Skoda Octavia 1.8 TSI 132kW r.v 2013

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.8 TSI 132kW r.v 2013

Príspevok od používateľa makovienko »

Dobrý večer prajem, potreboval by som poradit lebo sa neviem rozhodnuť ohľadom kupy auta. Je to skoda octavia combi III., r.v.2013, 1.8TSI 132kW, najazdené 62 000 km, jeden majiteľ, auto bolo jazdené hlavne okresné cesty, výbava style(elegance) + bixenony a navigácia. Chce za nu 14 000 eur. Riešim hlavne koncernove auta, lebo na nich jazdim cca 10 rokov a som spokojny, takže ide mi o to ci kupiť tu octaviu aj ked sa mi zda cena trochu vela za take auto, ale velky benefit je to ze auto poznam. Su aj ine auta za menej penazi aj premiovky, ale v dnesnej dobe klamania zakaznikov na kazdom rohu sa mi to javi ako dobra ponuka, čo vy na to?
PS: Auto si planujem nechat cca 10 rokov.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Nemam skusenosti s 1,8 TSI,ale su vodici, ktory si ho vychvaluju,na druhej strane sa najdu aj taky,co ho preklinaju.Vykonovo sa jedna o dost svizne auto,ktore urcite nebude jazdit za 6-7 L.(benzinu)/100km.Rozhodoval by som sa podla poctu najazdenych km(rocne) a tu by som mozno zvolil skor variantu diesela.Ale toto su len moje dojmi.No ak niekto sa neboji vyssej spotreby,spolahlivosti tychto agregatov(poruchovost),aj ked neviem ako su natom teraz tieto motory s rozvodovym retazom,tak to nemusi byt mozno najhorsia volba.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Tento TSI uz ma rozvod remenovy, tam uz problem nie je. Piestne kruzky uz tiez opravili, cize spotreba oleja by mala byt na normalnej urovni. Je to ale priamovstrekovy benzinovy motor cim moze vznikat nadmerna karbonizacia ventilov. Neviem ci tento motor nema z tohto dovodu dalsi vsttekovac aj v sani. Spotrebu asi poznas, zase prehnane horibilna nebude no tdi to nie je. Ak ti vyhovuje vybava a kedze to auto poznas, tak by som nevahal. Netvrdil by som ale, ze ho kupujem na 10 rokov a v pripade spravneho okamihu ho posunul dalej. Aj tak nevies co bude jazdit o 3 roky na nasich cestach.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tot nedavno jeden mechanik co robi tsi spominal ze jaka parada, na boku to ma volaky plastovy kramanc na 5 hadic ? jak to das raz dole, tak uz nijako tesny nebude, jedine vymenit za novy...super vychytane agregaty omluvam sa za spatnu interpretaciu pripadne, mna grupa nefascinovala ani nebude, takze jednym uchom donutra....az to potrebujes, si to kup ! je demokracia :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja mam znameho ktory ten motor kupil v Superbe ,verzia starsia z retazou ale napchal donho uz 3000 eur , teraz mu seka prevodovka dsg tak setri na repas, nemoze ho z istej priciny predat este 4 roky takze je sneho uz pleskavy , co sa tyka jazdy je motor velmi pruzny ale aj vtedy smadny pri razantnejsej jazde 10-11 litr.
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

Prve motory 1.8 TSI 118kW to bola katastrofa, preskakovali rozvody, žrali olej koli zlym kruzkom (vyrobna chyba) 1l na 1000 km,no hrôza. Tento motor 132kW je zmodernizovany ma iny rozvod ale tiez retazovy, a ine kruzky. Ma 4 vstrekovace na priamy a 4 vstrekovace na nepriamy vstrek benzinu, tak je menej nachylny na karbonizáciu motora ako 1.2 - 1.4 TSI co su iba priamovstreky. Na druhej strane je to zlozitejsi motor. Na nete je o nom dost malo popisane, väčsinou tie motory maju do 100 tis. km. Zatial su ludia ticho tak asi su už tie chyby vychytane. Osobne poznam majitela BMW 5er, co donho dal na opravy 3000 eur tento rok. Nechcem kupit nejaku vydojenu kravu za dobre peniaze a historia naznama a sa potom trapit. Ked mam ponuku na octaviu po 1 majitelovi, olej meneny po 15 tis. km, a jazdena mimo mesto so 62000 km tak som tu asi ani nemusel pisat. Auto ktore sa nekazi neexistuje, a ako auto jazdi zalezi na 90% od majitela, ja mam auto ktore ma 17 rokov a 370000 tis a jazdi krasne lebo jazdim ako clovek a staram sa o nho, len momentalne potrebujem nieco vacsie o nic ine mi neide. Pekny den vam prajem a ďakujem za nazor.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

MAKOVIENKO - SUHLAS
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

bajo777 napísal:tot nedavno jeden mechanik co robi tsi spominal ze jaka parada, na boku to ma volaky plastovy kramanc na 5 hadic ? jak to das raz dole, tak uz nijako tesny nebude, jedine vymenit za novy...super vychytane agregaty omluvam sa za spatnu interpretaciu pripadne, mna grupa nefascinovala ani nebude, takze jednym uchom donutra....az to potrebujes, si to kup ! je demokracia :3035:
No, takze, ak sa veci maju tak, ze je tam "akesi zariadenie s piatimi hadicami" tak, to je strasny motor:-) A to sa ti zase cudujem, ze ta to nefascinuje:-)
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ak su tie informacie o tom aute spolahlive, tak je lepsie zobrat toto auto, ako neznamy srot. Nie?
Inak, uzivatelsky je tento motor super a aj spotreba je uzasna...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne je to jedno, pre nas viac roboty, cely motor majte plastovy a pokoveny :4090: , neni to speci proti grupe, to skorej mi nieco udrelo do ucha co som este nevedel o tsi lol , rozvody, olejozrut, karbon, 2 termostaty, dve vodne pumpy, teraz 2 sady vstrekov, turbicko navrch, dsgcka.... uzivajte, berte, lebo nebudu :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Dolož na stol ccaa 3000 EUR a kup si 6-tkovu Mazdu s poctivym 2,0 L benzinom a urciete ten tsi črepnik prezije...akurat som pozeral na inzerat na nete a nejaky chlapik zo sabinova predáva mazdu 6 r.v. 2015 a ma na tom nalietanych 98000 km co si myslim nie je vela a porovnat vozenie na octavke a mazde 6 neni o com....osobne mam Kiu Sportage 1.6 gdi a lejem do nej 10 L po meste a neriesim nic ine len tankovanie...stasnu ruku aby si nekupil nejaku kravinu potom si povies radsej naliat o 2 L viac benzinu ako sekat prachy do servisu...sobne nemám nic proti vw groupe mame v rodine vw passat a mal som uz aj 2x golfa (V,VI gen.)
Naposledy upravil/-a cobo77 v 28.12.2017 23:26, upravené celkom 1 krát.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.8 TSI 132kW r.v 2013

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

makovienko napísal:Dobrý večer prajem, potreboval by som poradit lebo sa neviem rozhodnuť ohľadom kupy auta. Je to skoda octavia combi III., r.v.2013, 1.8TSI 132kW, najazdené 62 000 km, jeden majiteľ, auto bolo jazdené hlavne okresné cesty, výbava style(elegance) + bixenony a navigácia. Chce za nu 14 000 eur. Riešim hlavne koncernove auta, lebo na nich jazdim cca 10 rokov a som spokojny, takže ide mi o to ci kupiť tu octaviu aj ked sa mi zda cena trochu vela za take auto, ale velky benefit je to ze auto poznam. Su aj ine auta za menej penazi aj premiovky, ale v dnesnej dobe klamania zakaznikov na kazdom rohu sa mi to javi ako dobra ponuka, čo vy na to?
PS: Auto si planujem nechat cca 10 rokov.
POZRI SI CO TO AUTO STALO AKO NOVE!!! :28b7: :2f93: :300f: :28b7:

POTOM SEM PIS ZE CHE ZA TO VELA PENAZI-EUR!!! :40bd: :d :D ::: ::: ::: ::: :::
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ta cena je absolutne sialena, za tie prachy kupim mladsi dieslovy kombikovy Superb ked uz to musi byt ten isty koncern.

Bol by si blazon keby si to zobral, nech to ma najazdene aj 002.438km.

Aby si bol este v obraze, minuly rok kupil foter mojej starej uplne novu Jettu, ano sice s motorom jedna-dva ale Jettu, za 12.500eur vratane dane. Uplne novu, absolutne totalne novu. So zarukami ktore ty uz na tuto Ocktaviu nemas.

Za tie prachy mas dnes Ojdi A4 z toho isteho rocnika, kombi, diesel, akurat 100-140k km natocenych (ano, viem ze je to rozdiel oproti magickym 62k km co je tuto na stole, ale zase je to Audi ktore je ukrutne drahsie nez Skoda).

Je to sialene drahe. Dole ruzove okuliare a uvidis to.

Ukazky : https://www.autobazar.eu/skoda-octavia- ... 75229.html

https://www.autobazar.eu/skoda-superb-c ... 31601.html

kolko penazi mozes minut na opravy tych dieslikov, co budu jazdit UKRUTNE lacnejsie nez 1.8tsi, aby si len dobehol cenovku tohoto 1.8 ? Tak vidis...

s danou firmou, autami a inzeratmi ma absolutne nic nespaja a ani zdaleka to nie su najlacnejsie ponuky na trhu. Ked nedajboze mas firmu ze mozes odratat DPH... sorry, 2015ka superb combi za 10.000 v porovnani s touto 2013kou ocktavkou za 14000 ?

Neporovnatelne.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Jeta za 12.5 dost v pohode, ked podla cennika zacina cez 15 v socke. To je jedno aky voz, ale slusna zlava teda a hlavne za zakladnu vybavu.

Inak k teme, za tie peniaze by som vyberal uz ine auto, je to vela penazi.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Mp3 turbo si seriozny chalan ,ale to co si mu teraz poradil ma dalo do kolien.
Odporucas mu kupit dovoz z nejasnou historiou,pred octaviou ktoru pozná?y si sa zbláznil.
Skus sa na to pozriet z opacnej strany ,predal by si ten superb ani nie za 2 roky so zľavou 20 tis? Asi nie,tam uz nieco nestimuje.ten ked sa zacne sypat tak za pol roka je na cene tej octavie.odhliadnuc od toho ze to auto moze mat kludne viac najazdene.
Za nma jednoznacne octaviu a to z dôvodu ze to auto pozna.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných