LPG Lada Niva , Slovlada

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

LPG Lada Niva , Slovlada

Príspevok od používateľa -viktor- »

Skuseny montaznik je na nezaplatenie...
https://dennikn.sk/963870/kupil-si-ladu ... u/?ref=mpm
Cital som len tu verejne pristupnu cast clanku, ale podobny pribeh sa spomina aj tu...
https://www.mtbiker.sk/forum/post1315854.html#p1315854
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..negativna reklama ????

či anti-reklama ???

voči KOMU? ČOMU ??

voči SlovLada, voči Prins-u, či voči LPG ako takému ?

Praktiky SME a denníka N ...

novinari BREŠÚ a karavana LPG ide ďalej.... :40bd:
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

laco1871 alebo reklama toho servisu co tomu dotycnemu natocil valcovu nadrz za 300 eur tak aby hrdielko multiventilu amerovalo dole a plyn mohol byt vyjazdeny :-)
-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -viktor- »

laco1871 napísal:..negativna reklama ????
či anti-reklama ???
voči KOMU? ČOMU ??
Referencia, aby sa vedelo. Myslim si, ze montaznik nemal tusenie o tom, ze zalezi na orientacii nadrze a postihnutych moze byt viacej, mozno ta informacia niekomu pomoze.

@stagba
Asi nebudu najlacnejsi, ale tvaria sa, ze za tych 300Euro aj nieco urobili :)
https://www.mtbiker.sk/forum/post1315925.html#p1315925

Nemam ziadnu vazbu na spominane dielne.
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

ja len dufam ze na tu nadrz nic nenavarali. v diskusii nieco take je zmienena. Lebo razom z autokliniky moze byt automarnica :-)
LPG nadrz je tlakova nadoba so svojou homologizaciou a tlakovym atestom, zvary su podrobne kontrolovane, valcova musi byt ulozena v takom rame a prichytena ocelovymi pasmi, nevidel som este taku ktora by mala na sebe navarene uchyty. treba povolit pasy a po osi ju natocit aby multiventil bol voci rovine v 30 stup. uhle. Vtedy bude plyn sany z najnizsieho bodu a nadz sa vyjazdi dosucha. u nas je hodina servis prace 20€, cize za tri kila by som musel na tom robit 15 hodin, za tu dobu by sme mali lažo plážo dve komplet montaze, ale viac sa do toho vrtat nebudem, je nejaka volna tvorba cien ktora je na dohode dvoch stran.
-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -viktor- »

Trosku som googlil, Lada ma naozaj nadrze zavesne specialky s integrovanymi uchytmi (montaz bez pasov)
http://niva.sk/UserFiles/lpg/lpg2.jpg
http://shop.zavoli.de/index.php?cPath=2_16
Su dve verzie: s 0 a 30 stupnovym vystupom (Niva/Taiga).
Zjavne nadrz nemohla byt namontovana zle, len bol osadeny nespravny typ multiventilu. Tie mozu existovat az v 3 prevedeniach (0,30,90 stupnov).

Aj ked chapem, ze oprava problemu pootocenim nadrze bola v danej chvili najrychlejsie riesenie a bez vymeny komponentov, osobne by ma takto prevedena oprava veru moc nepotesila. Po diagnostikovani priciny by som urcite preferoval vymenu multiventilu u povodneho montaznika, vratane preplatenia vsetkych nakladov spojenych s problemom.
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

viktor, dobra praca s guglom. Nevedel som ze nejaky vyrobca ma nadrze priamo na LADA. U nas pri ofic montazi treba vybrat nadrz s takym homologizacnym cislom ktore je v zozname komponentov daneho systemu pre LADA, alebo v zozname schvaleneho systemu pre jednotlivu prestavbu. Umiesnenie nadrze zospodu je podmienene prisposobenym vyfukom. prestaval som davnejsie zopar NIVA ale s nadrzou v kufri, to proti srsti mne aj zakaznikovi lebo z kufra ostalo málo. Neviem kde ich kupuje SLOVLADA, nechcu predat samostatny a skúpi sú aj na informaciu kde sa dá zohnat. to by chcelo skuseneho gúglistu :-)
pred týzdnom som robil servis jedneho takeho auta na ktorom Holcik v Mestecku odstranil problem ako v tejto teme, nadrz bola uchytmi dole, bola teda otocena a prichytena pasmi,nebolo na nej nich privarene, panboch zaplať. Evidentna chyba bola v tom co to tam namontoval a dal nespravny viacucelovy ventil. Lepsie by bolo nahradit ho takym aky ma byt, ale budiž.
-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -viktor- »

Svet je maly, to bolo to auto mojho internetoveho znameho z toho linku v prvom prispevku na mtbiker :)
Uz mu to konecne vsetko slape ako ma?
Vcelku smola na to, ze ma jednoduche auto.

Ten nemecky link je eshop. Mozno tam staci poslat mail a spytat sa na cenu a dopravu. Kludne aj po anglicky.
http://shop.zavoli.de/product_info.php?products_id=1127
V linku sa uvadza Homologationsnummer E20 67R-010872.
Pokial cena nebude uplne z inej galaxie, tak na mieste vlastnika Lada Niva by som si pockal a aj priplatil za takuto nadrz.
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Viktor, na tom eshope bol ten vyfuk drahy a snazili sa poslat aj sadu toho plynoveho zariadenia, kamos si dal namahu a zohnal tiez z nemecka taky vyfuk ale za polovicnu sumu. Robili sme prestavbu dlhsej Nivy so 4 dverami, trocha som sa obaval ci bude pasovat ale bez problemov, len vyrobit vsetky uchyty na silenbloky a male upravy chce este kumšt. to homologizacne cislo je pravdepodobne z nadrz od Tureckeho vyrobcu Step, tieto nadrze nema myslim ziadny dovozca v schvaleni systemu, ja som pouzil klasicku nadrz s ocelovym drziakom a pasmi, sedi perfektne. K ohrevu regulatora bolo treba vyviest nove hadice aby sa dali osadit T-kusy za vzduchovym filtrom + vynikajuci system Stag, takto urobena prestavba nemoze mat jediny problem.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných