Škoda Octavia 1.8 Turbo - LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomi777
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.05.2010 21:58
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1.8 Turbo - LPG

Príspevok od používateľa tomi777 »

zdravim.mal by som jednu otazku.mam octaviu 1.8 T, r.v. 1999 a chcel by som to dat na plyn no pocul som ze turbo sa pri plynezvykne kazit.je to pravda alebo len fama?vopred dakujem za vase odpovede a prajem prijemny vecer
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

samozrejme fama, palivo nema nic spolocne s turbom = turbo je chladene vzduchom (vodou, olejom) a mazane olejom = nic spolocne s palivom ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, celkom tak to nie je - turbo je poháňané výfukovými plynmi, ktorých teplota je pri plyne vyššia keďže plyn horí pri vyššej teplote...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kontakt zatiaľ nechceme, ale viacerých by nás zaujímalo ako si to prihlásil/dopísal do TP.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa autokomplet »

cicmanec napísal:No, celkom tak to nie je - turbo je poháňané výfukovými plynmi, ktorých teplota je pri plyne vyššia keďže plyn horí pri vyššej teplote...
ano, viem, suhlasim, ale rozdiel nie je priepastny, cize sa nic z tohto pohladu nemeni - nechcel som to rozpisovat. Turbo je z tohto hladiska odolne, hlavne ak to nema upravene na 300 koni :-)
pri klasickej 150 koňke je to teda nepodstatne

tiez by ma zaujimalo ci na zapis v TP pouzil tlaciaren, alebo znameho :-)

inak za 600 by som sa bal o kvalitu prevedenia, poznam jedneho za 750 a profik
na dalsi servis asi nebude mat cloveka a diely, ale hlavne ze za 600, keby aj tak dochadzat do PL to asi nebude pre kazdeho :-)
kil69
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.12.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kil69 »

Mam Volvo V40 1.9 T4 v turbe a s LPG a no problem, len treba sa k tomu motoru s turbom, nie vytacat ked nie je v prevadzkovej teplote a dochladit po jazde.
blaho3
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15.05.2007 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaho3 »

kil69 napísal:Mam Volvo V40 1.9 T4 v turbe a s LPG a no problem, len treba sa k tomu motoru s turbom, nie vytacat ked nie je v prevadzkovej teplote a dochladit po jazde.
presne tak ako pises problemy s turbom zacinaju pri medzikuse ( vodic) , podstatne je zohriat a dochladit a nezabudat na kvalitny olej .
A PS : Na slovensku sa tak dobre vníma : jeden kamos povedal , druha babka by to uz nikdy nechcela apodobne.
preco sa nepitaš kompetenych : -)) pre tomi777
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

loop77 napísal:nieje st ym ziadny problem,funguje to v poriadku a nic sa nekazi...
pre informaciu,montaz takeho splynovaca na sk vyjde cca 1400€,
ja som dal montovat v poslku a vyslo ma to 600€,a normalne som si to aj prihlasil bez problemov.ak chcete kontakt ozvyte sa 77loop77@azet.sk
som veľmi zvedavý, aký splynovač tam máš a ako si ho prihlásil legálnou cestou. Dosť som sa okolo toho obehal a ŽIADNY poliak nemá papiere, ktoré naše úrady potrebujú.
tomi777
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.05.2010 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi777 »

ja som sa len spytal ci je to pravda a ci s tym ma niekto skusenosti a myslel som ze tu mi niekto poradi lebo mate skusenosti.vdaka za odpovede
grayer
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 20.10.2009 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grayer »

Inak ja mam 1.8 T Octaviu rv.99 s LPG ladni renzo a bola spokojnost dokial sa mi nedojebala RJ plynu :( nikto to nevie dat dopoky lebo ze to je stare LPG ako je to pravda ma 7 rokov.

Problem je v tom ze pri starte pusta plyn do valcov a a nechce nastartovat az po cca 20 sekundach kym sa spamata a prikuri tam bezin tak naskoci cize dava dvojitu zmes tak mi bolo povedane:(

Inak pisete tu ze nevytacat za studena a nechat dochalzovat to je myslim jasna vec ale co to zanmena nevytacat? Toto ma uz dlhsie zaujima, kolko otacok je podla vas uz dost pokial nema motor prevadzkovu teplotu.
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

grayer napísal: Inak pisete tu ze nevytacat za studena a nechat dochalzovat to je myslim jasna vec ale co to zanmena nevytacat? Toto ma uz dlhsie zaujima, kolko otacok je podla vas uz dost pokial nema motor prevadzkovu teplotu.
ja osobne po nastartovani necham prevrcat najsilnejsie "syticove" prejavy = cca 10 az 15 sekund vrcim na mieste a potom tocim za studena okolo 2500 max. kratkodobo pri preradovani a suvislo drzim kdesi okolo 1700-2200, kym sa nezahreje...po poriadnom zahriati mu davam obcas kratkodobe tocky pri akceleracii, nech nezlenivie... motor je 1.6ka a 2.5ka benzin/LPG, vyzera, ze im to ked nie prospieva, tak minimalne neskodi...
Puma
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.07.2008 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Puma »

Ja mam taktiez octaviu 1,8 Turbo r.v. 2003 a v januari, tento rok, som dal namontovat legalne LPG za 1040,- eur, samozrejme, ze som to prihlasil bez akychkolvek problemov. Ide o to, ze pred samotnym prihlasenim na obvodny urad, musite nanovo absolvovat STK a EK, aj ked ju mate platnu.
Inac, som najazdil za tych par mesiacov cca 10.000 km a som spokojny. Motor slape a ma dobry tach. Verim, ze to aj tak ostane.

Na margo veci, by ma tiez zaujimalo, ako sa da legalne prihlasit LPG montovane v Polsku u nas na odbore dopravy?
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

ahoj,budem pokracovat v tejto teme.mam Oct1 2002 1,8T 110kW,chcel by som ju dat na LPG.
aky system mate namontovany,ako ste spokojni s LPG,aka je velka nadrz a kolko stala prestavba?
montaz by som riesil asi v Hlohovci,ake mate skusenosti?som z MY,tak to mam najblizsie do Hlohovca.

za info,rady a postrehy dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní