Volvo XC90 2,4 D5 - poistka obrysovych svetiel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Volvo XC90 2,4 D5 - poistka obrysovych svetiel

Príspevok od používateľa akimoto »

Poradte, kde sa nachadza poistka pre osvetlenie zadnych obrysoviek. Vymenil som ziarovku lebo strelila a pravdepodobne vyrazila aj poistku, lebo teraz mi nesvieti lave zadne svetlo. Poistky v motore, vo vodicovych dverach su O.K. Dakujem
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

nenapisal si rok vyroby.poistky su aj v batozinovom priestore z boku na strane vodica
akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akimoto »

Rocnik 2005 ale zavada odstranena. Nova ziarovke bola vadna. Vsetko funguje. V ramci kutilstva este jeden dotaz. Na svojom volve som pri vymene zistil ze je tam dvojvlakonova ziarovka ale pätica je len na jedno 5W vlakno-obrysovka a tak som v pätici dorobil kontakt na druhe vlakno 20W a prepojil som ho s brzdovym svetlom. Pri zapojeni jednej strany to fungovalo bez problemu ale pri zapojeni obidvoch stran pri zabrzdeni to fungovalo len cca 5 sek a vyplo sa. Pri opätovnom zabrzdeni uz nesvietili a az po vypnuti zapalovania a znovuzapnutia sa situacia opakovala. PC auta vyhodnotilo väcsi odber a vyplo to ochrana. Da sa to nejako obist, lebo vyzera to celkom fajn a brzdove svetla by boli vyplnene. Dakujem za nazory a rady. Volvo mam od marca t.r. a tak sa s nim zoznamujem ale PC v aute mi brani v rozlete
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Malo by sa dať ak sa paralelne k tej pôvodnej brzdovej žiarovke pripojí cievka spínacieho relé a cez jeho kontakty budeš potom spínať plusku do toho novopripojeného vlákna žiarovky . Plusku natiahni buď od baterky alebo od napr. autozásuvky zapalovača a ak od baterky tak tam treba aj poistku na začiatok kábla čo najbližšie k zdroju teda batewrke aby to bolo istené v celej dlžke.
akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Poistka

Príspevok od používateľa akimoto »

Tak som to vymyslel. Nakolko sa zvysil odber z cca 45W az na 85W pri zabrzdeni, PC to vypol. Tak som si to zratal a odpojil som jednu stranu a pri zabrzdeni svietilo bez problemu teda cca 60W. Tak som namiesto jednovlaknoviek 20W na origo brzdovych svetlach, instaloval led jednovlakno spolu cca 10W ale svietivost O.K. a funguje to a vyzera to super, podobne ako maju nove typy. Diky za radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní