky podstatny problem, o ktorom momentalne neviem. Napr. "Toto auto neber, zerie strasne vela oleja" alebo "Za podobnu cenu uz mozes mat [lepsie auto] a servis ta vyjde takmer na rovnako".
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pokiaľ si fanúšik Opla,

a teda nevadí Ti,že sedíš v NEpremiovom AUTE , tak hľadaj ďalej v Opli,resp. Chevrolet...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keď chceš do auta dávať kočík, tak pozeraj na to aby podlaha kufra bola v jednej rovine s nakladacou hranou.
Trebárs Fabia ma dno utopené a to je zle

Pozeraj napríklad C-Max, ten má síce podlahu kufra tiež mierne utopenú ale tak pokial to nie je 15-20cm
denek
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.01.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denek »

brat nedávno kupoval "rodinné" auto pre ženu lebo už čakajú druhé dieťa tak aby sa jej tam mestili sedačky a aj kočík a kupoval ten renault, tiež nie nový ale bol aj s mechanikom pozerať a ten povedal, že za tie peniaze ok a vraj sú to autá, na ktoré sa dá spoľahnúť a majú dobré motory, takže pokiaľ sa o ne človek stará ako má tak takéto základné veci vydržia roky rorkúce ale tak koniec koncov je to na tebe
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj sedačky sa zmestia,aj kočík plus kopec miesta navyše je to čo aj tak na celej čiare vyhrá - obyčajná kombi Octávka.Nie žeby nejaký combi Megane bol zlý,alebo Focus a pod.Len je tam maličké ale a to je jednoduchosť,blbivzdornosť a úplne bezproblémový servis,v tom sa k tej Octávke nedostane nič ani na dostrel.
Pokiaľ apriori neodmieta pán MPV tak sú tiež dva absolutne spolahlivé aj u Citroenu v Xsantii Picasso 1,6 66 kW benzín ale aj Scenik tiež 1,6 z 66 kW motorom benzín.To sú asi tie najspoľahlivejšie dve MPV ako sa historicky vôbec vyrobili.Nie sú rakety,ale majú kúzelnú variabilitu interiéru a priestoru spústa.Odchoval na tom dve deti aj môj syn,kúpil za babku,a tak aj po piatich rokoch predal.Servis prakticky nulový.Kúpa obíde pokojne aj z polovice peňazí a to už sa dá ozaj vybrať pekný.Taký som našiel pre otca jedného našeho návštevníka fóra,auto v tak krásnom stave ako cukrík.Samozrejme nie od špekulanta ani dovozcu,ale človeka ktorý mal na papieri ešte aj kedy utrel čelné sklo.Samozrejme to nebolo prvé ktoré prišlo do rany ale xy -té,lebo žiaľ nikto neprizná do telefonu - nechod,je to vrak,ľudia klamú ako noviny.Ale trpezlivosť vždy prinesie ovocie.
vladko23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2018 10:30
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladko23 »

Co sa tyka Scenica a Picassa, su spolahlive aj novsie motory s viac kW? Napr. Xsara Picasso 1.6 80kW r.v. 2008? Ked pozeram na tie starsie modely, mam z nich pocit, ze budem do nich len nalievat peniaze. Ale asi zdanie klame.

Na octavie som pozeral na zaciatku, no myslel som, ze benziny nemaju dobre, ale tak pozriem na ne znova :)

Diky za tipy, pozriem aj na C-max a nejaky ten opel.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja to poviem sprosto, ale ak nemáš dobrého mechanika na obhliadku koncernu pred kúpou tak utekaj od neho čo najdalej

Ohladne karoserie - ak tam máš dávať sedačku a decko, tak vedz že nakladať sedačku + decko do MPV je ovela poholdnejšie ako do nízkeho kombíka s amlými dverami. Keby to MPV malo ešte posuvné dvere tak to je už len čerešnička na torte - si predstav nakladanie niekde medzi autami na parkovisku kde nemáš priestor

Splnuje to napríklad Mazda 5, ale s tými 4500€ to asi bude dosť na hrane
Obrázok

Picasso by som vylúčil z dôvodu že cez "A" stlpik vidíš velké ONÉ, ten istý problém má aj Zafira. Mazdu 5 v tomto nemám vyskúšanú, lebo v dobe minulej bola u mna vysoko cez rozpočet

PS: Hlavne sa nestresuj z MPV že velká obluda, chvíla jazdenia a nebudeš chcieť meniť, ba nebudeš chápať ako si doteraz mohol jazdiť v Corse
vladko23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2018 10:30
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladko23 »

Ano, take dvere su urcite dobra vec, hlavne, ked pri nasej bytovke mame sikme statie a niekedy je problem sa vobec dostat do auta, nie to este nakladat dieta. Akurat som videl vonku Mazdu 5 a vyzeralo to dobre :)

Ale co sa tyka spolahlivosti a nakladov na udrzbu, patri mazda 5 k autam s nizkymi prevadzkovymi nakladmi? Ak sa nemylim, japonske nahradne diely su drahsie ako europske.

Kedze kupujem jazdene vozidlo, viem, ze sa nevyhnem opravam... A ak k tomu pridam fakt, ze nie som odbornik (mozem kupit zle auto), radsej by som bol opatrny a ostal pri autach s lacnejsim servisom. A ak by sa mi podarilo kupit lacnejsie auto vo velmi dobrom stave, aspon usetrim nejake peniazky na nieco dolezitejsie.

Mozno to len prehanam a realny rozdiel bude pri tychto modeloch maly. Ak by bol rozdiel v nakladoch nejakych 15% tak by to nemal byt az taky problem :) Opravte ma ak sa mylim.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

O cenách dielov pre Mazdu nemám prehlad, ale nemyslím si že je výrazne drahšia. Sám mám Subaru čo si myslím že je ďaleko väčšia exotika ako Mazda a s cenami ND nemám problém

Také isté obavy by si mohol mať pri Corolle Verso
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ty ako laik to nikdy nerozlíšiš.Otvoríš jednu kapotu aj druhú,a motor ako motor.Ale to tak nie je.Málokto ťa uvedie do problematiky,že nie je jedno u rozvodov či remeň či reťaz,či pevné kalíšky či hydroštel,či variabila,či vírivé klapky,či motor podsunutý pod čelné sklo,či je prevodovka (pre spojku) dole za dve hodiny alebo dva dni alebo sa vyberá von celý agregát.Toho čo by sa žiadalo vedieť je spústa,a preto si človek dovolí ti povedať čo je také,že sa rieši hravo,na inom ako tak,a niekde tragicky.Za to všetko premýšlanie raz budeš buď odmenený alebo potrestaný.Buď budeš neustále o nejaké peniaze ukracovaný,alebo budeš svoj zadok nosiť v spokojnosti a vždy prídeš kam treba bez strachu.Za sveje peniaze pri troche šťastia kúpiš aj Phaeton ale urobíš najväčšiu hlúposť svojho života.Mazda 5 sa aj mne páči,pri rozpočte ktorý dávaš,a pri úmysloch a potrebe ako si zadal...rozhodne nie.Ak je rozpočet 4500,tak nemôže ísť do kúpy celý,min tisícka musí ostať v rezerve.Minimálne.Ale najistejšia cesta je si zistiť všetko potrebné o nárokoch niektorého typu ktorý by vyhovel,tam si pohľadať max. zachovalý kus z nepriestrelnou históriov tj jediný majiteľ.Auto kúpiť z rezervou peňazí,a nechať si urobiť kompletnú prehliadku a servis od spolahlivého človeka.Nie je to lahké,ale rozhodne to možné je.

ivko... neustále hladám isté diely,celky,ako napr prevodovka a pod do japoncov a aj Verso má veci,ktoré ťa do poriadku dajú ozaj elegantne.Aj Subaru som zažil s problémom motora,a to sa jeden život nezabúda,lebo je z toho jediné poučenie - už nikdy viac.Mne je to jedno,je to o gazdovi či jazdenku kupovanú na podvodníckom slovensku kúpy z rozmyslom alebo dá šancu nejakému krivákovi.
Japonca po 200 - 250 tis km by som si kúpil iba z finančnou rezervou,cca v cene auta.Lebo ak príde čo prísť musí,ostanú iba oči pre plač alebo...urýchlený predaj hoci za blbé peniaze
ajkaben
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.01.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Čaute poradíte mi ??

Príspevok od používateľa ajkaben »

Čaute, potrebujem kúpiť nejaké auto do 4000,- €, benzín, väčšinou bude jazdiť po meste, krátke trate, ale občas nejaké výlety, vyšie sedenie SUV ? MPV ? CROSSOVER ?, rodinné, kufor - aby sa tam zmestil veľký pes-ridgeback alebo gril :D :D :D
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pre ludi bez fantazie a vlastneho nazoru je tu vzdy skoda oktavia :4012:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, ivko1, PROCHY603 a 20 neregistrovaných