MAZDA 3 2.0 SKYACTIV -G120

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

satanislavv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2017 19:16
Zdieľať na Facebook

MAZDA 3 2.0 SKYACTIV -G120

Príspevok od používateľa satanislavv »

Čaute,
Na jar sa chystám splniť si želanie kupou autíčka , snažím sa odhovoriť sám seba od kúpi ale nedarí sa mi to. Čo poviete na toto ? A na co si dávať pozor pri servise. Bude to moje prvé auto a moja znalosť áut sa končí pri nájdení nadrzi a natankovani. Dik za odpovede :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Platí to isté vždy,tj opatrnosť a vyspať sa na to.Príčina na premýšlanie sa nájde,za rok najazdiť takmer 80 tis km a potom sa z autom rozlúčiť ? z rozmaru sa to nerobí
satanislavv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2017 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa satanislavv »

Áno to aj mňa napadlo , ale máš na mysli aj niečo konkrétne prečo by to dotyčný spravil? Mám známeho v servise v BA takže každé auto pre ktoré sa rozhodnem pôjde cez neho. Mne sa pozdáva cena za tú výbavu , podľa mňa je to skvele. A biela s čiernymi kolesami sa mi páči :-\
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len 3 auta mi prisli pokazene uz s fabriky ked som ich nove pocul nastartovat: 1,2 HTP, 1,4 TSI a 2,0 skyactiv G, ale mozno to je iba blba nahoda, popravde ja mam na sluch aj papier od doktora :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

podozrive je to auto a podozrivy je aj ten bazar, skus pogooglit.
Bez urazky, ale ked citam tvoju poslednu vetu, nemozem sa ubranit pocitu ze smerujes ku kupe nalesteneho zdroja problemov...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

som uz dost dlho v hre, aby som vedel odhadnut zadavatelov takychto tem podla par riadkov temy, ze ake su to typy ludi. A kuknem starsie prispevky zadavatela a nemylil som sa... Kto si najde, pochopi :4012:

Pre zadavatela, nic v zlom, ale skus si najprv spisat poziadavky, co od toho auta chces, bez ohladu na rozpocet. Nasledne hladaj auto, ktore ti to splna.
satanislavv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2017 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa satanislavv »

Pidizvi dobrý si. Je super že máš skvelý čuch na ľudí a pekne si ich vies skatulkovat. Určite maj na mysli že životné situácie sa menia a možno neuveríš ale aj k lepšiemu...


Každopádne servis som si preveril. Ojeb-avaci čistý , ale ak mám overeneho mechanika problém by to nemal byť no nie ? Alebo ho mám brať do origos servisu ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú veci ktoré overíš perfektne a ktoré ani nie,a nič na tom nezmení ani sebelepší odborný poradca.Vždy musíš mať na pamäti že záujem jednej a druhej strany obchodu ide príkro proti sebe,ak sa kupujúcemu zdá niečo neskutočne výhodné,býva tam háčik.Polož si otázku či by si predával ročné auto z ktorého si takmer nevystúpil lebo tlačilo spústu kilometrov a pokojne strávil obrovský prepad ceny,ak by bolo všetko v úplnom poriadku.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

nechápem prečo sa vždy rieši, keď sa predáva relatívne mladé auto s relatívne zaujímavým nájazdom. je kopec ľudí, ktorí jednoducho auto menia obrok, dva napriek tomu, že nie je problémové. ďalej sú na trhu operáky, opäť rok dva a auto ide späť lízingovke, ktorá ho automaticky posúva do bazáru.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rieši sa preto lebo celé SVK bude dnes zajtra už len jeden velký podvod
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

možno hej, možno nie. všetko záleží na kupujúcom, koľko energie venuje kúpe. veľa krát som kúpil dobre, len dva krát som dodatočne zistil, že mi čo to bolo zamlčané a predal som vždy auto v stave, aby som sa zaň nemusel hanbiť. nie je všetko také čierne, len netreba kupovať s horúcou hlavou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mohol by som román napísať z nadpisom "Mesiac po kúpe auta" z podtextom "Ako som naletel"
satanislavv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2017 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa satanislavv »

Keď tak čítam vaše komentáre tak presne podobné veci mi behajú hlavou...kúpiť jazdenky 1-2 roky starú a riskovať možné závady alebo si priplatiť za nové a vedieť ze je o auto patrične starane...ale cena nového mi hovorí kúpiť jazdené :-)
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

na toto neexistuje univerzálna odpoveď.
Za posledných 10 rokov mi rukami prešlo cca 40 áut, nových aj jazdeých. a určite neplatí, že nové auto sa rovná menej návštev servisu ako jazdené. jednoznačne platí, že treba investovať čas aj prachy do výberu, ono sa to vráti neskôr.
satanislavv
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.10.2017 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa satanislavv »

No však aj preto Mazda , veľa ľudí mi ju odporúča po kvalitatívnej stránke a na moje potreby úplne staci. A je pravda že ma chytila za srdce. Asi som už rozhodnutý , len nájsť tú pravú :-)

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných