VW Golf VI variant 1.6tdi cayc - dunivy zvuk pocas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

VW Golf VI variant 1.6tdi cayc - dunivy zvuk pocas jazdy

Príspevok od používateľa leonis »

Zdravim vsetkych, uz 3krat sa mi stalo, ze pri jazde (dlhsie trasy) zacal motor pocas jazdy vydavat dunivy zvuk (ako keby bola diera vo vyfuku) po dobu cca 10 minut (medzitym bola aj jazda cca 300km kedy tento zvuk vobec nebol). Potom uz ide ako ma.
Pocas toho bol motor davno zohriaty, otacky v poriadku, ziadna kontrolka nesvietila, spotreba a vykon motora v norme. Pri postupnom zosliapnuti pedalu sa dunivost zvysovala, naopak pri vyradeni rychlosti prestala. ECU nehlasi ani ziadnu chybu. Bohuzial nedocital som sa o tom nikde.

Nestretol sa niekto resp. nema niekto skusenost, kde je chyba? Vdaka
leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonis »

neviem, nemyslim si, ved aj spotreba by mala ist v tu chvilu hore, nie? Auto mam 2,5 roka, najazdil som cca 40000km ale tieto zvuky prisli cca posledny tyzden. Najhorsie, ze sa mi stalo 2x na dialnici a 1x na okresnej ceste.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Pokial sa to v nejakych x-kilometrovych intervaloch pravidelne opakuje moze to byt tak ako lakinooo vravi regeneracia DPF. Zvysenu spotrebu ako indikator zapocatej regeneracie...na to by som sa nespoliehal, pretoze: Pozeras pri jazde neustale na palubny PC a teda na aktualnu spotrebu auta? Ja nie, lebo je to nemozne. Dalsia otazka. Vies aky manazment regeneracie ma Tvoje auto? Myslim tym napr. kedy, kolko a ako dlho "vstrekuje" auto naftu, aby regeneracia prebehla spravne? Nevies. Ja za istych podmienok registrujem pocas regeneracie tiez mierne dunenie. Najlepsie je to pichnut na diagmostiku a da sa to krasne zistit kedy prebiehala regeneracia. Zial vyrobcovia vodica nijako neupozornuju na regeneraciu filtra pevnych castic a tam uz to chce pozorne ucho vodica, aby regeneraciu odhalil, ale nie vzdy sa musi podarit.
leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonis »

Jasne, chapem, co myslis. Ale potom nerozumiem preco po 2.5 roku by chcelo takymto stylom vypalovat. Doteraz vypaloval tak, ze som ani o tom nevedel a dpfko bolo na urovni 6%. Pravda je, ze manazment resp. obsluhu dpfka nepoznam (myslim detailne).
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Mne ked prebieha regeneracia-Dpf-filtra( sporadicky kazdych 700-800km)-nic pritom nezaznamenam,ziadne zvuky,ziadne vibracie a pod.Neviem ako moze taka regeneracia prebiehat vo VW modeloch,ale na 99% som si isty ze popis zadavatela temy nesuvisi s regeneraciou Dpf-ka.Kedze diagnostika nic nezaznamenala(ak bola spravne robena),tak tu nezostava nic ine ako pocuvat a odhalit,ze skade tie zvuky vychadzaju-aj ked pocas jazdy si myslim ze to nebude jednoduche.Skor by som to nechal dalej jazdit,kedze je zima a cely agregat moze byt trosku ospalejsi ako pocas jazdy ked je vonku +10-15°C.Ak sa doteraz jazdilo bez aditiva,tak tu odporucam pridavanie VIF- aditiv do paliva :2f93:
leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonis »

Tiez mam pocit, ze regeneracia to nebude. Ten zvuk, rucanie dunenie, je ozaj ako keby som stratil vyfuk. VIF samozrejme pridavam, v lete aj v zime. Napadlo ma ci to nebudu vstreky resp. vstrek ale vykon bol normalny.
Naposledy upravil/-a leonis v 31.12.2017 12:39, upravené celkom 1 krát.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Presne toto iste som zaznamenal namojom superbe 274000 km 2011 caya pred3 dnami a prestalo to zatial neviemco to bolo doteraz to neurobilo
leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonis »

Neviem, co by som pocas toho zvuku este odsledoval...Nejake napady?
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Praca automechanika nemoze byt o pocitoch, ale faktoch. Ak som ja hovoril o dunivom zvuku za istych podmienok (nerobi to vzdy) pri regeneracii, mal som spustenu pocas jazdy diagnostiku a sam som videl, ze prebieha. Nebol to pocit, ale fakt. Ak chces vylucit, ze to dunenie nesposobuje regeneracia bez diagnostiky to pojde asi len tazko.
leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonis »

Ano suhlasim s tebou dik. Mam len obd2 tak s tym vodu nenamutim. Budem musiet pockat na servis 8.1.
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

Chalani je to regenerácia na 90% ... mal som už 2 auta od VW group s DPF, denne s tým robím, diagnostikoval som to, takto sa na určitých vozidlách od VW prejavuje regenerácia :) najmň ak máte auto po DieselGate.
leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonis »

dik za odpoved JOHNNYKOSCAK . Je to auto s "dieselgate" motorom. Len nerozumiem, ze doteraz neregeneroval s tymto zvukom...a to jazdim 95% dialnice (ak nie viac). Softver som si zatial nedal prehrat v autoriz. servise (aspon ja o tom neviem).

Este rozmyslam, ci to nebudu vstreky, ci jeden neodchadza.
leonis
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.10.2012 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonis »

Ahojte, problem je dufam vyrieseny - objimka vyfuku bola rozbita.

dik vsetkym.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, Janes94 a 26 neregistrovaných