Test nafty na slovensku

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

-dusan-
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.05.2014 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -dusan- »

cicmanec napísal:V čom sú Tesco benzín/nafta o toľko horšie, že sa ich všetci tak bojíte?! Zavážajú ich z toho istého Slovnaftu ako všetky ostatné, obrátkovosť je tam vysoká a majiteľ/personál nemá záujem o podvody tak ako na iných, "značkovejších" pumpách...
Je to síce starý príspevok, ale rád by som zareagoval.
Dlho som tankoval na jednej pumpe Shell obyčajný benzín FuelSave 95. Niekedy sa mi stalo, že ráno po naštartovaní mi trochu trhalo motorom (Citroen C4 1.4i), ako keby v benzíne bolo niečo primiešané. Stávalo sa to aj manželke s tým istým motorom, ale v Peugeot 207. Tak ma napadlo, že skúsim natankovať Natural 95 Plus na Tesco. Na počudovanie to s týmto benzínom nikdy nespravilo. V servise ma však odhovárali od tankovania na Tesco. Tak som do Tesca napísal, nech mi pošlú technický list alebo kartu bezpečnostných údajov o ich benzíne Natural 95 Plus. Poslali kartu bezpečnostných údajov, kde sa píše, že dodávateľom je UNIPETROL SLOVENSKO, s. r. o. a výrobcom je Česká rafinérská, a.s., Litvínov. Aj na stránke Unipetrol píšu (je to síce z roku 2013 a pre Českú republiku), že dodávajú benzín do Tesca - http://www.unipetrol.sk/SK/Media/Tiskov ... Tescu.aspx

Neviem, či je to lepšie, ako zo Slovnaftu, ale aspoň viem, aký benzín tankujem :-)

Týmto nechcem tvrdiť, že benzín Shell FuelSave 95 je zlý. Možno je to problém len tej jednej pumpy.
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

kamarat mal taku skusenost so shellkou daval tu lepsiu naftu a autu stupla spotreba skoro o liter a pol pritom na vykone to znat nebolo tak som sa mu smial ze ma majetkarske auto a staci mu len ta obycajnejsia
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Len ten mraz volajako nikde :) Z nasich budu TOP tieto dve: OMV maxmotion diesel a Slovnaft EVO plus. Zo zahranicnych sam som zvedavy.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

ja necitim ani prd ci tankujem v nemecku alebo na slovensku, ci premia alebo obyc. nafta......
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

co hovorite na Velky test nafty na Slovensku v casopise AUTO BILD Slovensko 2/2018?Hlavne ti co citia vo svojom aute rozdiely v nafte :40bd:
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Veľmi zaujímavý test. Hneď som utekal kúpiť časopis. Niektoré prekvapili a niektoré sklamali. Som zvedavý na prípadné reakcie sieti ČS lol

https://www.youtube.com/watch?v=UudH1SWIcg8
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných