Skoda Superb combi automat alebo manual

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlado1992
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.11.2014 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1992 »

PROCHY603 napísal:Ber manual. :41c2: Menej starosti a o nieco mensia spotreba. :41c2:
Ani by som nepovedal som vlastníkom Skody Superb 2 TDI 125KW DSG r.v. 2010 11. a zatial ziadny problém s tým nie je spotrebra ak idem 90 tak sa pohybujem okolo 4.5-4.9L na 100km, samozrejme ak v lete zapneš klímu tak bude spotreba okolo 5,2 Litra je to slušné vozenie a pomerne dosť slušný výkon za prijatelnu spotebu. :) AK sa pravidelne mení filter a olej v prevodovke tak s tým nie je žiadny problem. :) Môžem vrelo doporučit.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Väčšina automatov má vyššiu spotrebu od manuálu.

Pri DSG to neplatí. Spotreba je buď rovnaká, alebo nižšia !!! Pracuje v optimálnejších podmienkach podľa snímačov. Takže nečaká na pocity človeka, ale riadi podľa snímačov :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A hlavne je to klasická (aj keď dvojspojková) mechanická prevodovka, preto v nej nedochádza k stratám ako v hydromeniči klasických automatov, preto tá spotreba...
fincik16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.09.2017 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fincik16 »

Čaute!

Už nejaký ten čas od vytvorenia tejto témy ubehol. Bol by som rád, keby sa s ďalšími skúsenosťami s týmto DSG-čkom podelili aj ostatní. Tiež zvažujem kúpu automatu s týmto motorom. Počul som ale aj názory, že verzie so 103 kW motormi sú spoľahlivejšie? Tak ako je to teda? Sú tie automaty spoľahlivé? Väčšina inzerátov, čo pozerám má okolo 160 - 200 000 km v automate. Išli by ste do toho? Som zástancom manuálov, nakoľko doteraz jazdím výlučne len na manuáloch, ale zmena je život. Neviem či mi nebude ten manuál chýbať :-) Poraďte niekto, kto prešiel z manuálu do automatu.
Ďakujem

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných