Peugeot 307 - reťazec od ložiska kolesa k prevodovke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Jednak to gufero už má zrejme svoj vek, pri spätnej montáži polooosi sa tesnená plocha nemusela dostať do tej istej polohy voči guferu ako bola predtým, ale hlavne pri tom "vypadnutí" poloosi z prevodovky mohlo dôjsť ku otlačeniu tesniacej hrany gufera. To tesniace gufero tesní iba tenkým britom, nie je až taký problém ho pri demontáži alebo spätnej montáži poloosi trocha poškodiť.
Ale keď prepúšťa, dlhodobo nepomôže nič iné, len ho vymeniť.
Poloos v náboji samozrejme musí byť správne dotiahnutá, ale na únik oleja z prevodovky by to nemalo mať vplyv, to skôr na životnosť ložísk kolesa.

Inak gratulujem zadávateľovi k zdarnému priebehu opravy, na to že nemá technické vzdelanie a zrejme ani praktické skúsenosti, si počínal uvážlivo a s rozumom, to tu niektorí ktorí sa tvária že môžu rozdávať rozumy, by zrejme takto účelne nejednali.
peugeot703
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 17.10.2017 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot703 »

Dík, chlapi. Medzičasom som poštudoval guferá, tak už mi je to jasné, tá pružinka bude tá ťažná pružina gufera, ktorá by mala sťahovať tesniaci brit okolo hriadeľa, ktorý má to gufero tesniť. Gufero som už predtým samozrejme videl, ale nejakú jeho rozborku som nerobil. Hm, tým pádom mám problém, na žiaden taký diel si pri tej demontáži/montáži nepamätám... Aj ma to pri tej oprave napadlo, že kde je gufero..., jediná možnosť je, že zostalo v tej diere diferenciálu, ale von s poloosou určite "nevypadlo". Zrejme to musí tak byť, inak by bol ten únik masívnejší... bude to chcieť dôkladnejšiu prehliadku a tým pádom musím prijať ponuku kamaráta, nech idem k jeho otcovi na jamu, doteraz som všetko robil len tak na záhrade pod holým nebom :).
Druhá vec, medzičasom som sa tiež pokúšal nájsť to gufero na internete, do googlu som zadal "tesnenie poloosi peugeot 307"... a výsledok nič :). Postupne som sa cez výber súčastí na stránkach predajcov prepracoval k dielu nazvanému "tesniaci krúžok hriadeľa diferenciálu", čo by malo byť ono, ale možno som znovu vedľa... Na tejto adrese:
https://www.fifoautoshop.sk/kategoria/a ... 901/100415
je ten diel. Mohlo by to byť ono?
peugeot703
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 17.10.2017 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot703 »

Tak nové gufero už kúpené, zajtra sa ide na vec. Len som myslel, že na nete nájdem všeobecný návod na výmenu gufera (niečo ako má napr. SKF na svojej stránke k výmene ložísk), len nič také som nenašiel... Nechcem tam nič zanedbať - staré gufero šetrne odstránim, ale čo s novým? Píše sa o potrení nového gufera prevodovým olejom, ale niekde tak, inde onak... Predpokladám, že vonkajšiu stranu (obvod) gufera mazať netreba (dokonca možno sa to ani nesmie) a potrieť olejom sa má hrana vnútornej diery (kadiaľ pôjde hriadeľ) - je to tak správne?

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných