Valnik do 3,5t s privesom nad 750 kg

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUMP78
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.05.2009 22:15
Zdieľať na Facebook

Valnik do 3,5t s privesom nad 750 kg

Príspevok od používateľa LUMP78 »

Dobry den pani.Chcem sa spytat ak mam valnik do 3,5t a prives nad 750kg musim mat tachograf,pripadne kartu vodica?Supravu by som chcel pouzivat pri preprave dreva,nie ako autodopravu.Vodicak mam aj E za vozidlo do 3,5t.Dakujem za odpovede.
kamkas
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.01.2010 00:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkas »

Ahoj Lump, keďže sa jedná o vozidlo kat.N1, tak tachograf ani kartu vodiča nepotrebuješ a to ani v prípade ak za takéto vozidlo pripojíš príves. Len pri jazde po diaľnici nezabudni aj na diaľničnú známku pre príves.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Nemyslím si, že by mal kamkas pravdu. Kamarát jazdil takto s odťahovkou N1 s prívesom, a keď mal zapnutý príves, musel mať tachograf aj kartu vodiča. Navštívil by som tebe najbližšiu pobočku inšpektorátu práce a tam ti dajú zaručene správnu odpoveď.
fabio.sk.ma
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

cau,podla mna tachograf musis mat ale kartu nie,lebo auto mas len na seba a nie na firmu.ja mam tak nakladne auto na meno a nepotrebujjem kartu
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konotuning »

Z praxe , pokiaľ riadiš auto kategorie N1 + príves musí byť vozidlo vybavené záznamovým zariadením (tachografom) ktoré sa musí používať aj keď vozidlo jazdí solo. Toto však platí len za predpokladu že vozidlo je evidované na IČO (firmu) pokiaľ je vozidlo evidované na privátnu osobu nemusí sa tachograf používať , nesmie sa však vykonávať preprava za úhradu... Fyzicky u nás používanie tachografu môže a kontroluje len Inšpekcia práce , policajti nie , toto však neplatí v zahraničí...
LUMP78
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.05.2009 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUMP78 »

Dakujem pani za odpovede.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných