VW Golf V - porucha zadného stierača

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - porucha zadného stierača

Príspevok od používateľa Jan246 »

Zdravím, stáva sa mi že po naštartovaní (stierač v polohe 0) sa mi sám zapne zadný stierač a vypnem ho len že zhasnem motor (prepínanie páčky do akejkoľvek polohy nepomôže)...keď znova naštartujem tak sa nespustí funguje ako má...viete mi poradiť kde by bola chyba? podla čoho by som našiel relé od zadného stierača pod volantom? napadá ma totiž relé alebo motorček stierača.. káble asi nie keby boli skrat-nuté alebo poškodené tak by to robilo stále...neviem..
Vďaka za akúkoľvek odpoveď.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Skor by som si typol to relatko,motorcek ked funguje ako ma tam chyba nebude,problem moze byt aj v pake pri volante.Relatko by sa malo nachadzat pod volantom v poistkovej skrini
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A možno prelámané káble v prechodke a dotyk s káblom ktorý to potom napája celé pretože myslím že do stieračov ide pluska aj ak niesu zapnuté kvôli ich dobehu. Akontrola je to ozaj na pár minút isto rýchlejšie ako rozoberať prepínač a páčku a kdejaký plastový dekel pod volantom
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

zdravím, prechodku mám síce opravovanú ale nevyzerá byt v nej problém...ak by bol tak by som zhodil tapacír v aute v kufri a prerobil by som to aby som nemal spoje v tom ohybe (vyskúšam keď sa stierače pustia tak skúsim otvoriť kufor či to prestane...)..neviete kde by som našiel relé od stieračov? skúšal som hľadať ale moc som sa nedozvedel je možné že by to relé bolo pri motore? nie pod volantom?
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ahojte,
Mám prosbu
Viete niekto, s akým iným modelom auta z VAG je zhodný komplet zadný stierač s mechanizmom pohonu a motorčeka s držiakom?

Číslo dielu aspoň motorčeka

VAG 5K6955711B

Potrebujem na Golf plus 2008 ak by niekto mal za rozumnú cenu. Žial z GB a PL sa nedá poslať na SK. A tu už nikto nemá
Potrebujem hlavne držiak motorčeka(môže byť aj pokazený mot.)
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Silno som hladal, ale dat len za motorcek 80e, ked z Anglicka! s poštovným je 26e komplet sice použitý ale funkčný - čiže motor s držiakom, rameno stierača, krytka.
Bazoš len motor 50e+
Nie, dík
Poriešim cez autofra, nevedel som o takej možnosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných