VW Passat b5 1.9tdi 85kw - kolisanie otacok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

genster33
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.10.2013 08:48
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5 1.9tdi 85kw - kolisanie otacok

Príspevok od používateľa genster33 »

Dobry den mam passat b5 1.9tdi 85kw r.v2000 a znicoho nic mi kolisu otacky vymenil som palivovy filter a nepomohlo mal som na pc a nevikazuje ziadnu chybu a hodnoty trisiek su ok co by to mohlo byt nikto mi nevie dojst na chybu
Dakujem za rady
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Treba diagnostikou pozorovat pocas kolisania otacok hodnoty merane snimacmi a nie len vycitavat chyba. Teploty vsetkeho mozneho (nafty, vody, vzduchu), tlak v sani, atmosfericky tlak a pod. Pri jazde sa sprava normalne? Kolisu otacky studeneho motora, ci tepleho?
genster33
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.10.2013 08:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genster33 »

Vsetko sme pozerali hodnoty boli vsetky dobre aj pocas kolisanie otacok a roby to aj za studena ale za tepla viac a nerobi to furt niekedy ide dobre a nema to ziadny vpliv na jazdu auto ide dobre
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Pri PD byvali problemy so zlymi kontaltami na vstrekoch. Neviem ci je to viditelne na diagnoatike. Skus si overit toto.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Počas kolísania je treba pozorovať každý kanál kde je dávka paliva a nezabudnúť si pozrieť kanál z limitermi 008,nesmú sa hodnoty vo väčšom rozsahu prestriedavať
Ani zmienka nie je o km,a to je základná vec pre otázky.Kontakty je vidieť pretože dochádza k posunutiu počiatku vstreku,ale nie vždy chlapci vedia čo sú to za číselká a čo znamenajú

Takto sa auto neopravuje.Ak mu mám napr pomôcť rakou,musím vedieť toľko ako samotný gazda...no a pozri čo poskytol
genster33
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.10.2013 08:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genster33 »

Aha tak to neviem ci pozeral ale povedal mi ze hodnoty su dobre pozeral vsetky hodnoty.a vy sa mi nato nemozete pozret?a odkial ste?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja toho mám dostatok
genster33
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.10.2013 08:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genster33 »

Tak co by ste mi poradili co mam spravyt
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Problem je v palivovom systeme.Kolisanie moze robit aj mala prkotina,ako napriklad vzduch v systeme.Ake su korekcne davky?je to kolisanie otacok,alebo vynechavanie niektoreho valca?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už som to písal.Poradiť sa dá vtedy,ak sú jasné veci,a to teda nie sú.Doslova nič nie jasné
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Napis aspon kolko to ma kilometrov, kedy to zacalo robit, ci najskor studeny motor alebo po jazde. Ci sa to prejavuje so spotrebicmi. Proste opis tvoju situaciu. Aj to kedy boli menene filtre a tak. Ked napises, ze ti kolise volnobeh a nic viac okrem auta (aj to sa ceni, niektori neuvedu ani to) tak sa nie je o co opriet. Ak NAPRIKLAD napises, ze auto ma najazdene na originalnych vstrekoch 1 450 000 km tak to bude ine ako NAPRIKLAD to, ze si tam dal pred mesiacom repasovane vstreky a vtedy to zacalo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už som to dnes raz v inej téme napísal.Ak budú témy zadávané bez tých najzákladnejších informácií ich budem ukončovať okamžite.Aj nezmyselné témy v budúcnosti vyhladávač nájde,a chudák ten čo sa má prebiť cez tú spústu nezmyselných tém ktoré iba zabordelujú archív.Talkže alebo doplniť o nutné informácie o aute,servisnej histórii opráv a chovaní poruchy,alebo pôjde téma ako nezmyselná na smetisko.
genster33
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.10.2013 08:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genster33 »

Takze ma 340tisic zo vstrekmi som nic nerobil a auto z nicoho nic mi to zacalo robyt a palivovi filter som menil ked to zacalo robyt a ono to tak vypada jak keby vynehava valec ze chce zhasnut a prida si same
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celá servisná história je síce úplne neznáma ale...pri týchto km už je úplne bežné sa začne prejavovať opotrebenie O krúžkov na vstrekoch a presne takýmto spôsobom sa to prejaví.Horšie je že môžu byť vytlčené aj otvory v hlave,to si všetko naštuduj tu...
motor-vw-1-9-2-0-tdi-pd-ako-ho-servisovat-t67907.html
Pri tých km je bežné že zoslabne prítlak kontaktov v konektore vstreku a narastá prechodový odpor.
Pri 200 tis ak neboli vymenené hydrošteli tak budú velmi biedne a bude nutné vymeniť ovšem aj z vačkovicou,ak sa to neurobilo včas.Je nutné preveriť (odmerať) aj schopnosť tandemového podávacieho čerpadla. To jedno ako druhé vrátane problému vstreku samotného dokáže urobiť tvoj problém.
Druhýkrát ak mechanik povie že je v poriadku hodnota (je jedno čoho) tak si tú hodnotu nechaj napísať a vždy sa opýtaj zarovno aj aká smie byť.Lebo za 20 rokov pomali čo PD motor existuje ho 99% mechanikov stále nepozná a vedia to čo diagnostika vypisuje,čo je tragédia.pretože pre hodnotu vstreku je v bubline rozsah +2,8 a - 2,8 čo je celý meraný rozsah a nie povolená odchylka.Tam pozor na vedomosti týchto superdiagnostikou,nech ťa nemýli tá nekonečná nafúkanosť
genster33
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.10.2013 08:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genster33 »

A ty sa mi nevies prosim ta nato pozriet lebo tu unas nigdo tak podrobne nerozumi aspom mi to pozriet co by to.mohlo byt
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných