BMW 320d - servis prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
27
100%
Nie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 27

tomaskolen
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.12.2017 16:16
Zdieľať na Facebook

BMW 320d - servis prevodovky

Príspevok od používateľa tomaskolen »

Čau chalani, kúpil som pred týždňom bmw 320d, e90, 2007, 110 kw, 163 koní, 185 tisíc km, automat, diesel a predchádzajúci majiteľ na aute vôbec nemenil olej v prevodovke, ani nič s ňou neriešil.

Som trocha paranoidný a neviem či to mám dať hneď vymeniť, alebo nie. Aké sú tam limity kedy má byť menená a podobne?

Počul som, že každých 60 tisíc, ten majiteľ predtým to radšej nechcel meniť aby sa mu nepokazila, tak neviem či to mám nechať tak, alebo hneď riešiť výmenu a ak hej tak kde v BA? Najlepší autorizák?

Menia sa tam aj nejaké filtre, alebo iba olej?

Inak prevodovka ide ak má, všetko pohodička, skôr uvažujem tak preventívne a do budúcnosti.

Vďaka za odpovede!
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Jednoznačne vymeniť a hneď. Ono tie kilometre bez výmeny oleja niesú tak tragické za podmienok:
1) kilometre sú pravé
2) predchádzajúci majiteľ vedel ako jazdiť s automatom a patrične tak aj riadil
Nemeniť olej v automate kvôli strachu z poruchy je tá NAJVÄČŠIA VOLOVINA akú si môže niekto myslieť, olej sa jednoducho mení.
Či tam je filter alebo len magnet na ktorom sa zachytáva bordel ti nepoviem - od toho sú tu iní borci. Ty len jednoducho daj vymeniť ten olej a pokojne jazdi ďalej kým prevodovka radí ako má. Potom už bude neskoro...
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Inak je zaujímavé či má auto 2 roky, či 10, či 15 stále má okolo 200 000km. Nedávno som videl na bazári Lagunu 1 Facelift, myslím že 1.8 benzín, ktorá mala 810 000km (rv 2000). Samozrejme môže sa vyskytnúť, nie každý potrebuje auto na kvantum km, ale značku ako BMW(okrem vrcholových modelov) si nik nekúpi ako víkendovku alebo na jazdy do Kauflandu a späť. A k téme, olej určite vymeniť :)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

euro ex- Určite tam máš doživotný olej, tak načo by si ho menil. :40bd:
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Olej treba menit aj prechodku pod mechatronikov aj valceky take
...a samozrejme origo filter + zf olej ... zbehni si to vymenit do zf .. bud nova bana ak mas blizsie do cz tak blucina alebo jihlava
tomaskolen
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.12.2017 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomaskolen »

euro ex napísal:FERO321 No po skusenostiach co som pocul ho ani menit nikomu NEDÁM. Som spokojný automat radí ako hodinky.načo to kaziť. :28b7:

Euro ex, môžeš ešte rozviť tie skúsenosti? Lebo presne mne aj ten predchádzajúci majiteľ vravel, že potom čo počul, to ani meniť nechcel.

Inak tie limity na výmenu oleja v prevodovke pre toto bmw sú tiež 60k km či inak? Nepodarilo sa mi to vygoogliť. Vďaka
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

tomaskolen napísal:
euro ex napísal:FERO321 No po skusenostiach co som pocul ho ani menit nikomu NEDÁM. Som spokojný automat radí ako hodinky.načo to kaziť. :28b7:

Euro ex, môžeš ešte rozviť tie skúsenosti? Lebo presne mne aj ten predchádzajúci majiteľ vravel, že potom čo počul, to ani meniť nechcel.

Inak tie limity na výmenu oleja v prevodovke pre toto bmw sú tiež 60k km či inak? Nepodarilo sa mi to vygoogliť. Vďaka
Tak kazdy majitel auta je mudrejsi jak vyrobca auta!!! :40bd: :d :D :40bd:


Preco asi vyrobca auta pise ze treba vymenit olej v prevodovke??? :28b7: :2f93: :3035:

Rozmyslali ste uz niekto nad tym???? DOZIVOTNY OLEJ NEEXISTUJE!!!!! CI JE TO V MOTORE ALEBO V PREVODOVKE!!! To je jedno ci manual alebo automat!!!

nechapem ludi co daju za auto 5000euro a su lakomy dat za vymenu oleja v prevodovke 100eur!!!! :2f93: :28b7: :40bd: :d :D
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No ale prave vyrobca auta vymenu nepredpisuje a ani nedoporucuje... Taky je trend... Lebo majitel nechce pocut ze musi nieco servisovat.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked uz vymena oleja po tak dlhom intervale, tak klasicka vymena sa podla mna neoplati, kedze tam ostava dost velka cast stareho oleja vo vnutri. Novy olej by sa zmiesal so starou zbrndou a vznikne z toho len dalsi humus, skoro aky tam bol, akurat na tento nie je prevodovka zvyknuta a moze robit problemy. Moze, nemusi, nikto nevie.
Cize ked vymenit, tak len komplet napln s preplachom. Ale to aby clovek robil dozor nad servisom, aby ho neoklamali.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Počul som, že každých 60 tisíc, ten majiteľ predtým to radšej nechcel meniť aby sa mu nepokazila

vies k tomuto dokazem povedat iba jedinu vec : v motore olej menil ?
Podla mna je blbost menit olej v motore - radsej to nemal menit, ABY SA MU NEPOKAZIL.
Ked sa v prevodovke RADSEJ oleje nemenia, tak ani v motore by sa nemali menit z toho isteho dovodu. Spravne ?

Tak vidis. Uz teraz ta logika nie je taka nepriestrelna ako pred chvilou ze ???

Poznamka : ani v diferaku sa olej nemeni, radsej aby sa nepokazil, ani brzdova kvapalina sa nemeni - radsej, aby sa nepokazili brzdy. Ani desat inych naplni sa nemeni, ani filtre sa nemenia - radsej...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetky oleje sú doživotné,olej je tam do konca.Dovtedy je tam...až do konca života.Načo sa baviť o konci života a jeho príčine.
A potom že nekonečný je vesmír a nie ľudská hlúposť.Prečo by niekto upozorňoval aby ste nerobili niečo,čo mu vyslovene zarába peniaze ?!
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - servis prevodovky

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Ludia, preboha, to neviete pouzivat zdravy rozum ? Na internete sa pise tolko nezmyslov, takisto aj medzi ludmi sa ustne siri nepredstavitelne vela sprostosti. Nemozete brat vazne kazdu sprostost, co nejaky chory mozog vyplodi. Nieco taketo ani nema zmysel riesit na fore. Na to staci pouzit elementarnu inteligenciu.
tomaskolen napísal: ... ten majiteľ predtým to radšej nechcel meniť aby sa mu nepokazila...
euro ex napísal: FERO321 No po skusenostiach co som pocul ho ani menit nikomu NEDÁM. Som spokojný automat radí ako hodinky.načo to kaziť.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Jake vasne ne.... Vzdy pri olejoch... Ked napise vyrobca trenirok ze nemenit ze dozivotne iste sa najde aspon jeden co to bude respektovat. Nedivme sa,statistika nepusti. Na 1 normalneho je 9 takych menej normalnych.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj keď nie priamo nenormálny,ale každopádne bez štipky samostatného myslenia a logiky,a aj tá trocha sa vyparí po vypnutí internetu.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tak ja čo som poznal ľudí s bmw automatom, väčšinou pri číselku 250 tisíc začínajú blbnúť. Či ten olej menili, alebo nie :-( Je pravda, že to boli všetko jazdenky, tak možno tých 250 tis. bolo už urobených 3 krát, ale toto číselko zvykne byť magické :-)

Ak máš ísť k niekomu, čo to nevie meniť, tak tam radšej nechaj to čo tam je. Ak máš dobré referencie na niekoho, kto to vie meniť, tak určite vymeň.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných