Seat Toledo II - nedajú sa otvoriť dvere

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Seat Toledo II - nedajú sa otvoriť dvere

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Ahojte. Na mojom tolede sa mi občas nedali otvoriť zadné pravé dvere ani zvnútra ani zvonku. Postupne to prešlo do stavu, že posledné dva mesiace sa neotvorili nikdy. Prešiel som si kopec tém na forach, kde sa rovnaký problém veľmi často rieši na octavii I, čo je to isté. A teda dozvedel som sa, že nie je úplne jednoduché otvoriť to. Hneď potom som skúšal asi 10x odomknúť a zamknúť auto, ovládaním aj tlačítkom zvnútra až zrazu pri jednom pokuse som tie konkrétne zadné dvere otvoril. Auto som už radšej nezamkol, lebo také šťastie už druhýkrát nemusím mať. Chcem sa teda opýtať aká súčiastka je pokazená? Celý mechanizmus zamykania alebo nejaký motorček? Ďakujem za odpoveď.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Je pokazeny zamok daj dole tapacir odpor konektor a je upevneny dvoma ciernymi skrutkami zboku dveri na taky tisichran
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

KEYNESS:: Nepis aspon BLBOSTI!!! CO ked su prelamane kable v prechodke!!! Chlapec vymeny motorcek a problem mu ostane!!!


LUDIA ZACNITE ROZMYSLAT!!! A ZACNITE OD JEDNODUCHYCH VECI OPRAVOVAT!!! A NIE HNED VYMENA DIELU!!! :40bd: :d :D :2f93: :41c2: :41c2:
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

keyness napísal:Je pokazeny zamok daj dole tapacir odpor konektor a je upevneny dvoma ciernymi skrutkami zboku dveri na taky tisichran
:d :D :28b7: TY mas vestecku gulu??? :40bd: :d :D

Ako si zistil na 1000% ze je to ZAMOK?????

Ja tvrdim ze je to KABELAZ!!!!
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je síce pravda, výmenou zámku sa problém pravdepodobne vyrieši, nemyslím že by to bolo káblami, zároveň je však fakt že nikto nikdy nevie, kedy sa to na tom novom zámku alebo na iných dverách v tom aute zopakuje.
Naozaj nechápem ako múdri inžinieri vo VW vymýšľali zámky, keď rovnaké problémy so zámkami dverí sa znova opakujú aj v nasledujúcej generácii koncernových áut, hoci tie novšie zámky sú už konštrukčne iné. Ja som na mojom Tourane už vymenil zámky 3 dverí a teraz sa po nejakých 5 rokoch znova zámok zablokoval na tých dverách ltoré som riešil ako prvé.
Možno len nemám dosť informácií, ale u iných značiek so také problémy so zámkami nezaznamenal.
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Ďakujem za info. Keďže sa mi dvere podarilo otvoriť, tak preventívne zhodím tapacír, kým to nie je taký problém. Pozriem prechodku a ak budú káble ok, objednám zámok. Na jednom e-shope som našiel pri popise zámku + spínač stropného svetla. Znamená to, že ak mám na iných dverách problém, že po otvorení sa nezasvieti svetlo, tak mám vymeniť tiež tento zámok? (otváranie funguje bez problémov) Zámky som našiel v cenovom rozpätí 20-170€. Máte nejakú skúsenosť koľko sa oplatí priplatiť? Rovno poviem, že 170€ za to nedám, zdá sa mi to extrém za takú blbosť. Ak je však nejaký v cene 50-70e kvalitou inde ako ten za 20, tak radšej priplatím, ak by bola šanca, že sa to v dohľadnej dobe nemusí opakovať.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak neviem aký bude ten zámok za 20 euro, ja som opakované kupoval za 50, problém je v tom že neviem či sa dá nejako posúdiť spoľahlivosť takého lacnejšieho voči drahšiemu inak ako osobnou skúsenosťou. Alebo veriť že ten drahší bude kvalitnejšieho vyhotovenia.
Zase je fakt že na zadných kufrových dverách som nový zámok nevedel kúpiť iný ako origo v zn.servise, ten už je iného konštrukčného vyhotovenia ako bol pôvodný, aj funguje bezchybne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

PROCHY603 napísal:
keyness napísal:Je pokazeny zamok daj dole tapacir odpor konektor a je upevneny dvoma ciernymi skrutkami zboku dveri na taky tisichran
:d :D :28b7: TY mas vestecku gulu??? :40bd: :d :D

Ako si zistil na 1000% ze je to ZAMOK?????

Ja tvrdim ze je to KABELAZ!!!!

On keyness je v pravdepodobnosti tak na 99,99 % blízko.Ono pretože zámok nie je ovladáný priamo po kábloch ako napr starý *P306 kde to bolo takmer vždy v prechodke dverí.Tu (Toledo II)je to v minime prípadov,do dverí ide signál a dvere majú svoju RJ
Všetky zámky posledných rokov som kupoval z Allegra,dajú sa kúpiť snáď už pomali aj za 10 e.- a nikdy ešte ani jeden problémový nebol.Preto sa s tým neserinkať,kúpiť si hoci všetky štyri naraz nech kuriér nenosí vzduch a rovno vymeniť.Neoplatí sa s tým babrať,aj keď dávno vieme čo je problém ako ho odstrániť,ale...strata a škoda času pri tých cenách.Grupa používa tie isté v Tolede octávke aj golfe
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

PROCHY603 napísal:
keyness napísal:Je pokazeny zamok daj dole tapacir odpor konektor a je upevneny dvoma ciernymi skrutkami zboku dveri na taky tisichran
:d :D :28b7: TY mas vestecku gulu??? :40bd: :d :D

Ako si zistil na 1000% ze je to ZAMOK?????

Ja tvrdim ze je to KABELAZ!!!!

Ty si musis vzdy nieco dokazovat... ked odomyka zamyka auto s kaablami sa nehybe tak nenastane ziadna zmena je to zamok ano z vesteckej gule.tak dpc nepis sprostosti
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

KEYNESS: :40bd: :d :D

Nic si nemusim DOKAZOVAT!!! Koncern VW robim uz cca 23 rokov!!! :41c2:

Len vzdy padam do kolien ked pride majitel s autom a povie ze som to CITAL NA INTERNETE a stale tie zamky hapruju!!! a ze o uz vysolil 200eur za zamky a stale to nejde!! A JA MU POVIEM ZE MU TO OPRAVIM ZA 50EUR. :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných