Kúpa nového auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len že ked on nechce prevážať zbytočne vzduch = nechce MPV
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

len ked chce priestor, musi tam mat aj trosku vzduchu navyse....co tam chce sediet ako v motokare? a porovnavat c4 grand picasso s astrou :angr:
Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

Mhlavaty - i30 bola moja prvá voľba, len ma trošku sklamal kolega ktorý mi začal rozprávať aké problémy a elektronikou majú Hyundaie ktoré majú doma a skončila im záruka + keď predajca sa nechcel dohodnúť ani len o 500 e nižšie tak som začal pozerať inde. Ale určite ešte zvážim ďakujem za radu.

Gnagy - práveže nie som

Lorak - Ten Mercedes má problémov viac než dosť, 500ky len tak lietajú a nie a nie to skončiť, preto chcem mať aspoň na 5 rokov kľud s autom v záruke a nepchať nekresťanské peniaze do skoro 10 ročného auta. (O auto bolo starané, proste kvalita už nie je taká ako bývala)

Ivko - prepáč moja chyba zle som sa vyjadril. Ja nechcem veľké auto, len sa chcem zmestiť za volant :40bd: a to mi splnila aj astra aj i30, napr majú pekné akcie na Tucsona 1,6ka atmosfera 130koní, naozaj v pohode výbava a to asi za 20tis. No jednoducho sa mi v tom aute zle sedelo aj jazdilo, po Tucsone som presadol do i30 a v nej som sa cítil ďaleko lepšie. Jazdím pravidelne aj na SUV za 65tis r.v. 2017 a nemám teda pocit že by som takú kravu auto potreboval. (Zmieňujem to preto, aby ma už podaktorí prestali presviedčať, že asi neviem o čo prichádzam keď nechcem veľké auto)

Lorak - ja som grand picasso neporovnával nikde, ani som nad ním neuvažoval keďže na stránke mi vyhodilo, že začína na 19 990e - plus ako som spomínal pokladám tak veľké auto za zbytočnosť. Inak ten diesel som vylúčil už len pre DPF (Fap) filter, otec má 2009nu Berlingo s 1,6kou a vkuse problémy a to to auto jazdí teda ďaleko dlhšie trasy než by som jazdil ja.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Cajko133 : MPV nie je velké auto. Ked porovnáš rozmery tak to má dlžku +- ako každý bežný osobák.
Porovnám trebárs tú súčasnú Astru, dlžka: 4370mm
A trebárs to C4 Picasso, dlžka 4438mm.
Picasso je dlhšie iba o 7cm a ja ti garantujem že priestoru pre posadku bude citelne viac

Samozrejme ked to porovnáš z SUV za 65000€ tak to ano to je obluda ktorú by som sám nechcel a do mesta je samozrejme totálne nepraktická, lebo sa s tým nevieš zmestiť na bežnú parkovaciu plochu (lebo je to dlhé aj široké)

Dnešné autá - tej techniky je kopec už aj v lacnejších autách a to prináša bez debaty možné problémy. U niekoho skôr u iného neskôr
Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

Ivko veď práve, ja som to bral tak, že obludy typu suv nepotrebujem, a crossovre miesta viac nemajú, len sú nafúknuté. Teraz ma napadlo, že toyota verso by možno nebola zlá.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

i30 dlhú sme mali ako No1 aj my,potom dostalo prednosť C4 Grand picasso v diesly hlavne z priestorových príčin a zavážilo aj palivo.Každopádne bolo i 30 jedno z velmi mála aut,kde sa dalo aj vzadu ľudsky sedieť.Z elektronikou sa nič mimoriadne nedeje,teda nie viac než v dnešných autách čo jej majú naložené plný hrb.
SUV je kravina,to isté crosover,to už je úplne mešuge určené pre ľudí čo pozerajú reklamu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Najlepšie sa mi páči tá hlaška,

že nechce prevážať vzduch :4012:

Aj okolo zemegule v atmosfere su tony vzduchu...

a tlačia veľmi na Zem...

možno by ich bolo treba nejak odsať .... :::

A čo sa týka veĺkosti auta , napr. mne sa páčia auta typu

DODGE RAM , Cadilac ESCALADE , Chevrolet Avalanche a pod.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lorak777 napísal:len ked chce priestor, musi tam mat aj trosku vzduchu navyse....co tam chce sediet ako v motokare? a porovnavat c4 grand picasso s astrou :angr:
Kupi si kabrielot , nasadne , a nechá sa tam zavakuovať
ako posteĺne obliečky...nepr. systemom VAC-SY od Zepter-u.... :40bd:

A určite bude spokojny,lebo tam nebude ani gram vzduchu navyše...

Sorry za tieto brutalne OT , ale nedalo mi.... :3906:

Tak sa smejem,že skoro som spadol zo stoličky..

:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Cajko133
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.11.2008 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cajko133 »

Laco1871 ako pardon, ale podľa číslovky pri mene by človek súdil, že ste už hádam z puberty vyrástol.... Ja som to myslel tak, že načo mi bude auto tipu grandpicasso keď v ňom budem jazdiť poväčšine sám alebo s partnerkou... V astre alebo i30 som mal za volantom miesta úplný dostatok a takisto aj vzadu v prípade že raz za čas pôjdeme niekam 4 osoby. A úplne konkrétne keby sa v tom chcel ešte niekto rýpať, načo mám platiť viac za väčšie auto keď priestor zostane nevyužitý? Ako to mám ešte vysvetliť? Podaktorí mi tu pripadajú ako z 16teho storočia kedy bolo priemerné IQ 80
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

heeeej pozor s tym IQ 80, aby si nebol popotahovany za rasizmus :41c2: , take cislo je este stale pre niekoho sen :41c2:

Obrázok
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Toyota 1.8 hybrid, bude to automat (priateľka sa potesi), realna spotreba 5.5l benzinu po meste (kolega za tolko jazdi), registracny poplatok platis len za vykon benzínového agregatu, cize 73kw.

Nema urcite tak hodnotny interier ako Astra, sedacky by som do toho chcel v kozi (tie latkove su mizerne aj na pohlad, jasne, vec vkusu), full LED svetla ziadne. Ale o spolahlivost sa nemusis obavat, 5 rokov servis len ten najnutnejsi.

Paradny hatchback do mesta, no s vyhliadkou do buducna by som sa nebal ani kombi (viac prakticke hlavne na dlhsie trasy), nie je to az tak dlha krava.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Cajko133 napísal:toyota verso
Choď určite pozrieť to Verso, ja by som sa priklonil k nemu.
majo655
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.10.2015 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo655 »

Ja by som na tvojom mieste bral tiez hyundai i30, skus sa ist popytat do Karireal v BA. Tam sa zvyknu dat vyjednat zlavy, kdezto v Autopalace ani nahodou - nespustia ani cent ( vlastna skusenost). Ked to kupujes na firmu tak sa tam daju vybavit este nejake veci - kupujes to akoby dalsie auto do svojej flotily a je tam pekna zlava.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných