VW Touran - umiestnenie klapiek kurenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

VW Touran - umiestnenie klapiek kurenia

Príspevok od používateľa muranec »

zdravim touran slabsie kuri ked je vonku 6stupnov da sa to prežiť ale ked je minus tak to nieje bohviečo.
tipujem tak ze to kuri na 60-70%vykonu prefukoval som kompresorom uz aj radiator dnes som motor zohrial na 90stupnov a chytil som obe hadice radiatora obe boli rovnako teple takze upchaty asi nebude...
teda ak nahodou ano tak je to na demontaz pristrojovky do čoho sa mi nechce.....
ešte ma napadla možnost blbnutia zmiesavacej klapky teply studeny vzduch kde by som ju nasiel? tiez treba davat dole pristrojovku? . (btw. ozyvaju sa z palubovky divne zvuky niečo na štyl škrabkajucich myši) a ked menim polohu teply studeny tak je to počuť tiez pripada mi to na klapku
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Keď máš pocit, že je to klapka, správa sa to ako klapka, dokonca to znie ako klapka, tak to bude klapka :)
Ten zvuk môže byť zvuk krokového motorčeka klapky, kde sa ti niečo možno ulomilo.
Zobral by som to do autorizáku a tam by ti to pekne v teple spravili za nejaký bakšiš. Ak si to ešte nikdy nerozoberal, tak je to cesta ku prieseru.
Ak to budeš robiť sám, teraz v tejto zime, tak ti to bude trvať trikrát toľko, ulomíš popritom nejaké plastové čudlíky, ktoré sa nebudú dať kúpiť samostatne len celý diel a nakoniec to aj tak nebude fungovať tak, ako má a potom to nasraný tak isto zoberieš do servisu...:)
Daj to tam - nebudú za to pýtať majland a budeš spoko...
Sú veci, kde to nestojí za to babrať sa sám, keď sa to dá jednoduchšie a hlavne lacnejšie. Keď chcem kúpiť chleba, tiež idem do pekárne...:)
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nič strašné, skontroluj si elektromotor, ktorý ovláda zmiešavacie klapku, nie je to veľa práce, video je z jetty


https://www.youtube.com/watch?v=CeTMad-67k4
muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muranec »

Pekne video ale ten motorcek na videu ma na starosti vnutorny okruh...a ten mi slape pekne klapka co zmiesava teply studeny vzduch je na druhej strane a tam je zly pristup...
Edit: podla mna mne treba pozriet tuto klapku
https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... 13417.html
Len minule som ju tak trosku aj videl ale iba tiahlo..a to chodilo netusim ci v plnom rozsahu, ale aj keby ano, nenachadza sa nahodou v paneli climaticu potenciometer? Nemoze byt vadny ten? Pretoze tiahlo sa kyvalo iba medzi 18-22 stupnov a medzi 22-26 stupnov sa nepohne...ale pri zohriatom motore je citelny rozdiel medzi 22-26 tak som z toho zufaly co tomu moze byt

EDIT: tak nakoniec ten zvuk vydaval motorcek v158 ale kurit to lepsie nezacalo... aj radiator mam novy a nič....tak uz len vymenit vodnu pumpu aj s termostatom a modlit sa ci to nebude tym
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných