Zosilovac k reproduktorom

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lkancir
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.01.2018 15:00
Zdieľať na Facebook

Zosilovac k reproduktorom

Príspevok od používateľa lkancir »

Zdravím mám autorádio 4x50w, a reproduktory o vykonoch (RMS) 2x65W (Magnat Edition 693), 2X80W (Hertz DSK 165.3). Chcel by som si k ním dokúpiť zosilnovač, odporučili by ste mi 4 kanálový alebo tie slabšie napojiť na radio a tie silnejšie na zosilnovač? A zosilnovač s akým vykonom RMS na kanal. Nejake rady? ďakujem
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

zosilovac k repro

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Budem strucny....vychadzam s Tvojho info.

1. Ja by som pri tomto systeme 4xrepro bez subu vytlmil dvere, hlavne predne, aby neprichadzalo ku skratom vo dverach...strata nizkych tonov. Vytlmit dvere vonkajsi plech, uzavriet montazne otvory, aby sa repro malo do coho opriet.

Hertz do prednych dvier, 6x9 Magnat do plata auta. Plato bud vyrobit s MDF dosky alebo original plato poriadne vystuzit.

Da sa tymto sposobom ziskat celkom slusny zvuk oproti seriovke, nie vsak HI-FI. Ja som sa s tym pohral, mnoho ludi sa pytalo, ako a co to hra...

Tlmenie je zaklad. Inak je len vymena repra a pridavanie komponentov audia vyhadzovanim peniazkov.

2. Kupit zosilovac 4 kanal, vykon okolo 90 - 130 % vykonu repro.
Neboj sa silnejsieho zosika, ak to nebudes gulat na 100 % vykonu, repro to zvladnu a zosik nebude skreslovat.
Dokupit sub, ale ja moc tuby nemusim, potom jedine slusny drevenny sub. Ale to je o investovani Eura do hudby...

Predne dvere vytlmit,vytlmit,...
Repro montaz podla 1.

Tato odpoved je vseobecna, neviem ake je auto, nevysvetlujem uplne detaily.

Reakcia pre HI-FI maniakov ... respektujem tuto katagoriu, no su ludia co chcu zlepsit hudbu, nevyhadzovat vela Eury.
lkancir
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.01.2018 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkancir »

Dakujem za rady. Čo sa toho zosilovača týka moc sa v tom nevyznam mam pozerať na celkovy výkon alebo na RMS vykon na kanál, napr. k tým vyššie spominaným repro zosilovač s výkonom 4x60W rms bude stačiť? dakujem
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

zosik

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Odpovede .... Vykon na kanal, bude stacit. Ale...

Nepoznam auto ani autoradio...
Moje predpoklady - Alpine,Clarion,Pioneer,JVC,Kenwood.
To su slusne autoradia na repro. Poradie je aj podla modelov v jednotlivych znackach - lepsie JVC ako slabsi Pioneer...

Repro, ktore mas su slusne repra pre priame napojenie na tieto radia. Slabsi zosik to zlepsi, ale nie az o taky kus za tu cenu.
Neber ziadne neznackove zosiky AUNA,PEYONG... udaje nezodpovedaju vykonu, odstupu sumu atd... Ale zas slabsi zosik ? Co ak budes chciet pridat sub... ??

Ja by som rozobral dvere,vytlmil,vytvoril ozvucnicu,dobre umiestnil vyskace ( do vysky usi, ale aj podla moznosti montaze v aute ), podlozky pod repro drevenne + silikon okolo podlozky, zadne plato vyrobil,alebo poriadne vystuzil. Hotovo.

Dobre vytlmene dvere + ozvucnica ( uzavretie montaznych otvorov ) je zaklad a robi divy. Kamaratovy som urobil dvere a nechal si serio repro a bol prekvapeny...

Ale Tvoje prachy, Tvoje rozhodnutie. Ten zosik pomoze, ale vytlm dvere. Ci to stoji za tie Eura je uz na Tebe.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Asi to bude niektorým auto HI-FI maniakom pripadať nenáležité, ale nedá mi nezareagovať.
Javí sa mi že odpovede od Petojeso sú výborné, klobúk dolu.
Ale je teda asi neodškriepiteľný fakt, že také kvalitné odtlmenie auta pre reproduktory + nákup a montáž kvalitných repro a zosilňovača obvykle nie je lacná záležitosť.
Sám som kedysi, keď som bol mladší, neváhal najprv si urobiť a neskôr kúpiť kvalitné audio, ale do bytu, kde som aj hudbu počúval a keďže ma pri tom nič nerušilo, aj som si to užil.
V aute mám hudbu alebo rádio pustené takmer neustále, ale nemal som a ani nemám auto, v ktorom by nebol počuť hluk pneumatík, hluk motora a hluk okolitej premávky, takže som sa uspokojil s tým čo tam je namontované.
Javí sa mi preto ako neúčelné a neprimerané vynakladať veľké sumy za špičkové audio do bežného auta, kde bude zvuk vždy rušený vyššie uvedenými hlukmi a zase tie autá kde tie hluky takmer nepočuť, sú už od výrobcu obvykle vybavené slušnou audiosúpravou.
Takže resumé tohto môjho mudrovania by mohlo byť také, že do bežného auta, pokiaľ človek nie je spokojný s inštalovanými audio komponentami, tak určite nie je na škodu utlmiť dvere, namontovať lepšie rádio a repráky, ale tak ako u všetkého, nič sa nemá preháňať.
Mám dojem že repráky s uvádzaným výkonom, ktoré vyžadujú výkonný zosilňovač, sú pre počúvanie hudby v aute už za hranicou primeranosti.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Sak to vyssie spravne pise ze je to vyhadzovanie Eury... Ale kupou komponentov podpori ekonomiku,vyplni volny cas,ziska zrucnosti....furt lepsie ako popijat a rozbijat kameninove odpadkove kose.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

autoradio ma v reale 4x18W takze tieto repraky velmi nepotiahne, najlacnejsia varianta zosilnovaca je 4x45 rms od pioneer alebo alpine, je to mala sikovna krabicka, je to digitalny zosilnovac, predava sa okolo 130e na nete, predavam sam 1 taky zosilnovac, este v zaruke
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

zosik

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Vzdy to sklzne do debaty o Watoch, o vykone... Mam doma aparaturu na hudbu, nepozeral som na vykon, ale na ine hodnoty. Vykon bol az v pozadi vyberu. A nehram to ani na plne gule. To iste plati o mojej hudbe v aute.
Vytiahol som z radia a repra co najviac detailov hudby, snazil som sa ziskat basy na mohutnost hudby, nebolo to ale cez waty, ale je to hlavne o osadeni repro + tlmenie a tlmenie.
V aute sa straca velmi vela zvuku - detaily, basy, stredy. Hluk motora, pneu, svistanie vzduchu okolo auta, vsetko to rusi zvuk.

Problem je taky, ze vela ludi si mysli,nakupim nove repro, radio, sub - a potom hram ako kral.... ale za ake Euro a aka strata zvuku. Ja som sa snazil tym, ze som sa snazil eliminovat straty zvuku.
Ja som spokojny, o tom to ma byt, + pochvalili mi to aj ludia co to poculi. Ale o to mi nikdy neslo.

Treba vediet, co chcem z toho dosiahnut a za aku cenu.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

samozrejme ze mam vytlmene dvere aj tapacir, aj pod zadnymi sedackami, aj kufor, aj kapotu,podkolia,no tlmiaci matieral nieje lacny taky gladen aero multi stoji 19e kus, 90x40cm tusim,vymenil som repro p+z, dodal k nim zosilnovac a hra to krasne, ako keby som mal subwoofer a to nemam ani pridane basy a basuje to pekne, vela zalezi aj od auta....pozri stranku ahifi.cz tam mas citania a citania
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Honba za wattmi u audia je to isté ako honba za megapixelmi u foto...je to pasca na ľudí ktorý nemajú šajnu a vedia len rozlíšiť vyššie číslo od nižšieho. A výrobcovia sa potom len predháňajú...
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných