Prepis auta z otca na syna

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vojtaconka
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 03.01.2016 16:18
Zdieľať na Facebook

Prepis auta z otca na syna

Príspevok od používateľa vojtaconka »

Zdravim,

chlapci je potrebne predlozit na inspektorate splnomocnenie overene notarom v pripade, ze na inspektorat sa dostavim sam?

Jedna sa vlastne o dedicsky vztah, tak som si neni isty, ci je to potrebne.

Dakujem za odpovede.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som prepisoval dcérine auto na seba a samozrejme že splnomocnenie treba bolo. lol Dobre ma nasrali lebo som si myslel že PZP ostáva len ho budem platiť ja. Omyl - starú poistku zrušiť a treba novú , čo na tom že meno aj auto je to isté - idiotizmus. lol :3c90:
Neoveruj u notára ale na matrike poplatok je u notára 20 evri a na matrike 1,5 evri.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vojtaconka
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 03.01.2016 16:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vojtaconka »

ok len som cital toto a trosku ma to zmiatlo.


UPOZORNENIE: Povinnosť predloženia písomného plnomocenstva alebo dokladu o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom neplatí, ak:
a) je kupujúci vozidla (nový držiteľ) osobne prítomný na orgáne Policajného zboru,
b) sa vozidlo prevádza na osobu blízku držiteľovi vozidla (príbuzný v priamom rade, ide o rodiča, prarodiča, potomka, súrodenca, manžela alebo manželku žiadateľa) alebo
c) ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, zaslala orgánu Policajného zboru plnomocenstvo prostredníctvom elektronickej služby zavedenej na tento účel.
správny poplatok podľa výkon


zo stranky: https://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Ak si terajší majitel ty, a chceš to odhlasit na niekoho z priamej rodiny, tak by to zrejme fungovalo. Len či by to aj prihlasili na neho bez neho?
kully16
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.08.2007 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kully16 »

TO,ZE POTREBUJES PLNU MOC-JE NAJMENEJ...JE TO VEC 1,5 E-NO NAJVäCSIE SVINSTVO JE,ZE AJ PRI TAKOMTO PREPISE PLATIS REGISTRACNU DAN !! TO JE UZ PORIADNE ZBIJANIE NARODA-ALE CO UZ...MY SLOVAC-BLBY NAROD...SKLONIME HLAVU A PEKNE VSETKY ICH VYMYSLENE NEZMYSLY PLATIME
festerstryko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.12.2017 17:48
Bydlisko: Galanta
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa festerstryko »

Potrebujes plnu moc, to je jedno ci je to tvoj otec alebo brat dvojca, je to presne preto aby sa auta neprepisovali mirnix dirnix ale registracnu dan v takomto pripade tiez pokladam za cistu zdieracinu, to normalne vysmech statu nam obycajnim ludom.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

§116 ods. 4 posledná veta:
Povinnosť predloženia písomného plnomocenstva alebo dokladu o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom neplatí, ak sa vozidlo prevádza na osobu blízku44) držiteľovi vozidla alebo ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, zaslala orgánu Policajného zboru plnomocenstvo prostredníctvom elektronickej služby zavedenej na tento účel.

Netuším však, čo je myslené informáciou "Jedna sa vlastne o dedicsky vztah", keďže pri dedení pôvodný držiteľ akosi nežije a podkladom pre zmenu je rozhodnutie v dedičskom konaní.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Draik - dcéra a otec sú asi osoby dosť blízke nie? napriek tomu si to splnomocnenie pani vyžiadala a založila ho ku spisu vozidla , rovnako ako aj prefotené pzp. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
denek
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.01.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denek »

veď a o to ide nie? ked je to dedičstvo tak splnomocnenie lebo vtedy prídeš s papierom zo súdu a hotovo, vtedy ti už ten človek nemá ako dať splnomocnenie
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Oco ja jazdím vedľa do dediny na úrad a 0,50€ overenie podpisu
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pred par rokmi som prepisoval auto z otca, splnomocnenie som mal z uradu, nebol teda problem, akurat tam mal exekuciu okolo 300eur :d :D takze sa mi to trochu predrazilo
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vavrov a 12 neregistrovaných