VW Touran 2013 1.4 TSI - dažďový senzor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

horvathh
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.10.2014 14:06
Zdieľať na Facebook

VW Touran 2013 1.4 TSI - dažďový senzor

Príspevok od používateľa horvathh »

Chcem sa spytat ohladom dazdoveho senzoru. Uz ma to hneva teraz ked je zimne počasie.
som na tie stierace nahnevany. Uz som cistil sklo tam kde je senzor, stierace mam ok, pytal som sa v servise a ziadne riesenie. Tie strierace zacnu reagovat az ked je extremne vela snehu, dazda - proste by to mohlo byt viac citlivejsie. Ma s tym niekto podobnu skusenost ?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Na mojom aute je taký otočný prepínač na páčke stieračov, keď sa nastaví dažďový snímač, ktorý má tri polohy.
Je to odstupňpvané od najcitlivejšieho až po menej citlivé a jedným otočením sa dá navoliť spôsob, akým chceš, aby dažďový senzor pracoval. On si už potom na základe algoritmov vyhodnotí, že kedy pohnúť stieračom a ja sa už o nič nemusím starať...
Síce nemám VW, ale <>, avšak za cenu, koľko pýtajú za tvoj wagen si myslím, že ten otočný bazmeg na nastavenie citlivosti snímača tam budeš mať aj ty, či sa mýlim? :)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

naco si tam dal odkaz na pocasie ?
lubo1711
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.03.2010 10:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo1711 »

ano, na skode superb combi (2010) je to podobne alebo rovnake, neda sa spolahnut na dazdovy senzor, niet nad zdravy usudok, tiez ma to hneva.. skusam aj tie tri polohy na packe ktore su na ovladanie citlivosti dazdoveho senzora (asi) ale nikdy to nie je ono
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 36 neregistrovaných