Skoda Rapid 1.2 TSI , 77kW - trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak to nie je o emóciách ale čiste iba o užitnej hodnote a technickému riešeniu,tak Oct I bola fenomenálne trafená,Oct II to ešte podvihla,a žiaľ III sa už iba vezie na tradícii,reálne priviezla už iba peknotu,ale technicky už iba problémy.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

tomu chyba talianska udrzba. prehnat to raz poriadne po dialnici nech sa vsetok sajrajt vypali. od sviecok po koniec vyfuku.

alkohol v benzine je svina tiez. pohlti len iste percento vody a po prekroceni sa vyluci z neho vsetka voda aj to co pohltilo.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

mhlavaty napísal:Ak to nie je o emóciách ale čiste iba o užitnej hodnote a technickému riešeniu,tak Oct I bola fenomenálne trafená,Oct II to ešte podvihla,a žiaľ III sa už iba vezie na tradícii,reálne priviezla už iba peknotu,ale technicky už iba problémy.
Pán Hlavatý, podľa Vás je octavia 2 servisovateľne ešte prívetivejšia ako jednotková verzia? Myslel som, že čím novšie tým horšie. Vedeli by ste to priamo porovnať na určitých častiach či celkoch medzi nimi? :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samotná servisovateľnosť je cca to isté alebo porovnateľné.Dvojke vyčítam iba hlúposť uchytenia predných blatníkov,nemá horný blatníkový ten kam sa kládla rampa na podves motora,ak sa odberali silenty alebo išla preč prevodovka.Na dvojke si nik nemôže dovoliť takýto luxus ako je na foto (Oct I)výmena klukovky bez vybratia motora
[img]https://s18.postimg.org/ay41ju6it/DSCN7048.jpg[/img]
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

arnie191219 napísal:Skodovky su velmi dobre auta.jedny z najlepsich.kazda automobilka ma lepsie aj horsie modely. Napr. skoda octavia 2 1.9 TDI 77kw je jedno z najlepsich aut pre beznych ludi-smotanka si kupuje ine auta...octavia 2 vyzera este aj dnes vyborne a je spolahliva a cenovo prijatelna na servis.a mechanikom sa tiez dobre opravuje. na ktorom aute vyberies predne svetlo von za 20 sekund ? na ziadnom.
Na volve c30/s40/v50 vyberies predne svetlo za 5- 10 sekund ;) podobne na focuse...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

arnie191219 napísal:Skodovky su velmi dobre auta.jedny z najlepsich.kazda automobilka ma lepsie aj horsie modely. Napr. skoda octavia 2 1.9 TDI 77kw je jedno z najlepsich aut pre beznych ludi-smotanka si kupuje ine auta...octavia 2 vyzera este aj dnes vyborne a je spolahliva a cenovo prijatelna na servis.a mechanikom sa tiez dobre opravuje. na ktorom aute vyberies predne svetlo von za 20 sekund ? na ziadnom.
Bohovsky opis suboru náhradných dielov :40bd:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Známy menil spojku na 6 ročnom aute so 140000 km. Na záruku. Kia Sportage.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mne keby začalo mať 2-3 ročné vozidlo takéto problémy a dám za to xy tisíc € tak im spravím taký bordel že by mi vrátili peniaze.

jasne, jasne, takych pankov s Q7, touregmi a podobnymi srandami tu uz bolo co vsetko na svete... nevyriesili. Neboj nic, ani ty by si NIC NEVYRIESIL na 2014kovom aute mimo zaruky (autor nepise ze ma zaruku, ze bol v autorizovanom servise, z toho vyvodzujem ze uz je mimo hranice vyrobcu).

S benzinikmi a zvlasty tymito turbosrandami mozes veselo jazdit na 2000rpm, to je mimo zonu detonacneho spalovania.

Kacirsky si tipnem EGR ventil aj ked neviem vysvetlit suvislost s ESP.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

uwa0944710873 napísal:Preto lebo tak sa žiarovka mení najjednoduchšie ako keď musíš vykrúcať ruku ako Saxana?
- na ne debilnom aute nemusis ani jedno ani druhe.... Ale ak toho je meradlo kvality auta tak je asi nieco zle.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

hjundaj, máš plus, nechápem prečo by sa malo kvôli výmene žiarovky vyberať svetlo a ešte sa chváliť že to trvá len 30 sekúnd, mňa nezaujíma či vybratie svetla trvá 30-20-10 alebo 0,003 sekundy,žiarovky a musia dať vymeniť aj bez tejto procedúry(asi som mal zatiaľ šťastie na autá :2f93: )
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

marco98 napísal:Predaj to a kúp si auto. Mne keby začalo mať 2-3 ročné vozidlo takéto problémy a dám za to xy tisíc € tak im spravím taký bordel že by mi vrátili peniaze. Ale tak kto chce škodu má ju mať...slovač sa nepoučí nikdy. Za tie € si mohol mať daleko lepšie nové auto.
No, marcusius,
Bordel robit vies, to mi je jasne, to je dokazane.
Este by ma zaujimala tvoja narodnost a ake auto by ste nam ostatnym- slovenskym idiotom, poradili...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných