Fiat Uno 1.1 fire - problem so startovanim najma za tepla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Fiat Uno 1.1 fire - problem so startovanim najma za tepla

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute v jednom servise u nas vo Vrutkach som dal vymenit tesnenie pod vekom ventilov motora a spravili to tak "odborne" ze vytieklo cez to veko 3l oleja ze po prevazti auta a par kilometroch jazdy bolo pol vrutok od motoroveho oleja a bolo vidno tiect ulicami olejove potôčiki :d :D Ten olej vytekal z tej strany od kabiny ako su sviecky. Zadrbal samozrejme motor aj sviecky aj skrtiacku klapku ( to vyzeralo tak ako keby to bolo v tom oleji macane) a bohvieco este. to sa vycistilo , sviecky sa vymenili za nove. Ale problem je ten za tepla velmi tazko startuje problem nastartovat. A ked aj nastartuje tak nedrzi volnobeh a bez drzania plynu zdochne. Za studena stratuje ovela lepsie. Pred odovzadnim auta do servisu auto strtovalo normalne len som chcel pretesnit viko. mysllim ze ten olej nieco elektronicke este zadrbal ale otazne je ze co. Mate niekto nejaky napad v com moze byt problem ? vopred vdaka za info

PS: davajte si bacha na miestne servisy tu v MT je kopec suflikantov co sa tvaria ze tomu rozumeju a pritom ho.vno vedia pripadne robotu odflaknu aby auto slo co najrychlejsie prec . to nemam len teraz takuto negativnu skusenost a nie len ja . taketo skusenosti som mal aj ked som mal predchadzajuce auta v minulych rokoch :41c2:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Som sa zmýlil v Tebe.
Tesnenie pod vekom ventilov som menil prvý krat ako šestnásť ročný fagan na škode 440 octavia z roku 1964, také nejaké tvrde ako asfalt, korkove bolo ,,ÚZKY" profil, natlačil tam hermetik a dotiahol :40bd: , a víčko ventilov sa oprelo skoro o konika, uplne nasilu. Tak fotrik mi to potom vysvetlil ako to opraviť, a hlavne neťahať ako bujak za kravou ale s citom hodinárskeho majstra. :3020:
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Uno 1.1 fire - problem so startovanim najma za tepl

Príspevok od používateľa prioritasko »

biker610i napísal: PS: davajte si bacha na miestne servisy tu v MT je kopec suflikantov co sa tvaria ze tomu rozumeju a pritom ho.vno vedia pripadne robotu odflaknu aby auto slo co najrychlejsie prec . to nemam len teraz takuto negativnu skusenost a nie len ja . taketo skusenosti som mal aj ked som mal predchadzajuce auta v minulych rokoch :41c2:
A aky servis, respektive garazmajstra, by si doporucil?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

skus vymenit cidlo myslimze bolo na kluke..ale skorej typujem ..tu hlinikovu vecicku co mas na podblatniku pred soferom.vymen a malo by ist .ta vecicka sluzi na iskru ..ked sa prehrievala blbla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných