Ozivenie, premazanie gumovych tesneni dveri

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

braga napísal: obsahuje vodu a pomaha k primrzaniu ,,,,ak ju mas dlhsie zatvorenu a ked ju otvoris a otocis uvidis ako vyteka voda
To nie je voda ,to je onen glycerín
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Ja som si klikol na nahodnu Indulonu, ze modra na prvom mieste v zlozeni voda, t.j. je to najviac zastupena zlozka vo vyrobku. A zaroven v zlozeni ziaden glycerin.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Petrolatum, Aqua, Lanolin, Paraffinum liqiudum, Cetearyl alcohol, Cholesterol, Parfum, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Isoeugenol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, d-Limonene -toto je zlozenie indulony a aqua-voda mavelky podiel vo vyrobku po glycerine ani stopa
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi preto sa Indulonou natierali vojensk0 kanady aby lepšie primŕzali.je tu veľa zaujímavých úvah
Čo žijem som nikdy neškrabal sklo od ľadu,vždy ho oblejem horúcou vodou a odchádzam z výborným výhladom za pár sekund.Ale všetci mi tvrdia že veď raz mi praskne.Od kedy jazdím tj 1970 teda 47 rokov oblievam a oblial som ho desattisíc krát na stovkách aut,ale každý chmuľo to vie lepšie,lebo raz mi praskne.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja mam z indulonou zlu skusenost po natreti dverovej gumy mi primrzli este viac , co sa tyka okna ja by som to isto nerobil a pri -20 st. ti to ani nepomoze lebo vzapeti ti to namrzna spat a ked ti vsetci hovoria ze raz ti praskne a sa ti to stane tak ti to potiahne zbytocne penazenku lebo ja mam oppacnu skusenost v lete na horuce sklo rozpalene od slnka vyliata ladova voda zo studne pri umyvani a puk bolo v rici
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

braga napísal:Petrolatum, Aqua, Lanolin, Paraffinum liqiudum, Cetearyl alcohol, Cholesterol, Parfum, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Isoeugenol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, d-Limonene -toto je zlozenie indulony a aqua-voda mavelky podiel vo vyrobku po glycerine ani stopa
voda je drahá ,dávajú tam glycer ,ale to taja :40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mhlavaty napísal:Asi preto sa Indulonou natierali vojensk0 kanady aby lepšie primŕzali.je tu veľa zaujímavých úvah
Čo žijem som nikdy neškrabal sklo od ľadu,vždy ho oblejem horúcou vodou a odchádzam z výborným výhladom za pár sekund.Ale všetci mi tvrdia že veď raz mi praskne.Od kedy jazdím tj 1970 teda 47 rokov oblievam a oblial som ho desattisíc krát na stovkách aut,ale každý chmuľo to vie lepšie,lebo raz mi praskne.
Milanko kazdy ne, uz je to dost davno, som skrabal a isiel okolo sused co robil v autoskle, ze ci si chcem znicit sklo, ze preco to neoblejem z teplou vodou :41c2:, robim to stejne jak ty a trt praskne...

ale zato videl som prasknut sklo na dejve, zadne, od vyhrevu, isiel to chlap reklamovat, lebo bolo vtedy zanovne, tak ho vysmiali, ze to neni na rozmrazovanie, ale na odhmlievanie :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zadné sú kalené,tie neznesú pnutie lebo idú na kryštáliky.Aj -20 oblejem predné aj dverové,len napustím teplejšiu vodu :)
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

A predné idú na čo, na guličky?
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

ordek napísal:Najlepšia obživa bude výmena :)
Mám rovnaký názor :zg282:
Nie som žiaden petrochemik a gumenchemik už vôbec nie, ale ak už je guma zostarnutá, mastením sa pružnosť nevráti. Mastením od nova sa môže akurát tak udržať, resp. predĺžiť pružnosť. Mastením zdegenerovaného tesnenia sa zamedzí primŕzaniu, ako tu píšu.
Mastením sa vráti ptužnosť koženým výrobkom - je to biologický matroš. Pre porovnaie - koženku môžeš mastiť čím chceš už jej nepomôžeš. Podľa toho aj rozoznám umelú kožu od origo - nanesiem trochu mastnoty a ak vpije, je to koža. Lebo dnes už robia také koženky, že ich bežný spotrebiteľ nerozozná ... aj pach je kožený.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

bajo777 napísal:robim to stejne jak ty a trt praskne...
No bol som pri tom ked sklo vybuchlo po obliati vrelou vodou.Bolo to na Trmbuse v 1991 a sklo bolo kalene,nie lepene.Ja som to uz radsej neskusal.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

mhlavaty napísal:Zadné sú kalené,tie neznesú pnutie lebo idú na kryštáliky.Aj -20 oblejem predné aj dverové,len napustím teplejšiu vodu :)

Neviem na co sa s tym takto hrat, staci spravit par tahov skrabkov a neserkam sa s vodou, flaskami a podobne. A este na juznom Slovensku... Staci mat naaplikovane tekute stierace a skrabkou to ide ako po masle kym napustim teplu vodu a donesiem ju, tak som uz davno prec a to este nemusim riesit prazdnu flasku. Tento rok vzdy ako po masle, niekedy stacilo iba sadnut, pustit ostrekovu kvapalinu troska a sklo oskrabane.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných