Kia Sorento - diferencial

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Kia Sorento - diferencial

Príspevok od používateľa gamasta »

ahojte
mám problém s kiou sorento 2,5 - diesel, r.v.2004. Pri otáčaní o 360 st., alebo cúvaní na parkovacie miesto o 90 st. (proste ked sú vytočené naplno kolesá a auto je v pohybe) zopína mi automaticky 4x4 aj ked to nie je potrebné, tým pádom kolesá sa dostávajú do šmyku a prieči sa predná zo zadnou nápravou.
vyjadrenie servisu, že je zlý zadný diferenciál a ak nie tak po výmene sa bude hladať chyba v strednej prídavnej prevodovke, kde sa rozdelujú pomery zataženia na prednú a zadnú nápravu, na diagnostike v kii im žiadnu chybu neukázalo

tento problém nie je stály, vyskytuje sa sporadicky
doteraz sme vymenili zadný diferák z iného auta, prídavná prevodovka bola rozobratá, vymenené oleje no mechanik mi žiadnu závadu nenašiel
na prístrojovej doskie máme gombík len na auto a redukia všetko robí elektronika
prosím kto ste sa už stretol s podobnou závadou poradte mi
Naposledy upravil/-a gamasta v 07.12.2010 19:46, upravené celkom 1 krát.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

hm..podla mna by to mohla byt tym padom uz len elektronicka zavada, ktoru diagnostika nenacita, kedze sa deje len "sporadicky" ako pises...mozno by bolo fajn skusit s diagnostikou cuvat, ci otacat sa..viem, niekedy sa to nestane a servisak pozera ako puk..ale ak mechanik nenasiel mechanicku zavadu, ina tam nebude..

mna sa nieco podobne stallo na Jeepe GCH, ale bolo to pridavnou prevodovkou..
gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamasta »

aka to bola chyba u teba v jeepe je mozne ze sme nieco prehliadli alebo nedomysleli prave preto potrebujem aj pohlad druhych. teoreticky aj mne z toho vychadza pridavna prevodovka
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ja som mal v pridavnej prevodovke ohnutu jednu osku, a spajalo to prevody pri urcitej rychlosti..proste bez toho, aby som to zopinal...ale dosli sme na to az po vymene celej rozvodovky..ked sa v tom potom mechanik hrabal...
mattock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 21.01.2007 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattock »

mal som sorento so samopripinanim prednej nápravy myslím, že sa to volalo TOD a mal som tiež dost vela problemov
hlavne to ako pises ty , že ako keby bola stale uzavierka na zadnej naprave

riešil som to v zaruke a myslim, že tam menili motorcek el.mag.radič v rozvodovke , nikto mi nič konkretne nepovedal a to na aute makali asi jeden tyzden, kym mi ho dali spat ako tak opravene

ale ten problem tam bol stale tak som to uz potom neriesil a jazdil som tak a tak som aj auto predal dalej


u nas je toho malo ale hlavne na nemeckych forach som cital
ze system TOD nielen že nepracuje ako ma, ale je i zivotu nebezpecny, ked v nepredpokladanych situaciach vypina predny pohon a zablokuje zadnu napravu a ta potom tancuje po celej ceste.
buki24
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 06.02.2007 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buki24 »

pani mam podobny problem ale na hyundai tucsone robi mi to odvtedy ako som dal zimne gumy ,su totiz dvoch znaciek vpredu michelin a vzadu goodyear v pneuservise mi povedali ze kazdy vyrobca nema rovnaky rozmer aj ked cisla pneumatik su rovnake..... ked idem do zakruty citim na aute ako mi zadok ako keby trhol
gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamasta »

tento problem sme vylucili ako prvy ja mam vsetky gumiy rovnake, ale dakujem za prispevok a ochotu
dianus
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2009 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dianus »

mal som podobny problem na sorente vkia namna zabili neskutocne ceny.dostal som sa k k panu primarovy na rozvodovky ktory ma zlate rucickly a usetril mi cas aj peniaze.vrelo odporucam pani.vola sa igor talian z mnichovej lehoty tel,.0902364996.JA som presiel 450 km preto ze v na vychode mi to nevedel opravit nikto,kazdy chcel len novy diel a kia mechan. :3c90:PRAjem nam abiy bolo viacej takychto ludi ako je igor :3906:
gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamasta »

PROBLEM VYRIESENY. VDAKA VAM CO STE K TOMU PRISPELI. OPRAVIL TO PAN NEMEC Z MNICHOVEJ LEHOTY DO 48 HODIN. V KII SA NAOZAJ VYZNA. VSETKYM HO VRELO ODPORUCAM JE TO CHLAP NA SPRAVNOM MIESTE. JEDINE CO MI JE LUTO ZE SOM SA NA NHO DOSTAL AZ TAK NESKORO MOHOL SOM USETRIT KOPEC NERVOV A PENAZI
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

ty kokso, to je super. a co tomu vlastne bolo?
Floker
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.06.2009 17:57
Zdieľať na Facebook

4x4 vobec nezopina

Príspevok od používateľa Floker »

Ahojte mam sorento s tod systemom a vobec mi nepripaja predny nahon ani v automatike ani v low co stym moze byt??
tono999
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.12.2017 10:05
Zdieľať na Facebook

problem s 4x4

Príspevok od používateľa tono999 »

Ahoj.Mam ten isty problem ako Floker.Mam KIA sorento 2003 diesel 2,5 a zabera mi len zadna naprava. Na palubnej doske sa mi zelene kontrolka low 4x4 zapne a vypne svojvolne,kedykolvek pocas jazvy /koliesko mam v pozicii auto/ Dakujem za aku kolvek pomoc.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní